Thuisbezorgd-moeder Just Eat onderaan in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway was vrijdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan schroefden hun aanbeveling voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl terug waarop het aandeel 2,6 procent daalde. Een dag eerder was de maaltijdbezorger nog de grote winnaar op het Damrak met een koerswinst van bijna 8 procent.
Beleggers trokken zich verder op aan het tweedaagse herstel op Wall Street, waar beter dan verwachte kwartaalcijfers van grote detailhandelsbedrijven als Macy's, Dollar Tree en Dollar General voor optimisme zorgden. De vrees dat de hoge inflatie de koopkracht van consumenten onder druk zet, werd daardoor even aan de kant geschoven.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 694,06 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1008,68 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,5 procent. Londen daalde 0,1 procent.
Chipbedrijven
De chipbedrijven Besi en ASML gingen aan kop bij de Amsterdamse hoofdbedrijven met winsten tot 3 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield stond in de staartgroep met een min van 2,5 procent. Techinvesteerder Prosus daalde 0,2 procent ondanks de sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het via Tencent een groot belang heeft. Prosus behoorde donderdag tot de koplopers met een winst van ruim 4 procent.
In de MidKap was industrieel toeleverancier Aalberts de sterkste stijger met een plus van 1,8 procent. Fitnessketen Basic-Fit en metalenspecialist AMG volgden met winsten van ruim 1 procent. Verzekeraar ASR (min 3,6 procent) noteerde ex-dividend, wat betekent dat een aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode.
BP
In Londen daalde BP 0,7 procent. Het Britse olie- en gasconcern gaat zijn investeringsplannen in het Verenigd Koninkrijk opnieuw bekijken. De herziening volgt op de invoering van een extra belasting op de winsten van olieconcerns door de Britse overheid. Met dat geld wil de regering Britse consumenten helpen die kampen met hoge energierekeningen. Concurrent Shell won 0,1 procent.
De euro was 1,0748 dollar waard, tegen 1,0723 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 113,77 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 117,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
23 uur geleden