Thuisbezorgd-eigenaar fors hoger op Damrak na verkoop Grubhub
AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl de Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub verkoopt aan branchegenoot Wonder. Het aandeel werd 20 procent hoger gezet.
Just Eat Takeaway zocht al langer naar een koper voor Grubhub, dat in 2021 werd gekocht voor 7,3 miljard dollar. Sindsdien heeft het bedrijf voor miljarden aan waarde afgeschreven op de dochteronderneming. Grubhub wordt nu verkocht voor 650 miljoen dollar. Just Eat Takeaway verwacht dat de netto-opbrengst van de verkoop zo'n 50 miljoen dollar zal bedragen.
De algehele stemming op de Europese beurzen was verdeeld, na de zware koersverliezen een dag eerder. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 862,57 punten. De hoofdindex zakte dinsdag al 1,5 procent. De MidKap klom 0,9 procent tot 863,71 punten, dankzij de koerssprong van Just Eat Takeaway. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.
ABN AMRO
ABN AMRO won 0,4 procent. De bank zag de nettowinst dalen in het derde kwartaal ten opzichte van een jaar geleden. Wel wist ABN AMRO de rente-inkomsten op te voeren. Ook kwam er weer geld vrij, dat eerder apart was gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Topman Robert Swaak sprak van sterke kwartaalcijfers. De bank stelde verder het besluit over een nieuw aandeleninkoopprogramma uit tot de resultaten over het tweede kwartaal van 2025.
IMCD zakte 2 procent. De chemicaliëndistributeur haalde 300 miljoen euro op met de plaatsing van nieuwe aandelen bij institutionele investeerders. De aandelen werden uitgegeven tegen 141,50 euro per stuk, wat lager is dan de huidige aandelenkoers.
Siemens
Prosus (plus 0,6 procent) profiteerde van een succesvol beursdebuut van Swiggy in India. De techinvesteerder verkocht een deel van zijn aandelen van de maaltijdbezorger bij de beursgang en houdt een belang over van zo'n 25 procent in het bedrijf.
In Frankfurt werd Siemens Energy 20 procent meer waard. Het Duitse energiebedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor de komende jaren.
De euro was 1,0603 dollar waard, tegen 1,0601 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 68,11 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 71,91 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy RodrÃguez.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
9 uur geleden