Thuisbezorgd hield eigen bezorgers tijdens ijzel aan de kant
DEN HAAG (ANP) - Thuisbezorgd heeft donderdag zijn eigen bezorgers in sommige steden een tijd aan de kant gehouden vanwege gladheid. De maaltijdbezorger vond het door de ijzel niet verantwoord om bezorgers op de fiets of elektrische fiets op pad te sturen. "De veiligheid van onze bezorgers heeft onze grootste prioriteit", verklaart Thuisbezorgd.
Toch kan het zijn dat veel mensen niets gemerkt hebben van de stap van de maaltijdbezorger. De eigen bezorgers vormen maar een klein deel van alle bezorgers die via Thuisbezorgd bestelde maaltijden naar klanten brengen. Het merendeel van de bezorgers is in dienst bij de restaurants waar de maaltijd werd besteld.
Niet alleen donderdagavond, maar ook vrijdagochtend was er nog sprake van ijzel. Toch viel de overlast mee. Zo zei postbedrijf PostNL "heel weinig signalen" te hebben gekregen dat de weg onbegaanbaar was. Een woordvoerder benadrukt dat de veiligheid van het personeel vooropstaat. "We houden de situatie voortdurend in de gaten en collega's wordt ook op het hart gedrukt dat ze het moeten melden als ze het onverantwoord vinden in hun gebied."
Picnic
Bij onlinesupermarkt Picnic werden donderdagavond enkele ritten geannuleerd. Alleen in Alkmaar werd de hele laatste shift eruit gehaald, wat voor tientallen huishoudens betekende dat zij geen boodschappen kregen. Vrijdagochtend gingen de bezorgwagentjes van Picnic wel gewoon op pad, maar annuleerden ze orders als ze niet verder konden rijden vanwege de gladheid.
"We vinden het heel vervelend dat we de bestellingen van een deel van onze klanten moesten annuleren, maar veiligheid gaat voor", verklaart een woordvoerder van Picnic. De supermarkt heeft een speciale afdeling die bij slecht weer de omstandigheden in de gaten houdt en met alle afdelingen contact houdt. "Bij storm hebben we wel eens alle bezorgdiensten gestaakt, maar nu kunnen we gelukkig gewoon gaan rijden en dan kijken we waar we wel en niet kunnen komen", aldus de zegsman. Wat voor Picnic meespeelt is dat het bedrijf veel in woonwijken rijdt. "Daar wordt pas als laatste gestrooid."
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europeanen hebben afgelopen kwartaal voor het eerst vaker een Chinese auto aangeschaft dan een Japanse. De populariteit van de vaak elektrische of hybride voertuigen uit China verdubbelde van juli tot en met september grofweg tot een marktaandeel van bijna 13 procent. Japanse merken, zoals Toyota en Nissan, bleven steken op net geen 12 procent.
1 minuut geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad van de Volkswagen Group, heeft scherpe kritiek geuit op het optreden van Audi-topman Gernot Döllner tijdens een verkiezingsbijeenkomst van Donald Trump. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de Braziliaanse beurs maken zich op voor zware koersverliezen na de verrassende overwinning van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva in de presidentsverkiezingen. Lula versloeg zondag de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, aan wie veel beleggers de voorkeur gaven.
4 uur geleden