Thuiswerkoproep VVN aan automobilisten bij begin schooljaar
DEN HAAG (ANP) - De komende weken beginnen de scholen weer. Regio Noord bijt maandag het spits af. Veilig Verkeer Nederland (VVN) roept werkend Nederland op om vanaf het begin van het nieuwe schooljaar in de ochtend zo veel mogelijk thuis te werken en buiten de ochtendspits te reizen.
"Aanleiding voor de oproep zijn cijfers die aantonen dat er ieder jaar vlak na de zomervakantie opvallend veel ongevallen plaatsvinden onder fietsende scholieren." VVN stelt dat medewerking van automobilisten hard nodig is om kinderen de ruimte te geven om veilig naar school te kunnen gaan en dat minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat ) achter de thuiswerkoproep staat.
Na elke zomervakantie vraagt VVN met de campagne 'De scholen zijn weer begonnen' iedereen om extra alert te zijn op kinderen in het verkeer. De campagne loopt tot half september. De oproep om ’s morgens zo veel mogelijk thuis te werken geldt voor de hele looptijd van de campagne.
Uit een VVN-peiling, waarin ook de invloed van de coronacrisis op het verkeer is opgenomen, is naar voren gekomen dat werkend Nederland een combinatie van half thuis en half op kantoor werken ideaal vindt. "Het zou goed zijn wanneer we met elkaar het ‘nieuwe werken’ ook gebruiken om slimmer naar onze agenda’s te kijken", stelt VVN-directeur Evert-Jan Hulshof in een reactie op de uitkomst van de peiling. "Bijvoorbeeld door in de ochtenden vooral afspraken te plannen die digitaal kunnen plaatsvinden. Zo beperken we de verkeersdrukte."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het goedkope Nederland Dal Vrij Trein-abonnement gaat voor veel reizigers binnenkort over in een regulier abonnement. Daarvoor waarschuwt de NS. De kosten zullen dan meer dan verdubbelen.
37 minuten geledenNIJVERDAL (ANP) - De blokkade van de N35 tussen het Overijsselse Nijverdal en Wierden van demonstrerende boeren is opgeheven. De weg is rond 13.00 uur weer vrij, ziet een ANP-verslaggever. Aanwezige agenten hebben niet ingegrepen, de boeren zijn uit eigen beweging vertrokken.
1 uur geledenENGELEN (ANP) - Vanaf donderdag mogen protestborden, vlaggen en spandoeken tegen en voor de opvang van vluchtelingen in Engelen alleen nog maar bij de beoogde opvanglocatie worden geplaatst. Dat heeft de gemeente Den Bosch, waar het dorp onder valt, dinsdag besloten. Teksten en symbolen die elders worden geplaatst, worden verwijderd.
1 uur geledenNIJVERDAL (ANP) - Demonstrerende boeren hebben dinsdag de provinciale weg N35 in Overijssel geblokkeerd tussen Nijverdal en Wierden. De weg is met tractoren in beide richtingen afgesloten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn geen aanwijzingen dat er Nederlanders zijn getroffen door de aardbeving van maandag in Colombia. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag na contact met de Colombiaanse autoriteiten. Het ministerie heeft van Nederlanders in Colombia ook geen hulpverzoeken ontvangen.
3 uur geledenNGELEN (ANP) - De politie heeft twee mensen aangehouden voor de bekladdingen en vernielingen vorige maand in de Brabantse dorpen Engelen en Bokhoven. Zij worden ervan verdacht in de nacht van zaterdag 25 op zondag 26 juli woningen en voertuigen te hebben beklad met "zeer kwetsende teksten" rondom de komst van een opvang voor asielzoekers.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De droogte in Nederland houdt de komende weken aan. Daardoor loopt het landelijk neerslagtekort volgens Weeronline verder op van 282 millimeter naar ruim 300 millimeter.
5 uur geleden