Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thuisbezorgd-eigenaar fors hoger op Damrak na verkoop Grubhub

Thuisbezorgd-eigenaar fors hoger op Damrak na verkoop Grubhub

AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl de Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub verkoopt aan branchegenoot Wonder. Het aandeel werd 20 procent hoger gezet.

Just Eat Takeaway zocht al langer naar een koper voor Grubhub, dat in 2021 werd gekocht voor 7,3 miljard dollar. Sindsdien heeft het bedrijf voor miljarden aan waarde afgeschreven op de dochteronderneming. Grubhub wordt nu verkocht voor 650 miljoen dollar. Just Eat Takeaway verwacht dat de netto-opbrengst van de verkoop zo'n 50 miljoen dollar zal bedragen.

De algehele stemming op de Europese beurzen was verdeeld, na de zware koersverliezen een dag eerder. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 862,57 punten. De hoofdindex zakte dinsdag al 1,5 procent. De MidKap klom 0,9 procent tot 863,71 punten, dankzij de koerssprong van Just Eat Takeaway. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.

ABN AMRO

ABN AMRO won 0,4 procent. De bank zag de nettowinst dalen in het derde kwartaal ten opzichte van een jaar geleden. Wel wist ABN AMRO de rente-inkomsten op te voeren. Ook kwam er weer geld vrij, dat eerder apart was gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Topman Robert Swaak sprak van sterke kwartaalcijfers. De bank stelde verder het besluit over een nieuw aandeleninkoopprogramma uit tot de resultaten over het tweede kwartaal van 2025.

IMCD zakte 2 procent. De chemicaliëndistributeur haalde 300 miljoen euro op met de plaatsing van nieuwe aandelen bij institutionele investeerders. De aandelen werden uitgegeven tegen 141,50 euro per stuk, wat lager is dan de huidige aandelenkoers.

Siemens

Prosus (plus 0,6 procent) profiteerde van een succesvol beursdebuut van Swiggy in India. De techinvesteerder verkocht een deel van zijn aandelen van de maaltijdbezorger bij de beursgang en houdt een belang over van zo'n 25 procent in het bedrijf.

In Frankfurt werd Siemens Energy 20 procent meer waard. Het Duitse energiebedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor de komende jaren.

De euro was 1,0603 dollar waard, tegen 1,0601 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 68,11 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 71,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nieuwe records op Wall Street na hernieuwd AI-optimisme

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.

5 uur geleden
Overheidsfunctionarissen bespreken export olie Venezuela naar VS

HOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

5 uur geleden
KLM: trucks onderweg met vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.

5 uur geleden
Italië positief over Brussels landbouwvoorstel in Mercosur-week

ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.

8 uur geleden
Maker Patriot-raketten verdrievoudigt productie met contract VS

WASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.

8 uur geleden
AEX bereikt recordstand en nadert grens van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.

9 uur geleden
Maatschappijen schrappen woensdag 600 vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.

9 uur geleden