Thuisduel Almere City FC en Jong PSV in eerste divisie afgelast
ZEIST (ANP) - De wedstrijden Almere City FC - FC Volendam en Jong PSV - Helmond Sport in de eerste divisie gaan vrijdag niet door. De velden zijn door de sneeuw en vorst van de voorbije dagen onbespeelbaar, meldt de KNVB. Voor deze wedstrijden worden op korte termijn nieuwe data ingepland.
De KNVB voert verder voor komend weekeinde vanwege de weersomstandigheden vier tijdswijzigingen door in de Keuken Kampioen Divisie. NAC Breda - FC Eindhoven en Jong AZ - Jong FC Utrecht, die allebei vrijdag op het programma staan, worden vervroegd. Bij NAC wordt nu om 16.30 uur afgetrapt in plaats van 21.00 uur en bij Jong AZ om 16.30 uur in plaats van 18.45 uur.
Ook De Graafschap - MVV Maastricht en Go Ahead Eagles - Telstar krijgen op zaterdag een ander tijdstip. In Doetinchem begint het duel nu om 14.15 uur in plaats van 14.00 uur en Go Ahead Eagles - Telstar heeft nu als aanvangstijd 12.00 uur in plaats van 16.30 uur. Het duel van Go Ahead wordt verplaatst naar het stadion van Heracles Almelo, omdat het veld in de Adelaarshorst onbespeelbaar is.
Gevoelstemperatuur
Dat betekent dat er zaterdag twee wedstrijden in het stadion van Heracles zijn. Heracles zelf speelt om 21.00 uur in de Eredivisie tegen Ajax.
"Normaal gesproken wordt bij een verwachte gevoelstemperatuur van -15 graden of lager gekeken of wedstrijden doorgang kunnen vinden of de aanvangstijden aangepast kunnen worden. Omdat de mogelijkheid er is dat de gevoelstemperatuur de -15 graden in sommige gevallen gaat benaderen, vangen de wedstrijden eerder aan", aldus de KNVB. "Eventuele afgelastingen of tijdswijzigingen in de Keuken Kampioen Divisie voor komende zondag, maandag en dinsdag worden uiterlijk een dag van tevoren gecommuniceerd op basis van de weersverwachtingen en de gesteldheid van de velden."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
5 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
7 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
7 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
9 uur geleden