
Thuiswerkers waren in de zomer minder vaak op kantoor
DEN HAAG (ANP) - Mensen die wel eens thuis aan het werk zijn, hebben in de zomermaanden relatief veel uren thuisgewerkt. Gemiddeld werkten zij in het derde kwartaal 15,3 uur per week thuis, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) becijferd. In het tweede kwartaal was dit gemiddeld ruim 14 uur.
In de financiële dienstverlening en de sector informatie en communicatie wordt het meest thuisgewerkt. Bepaald werk, zoals in de horeca, bouw en vervoer en opslag, leent zich minder goed om thuis te doen. Daar was het aandeel thuisgewerkte uren dan ook het laagst. Ook in de industrie, zorg en handel werd relatief weinig thuisgewerkt.
In het derde kwartaal zijn er minder uren gewerkt dan in de rest van het jaar. In totaal waren er in die periode 9,8 miljoen werkenden tussen de 15 en 75 jaar, van wie er gemiddeld 7,6 miljoen per week daadwerkelijk aan het werk waren. Het deel dat niet werkte, deed dat bijvoorbeeld vanwege vakantie, ziekte of flexibele uren. In de eerste drie en laatste drie maanden van het jaar worden gemiddeld de meeste uren gewerkt per week.
Hoewel er minder mensen in de zomermaanden aan het werk waren dan op andere momenten in het jaar, waren er ongeveer evenveel mensen die bijna hun hele werktijd thuiswerkten. Mede daardoor en door vakanties is het in de zomermaanden een stuk rustiger op kantoren en bedrijfslocaties, stelt het statistiekbureau. Sinds 2022 wordt er minder thuisgewerkt. In de zomer van 2022 werd gemiddeld nog 21,3 procent van alle gewerkte uren thuis gemaakt, terwijl dat dit jaar in dezelfde periode 19,4 procent was. Ook brengen thuiswerkers gemiddeld minder uren thuis door dan net na de coronapandemie.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
10 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
11 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
11 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
12 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
14 uur geleden