
Thuisvoordeel moet volleybalsters vleugels geven in Apeldoorn
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hopen tijdens het olympisch kwalificatietoernooi een extra steuntje in de rug te krijgen van de aanwezige supporters in Apeldoorn. "De fans kunnen ons helpen", verklaarde de nieuwe bondscoach Gianni Caprara maandag op een afsluitende persconferentie. "Het kan zeker een groot voordeel zijn dat we in eigen huis spelen."
Oranje opent het toernooi dinsdag met een wedstrijd tegen Azerbeidzjan, op papier de minst lastige tegenstander in de poule die verder bestaat uit Bulgarije en Polen. Het team van Caprara, de opvolger van de dit najaar ontslagen Jamie Morrison, moet bij de beste twee in de groep eindigen om komend weekeinde met drie andere teams te strijden om één olympisch ticket.
Caprara had welgeteld tien dagen om zijn ploeg voor te bereiden op het toernooi. "Het is onmogelijk om dan veel te veranderen", zei hij over een trainingskamp in Duitsland. "Mijn doel was vooral om alle spelers ontspannen te krijgen, zodat ze in goede vorm kunnen strijden. Ik weet zeker dat we er klaar voor zijn."
Geen druk
Maret Balkestein-Grothues verwacht ook veel van het thuisvoordeel waarvan haar ploeg gaat genieten. "Dat geeft ons geen druk maar extra energie", voorspelde de aanvoerster die verder blij is dat Celeste Plak op tijd fit is. "Want zij is een geweldige speelster."
Oranje, de nummer 4 van de Spelen van Rio 2016, verzuimde afgelopen zomer zich in Italië te kwalificeren voor de Spelen in Tokio. Het gastland was duidelijk te sterk, waarna volleybalbond Nevobo er wel in slaagde het OKT naar Nederland te halen.
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Zhao Xintong heeft als eerste Chinees de wereldtitel snooker veroverd. De 28-jarige qualifier versloeg in de finale in Sheffield drievoudig wereldkampioen Mark Williams uit Wales met 18-12.
7 uur geledenTOURNAI (ANP/BELGA) - Wielrenner Taco van der Hoorn staat vrijdag voor de tweede keer in zijn carrière aan de start van de Giro d'Italia. De 31-jarige Nederlander van Intermarché-Wanty won een etappe tijdens zijn enige andere deelname in 2021.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - McLaren haalt groot voordeel uit de manier waarop het slijtage en oververhitting van de banden tegengaat. Dat zei teambaas Andrea Stella na de Grote Prijs van Miami, waarin de coureurs Oscar Piastri en Lando Norris een klasse apart waren. "Ik had wel verwacht dat we zouden profiteren van ons bandenmanagement, maar niet dat het verschil zo groot zou zijn. Dat heeft me wel verbaasd", aldus Stella op de website van de Formule 1.
9 uur geledenSANT BOI DE LLOBREGAT (ANP) - De Nederlandse wielrenster Marianne Vos heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De 37-jarige renster van Team Visma - Lease a Bike was na 99 kilometer tussen Molins de Rei en Sant Boi de Llobregat de snelste in de massasprint.
11 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner maakt met een bye in de eerste ronde van het masterstoernooi van Rome zijn rentree. De 23-jarige Italiaan, wiens dopingschorsing van drie maanden op 5 mei afliep, treft in de tweede ronde de winnaar van de partij tussen de Argentijn Mariano Navone en Federico Cina uit Italië.
15 uur geledenDUBAI (ANP) - Wielrenner Juan Ayuso krijgt bij UAE Team Emirates een sterk team mee in de Giro d'Italia. De 22-jarige Spanjaard is bij afwezigheid van wereldkampioen Tadej Pogacar, die de Ronde van Italië vorig jaar won, de kopman.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is één plaats gezakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland staat nu op de 35e positie van de mondiale tennisladder. Griekspoor werd in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid uitgeschakeld door de latere finalist Jack Draper uit Groot-Brittannië.
18 uur geleden