Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thuiswerkers waren in de zomer minder vaak op kantoor

Thuiswerkers waren in de zomer minder vaak op kantoor

DEN HAAG (ANP) - Mensen die wel eens thuis aan het werk zijn, hebben in de zomermaanden relatief veel uren thuisgewerkt. Gemiddeld werkten zij in het derde kwartaal 15,3 uur per week thuis, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) becijferd. In het tweede kwartaal was dit gemiddeld ruim 14 uur.

In de financiële dienstverlening en de sector informatie en communicatie wordt het meest thuisgewerkt. Bepaald werk, zoals in de horeca, bouw en vervoer en opslag, leent zich minder goed om thuis te doen. Daar was het aandeel thuisgewerkte uren dan ook het laagst. Ook in de industrie, zorg en handel werd relatief weinig thuisgewerkt.

In het derde kwartaal zijn er minder uren gewerkt dan in de rest van het jaar. In totaal waren er in die periode 9,8 miljoen werkenden tussen de 15 en 75 jaar, van wie er gemiddeld 7,6 miljoen per week daadwerkelijk aan het werk waren. Het deel dat niet werkte, deed dat bijvoorbeeld vanwege vakantie, ziekte of flexibele uren. In de eerste drie en laatste drie maanden van het jaar worden gemiddeld de meeste uren gewerkt per week.

Hoewel er minder mensen in de zomermaanden aan het werk waren dan op andere momenten in het jaar, waren er ongeveer evenveel mensen die bijna hun hele werktijd thuiswerkten. Mede daardoor en door vakanties is het in de zomermaanden een stuk rustiger op kantoren en bedrijfslocaties, stelt het statistiekbureau. Sinds 2022 wordt er minder thuisgewerkt. In de zomer van 2022 werd gemiddeld nog 21,3 procent van alle gewerkte uren thuis gemaakt, terwijl dat dit jaar in dezelfde periode 19,4 procent was. Ook brengen thuiswerkers gemiddeld minder uren thuis door dan net na de coronapandemie.

Meer uit Financieel

Rederij Maersk keert terug naar het Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.

16 minuten geleden
India: onderhandelingen handelsdeal met EU deze maand afgerond

NEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.

17 minuten geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen naar Spanje in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.

46 minuten geleden
4,7 miljoen accounts offline door Australisch socialemediaverbod

SYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australië geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.

49 minuten geleden
NVM vreest geen prijsexplosie als verkoopgolf huurwoningen stopt

UTRECHT (ANP) - De prijzen voor woningen stijgen niet ineens veel sterker als de verkoopgolf van huurwoningen stopt, verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Het afgelopen jaar deden veel beleggers voormalige huurwoningen in de verkoop, wat voor een extra groot aanbod van koopwoningen zorgde en de stijging van de prijzen dempte. Maar Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van NVM Wonen, ziet ook dat het aanbod van andere woningen op de koopmarkt toeneemt.

50 minuten geleden
Filipijnen blokkeren chatbot Grok om uitkleedfunctie

MANILA (ANP/AFP/RTR) - Ook de Filipijnen blokkeren de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI. Grok is al dagen in opspraak, omdat er seksueel getinte en naaktafbeeldingen van mensen mee gemaakt kunnen worden, ook van minderjarigen. De Filipijnen vinden dat dit de veiligheid van kinderen in gevaar brengt.

2 uur geleden
ASML verstevigt positie als waardevolste bedrijf in Europa

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van ASML is donderdag gestegen naar een nieuw recordniveau. De Nederlandse chipmachinefabrikant verstevigt daarmee zijn positie als waardevolste bedrijf van Europa.

2 uur geleden