Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thuisbezorgd-eigenaar fors hoger op Damrak na verkoop Grubhub

Thuisbezorgd-eigenaar fors hoger op Damrak na verkoop Grubhub

AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl de Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub verkoopt aan branchegenoot Wonder. Het aandeel werd 20 procent hoger gezet.

Just Eat Takeaway zocht al langer naar een koper voor Grubhub, dat in 2021 werd gekocht voor 7,3 miljard dollar. Sindsdien heeft het bedrijf voor miljarden aan waarde afgeschreven op de dochteronderneming. Grubhub wordt nu verkocht voor 650 miljoen dollar. Just Eat Takeaway verwacht dat de netto-opbrengst van de verkoop zo'n 50 miljoen dollar zal bedragen.

De algehele stemming op de Europese beurzen was verdeeld, na de zware koersverliezen een dag eerder. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 862,57 punten. De hoofdindex zakte dinsdag al 1,5 procent. De MidKap klom 0,9 procent tot 863,71 punten, dankzij de koerssprong van Just Eat Takeaway. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.

ABN AMRO

ABN AMRO won 0,4 procent. De bank zag de nettowinst dalen in het derde kwartaal ten opzichte van een jaar geleden. Wel wist ABN AMRO de rente-inkomsten op te voeren. Ook kwam er weer geld vrij, dat eerder apart was gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Topman Robert Swaak sprak van sterke kwartaalcijfers. De bank stelde verder het besluit over een nieuw aandeleninkoopprogramma uit tot de resultaten over het tweede kwartaal van 2025.

IMCD zakte 2 procent. De chemicaliëndistributeur haalde 300 miljoen euro op met de plaatsing van nieuwe aandelen bij institutionele investeerders. De aandelen werden uitgegeven tegen 141,50 euro per stuk, wat lager is dan de huidige aandelenkoers.

Siemens

Prosus (plus 0,6 procent) profiteerde van een succesvol beursdebuut van Swiggy in India. De techinvesteerder verkocht een deel van zijn aandelen van de maaltijdbezorger bij de beursgang en houdt een belang over van zo'n 25 procent in het bedrijf.

In Frankfurt werd Siemens Energy 20 procent meer waard. Het Duitse energiebedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor de komende jaren.

De euro was 1,0603 dollar waard, tegen 1,0601 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 68,11 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 71,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Frankrijk onderzoekt Britse website om verkoop sekspoppen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.

4 minuten geleden
FT: bedrijfsfusies en overnames 4,5 biljoen dollar waard in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.

4 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.

4 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in New York om sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.

5 uur geleden
Kans op een baan voor werklozen in Duitsland 'lager dan ooit'

BERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.

5 uur geleden
Extra vertraging gezamenlijk ruimteproject Rusland en Kazachstan

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.

5 uur geleden
China's spoornet voor hogesnelheidstreinen 50.000 kilometer lang

BEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.

5 uur geleden