Thuisbezorgd-moeder Just Eat onderaan in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway was vrijdag de grootste daler in de Amsterdamse AEX-index. Analisten van de Amerikaanse bank JPMorgan schroefden hun aanbeveling voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl terug waarop het aandeel 2,6 procent daalde. Een dag eerder was de maaltijdbezorger nog de grote winnaar op het Damrak met een koerswinst van bijna 8 procent.
Beleggers trokken zich verder op aan het tweedaagse herstel op Wall Street, waar beter dan verwachte kwartaalcijfers van grote detailhandelsbedrijven als Macy's, Dollar Tree en Dollar General voor optimisme zorgden. De vrees dat de hoge inflatie de koopkracht van consumenten onder druk zet, werd daardoor even aan de kant geschoven.
De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent in de plus op 694,06 punten. De MidKap verloor 0,4 procent tot 1008,68 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,5 procent. Londen daalde 0,1 procent.
Chipbedrijven
De chipbedrijven Besi en ASML gingen aan kop bij de Amsterdamse hoofdbedrijven met winsten tot 3 procent. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield stond in de staartgroep met een min van 2,5 procent. Techinvesteerder Prosus daalde 0,2 procent ondanks de sterke koerswinsten in de Chinese techsector, waarin het via Tencent een groot belang heeft. Prosus behoorde donderdag tot de koplopers met een winst van ruim 4 procent.
In de MidKap was industrieel toeleverancier Aalberts de sterkste stijger met een plus van 1,8 procent. Fitnessketen Basic-Fit en metalenspecialist AMG volgden met winsten van ruim 1 procent. Verzekeraar ASR (min 3,6 procent) noteerde ex-dividend, wat betekent dat een aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode.
BP
In Londen daalde BP 0,7 procent. Het Britse olie- en gasconcern gaat zijn investeringsplannen in het Verenigd Koninkrijk opnieuw bekijken. De herziening volgt op de invoering van een extra belasting op de winsten van olieconcerns door de Britse overheid. Met dat geld wil de regering Britse consumenten helpen die kampen met hoge energierekeningen. Concurrent Shell won 0,1 procent.
De euro was 1,0748 dollar waard, tegen 1,0723 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 113,77 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 117,13 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
6 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
8 uur geleden