Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thuisbezorgd-eigenaar fors hoger op Damrak na verkoop Grubhub

Thuisbezorgd-eigenaar fors hoger op Damrak na verkoop Grubhub

AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl de Amerikaanse maaltijdbezorger Grubhub verkoopt aan branchegenoot Wonder. Het aandeel werd 20 procent hoger gezet.

Just Eat Takeaway zocht al langer naar een koper voor Grubhub, dat in 2021 werd gekocht voor 7,3 miljard dollar. Sindsdien heeft het bedrijf voor miljarden aan waarde afgeschreven op de dochteronderneming. Grubhub wordt nu verkocht voor 650 miljoen dollar. Just Eat Takeaway verwacht dat de netto-opbrengst van de verkoop zo'n 50 miljoen dollar zal bedragen.

De algehele stemming op de Europese beurzen was verdeeld, na de zware koersverliezen een dag eerder. De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent lager op 862,57 punten. De hoofdindex zakte dinsdag al 1,5 procent. De MidKap klom 0,9 procent tot 863,71 punten, dankzij de koerssprong van Just Eat Takeaway. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,2 procent.

ABN AMRO

ABN AMRO won 0,4 procent. De bank zag de nettowinst dalen in het derde kwartaal ten opzichte van een jaar geleden. Wel wist ABN AMRO de rente-inkomsten op te voeren. Ook kwam er weer geld vrij, dat eerder apart was gezet voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Topman Robert Swaak sprak van sterke kwartaalcijfers. De bank stelde verder het besluit over een nieuw aandeleninkoopprogramma uit tot de resultaten over het tweede kwartaal van 2025.

IMCD zakte 2 procent. De chemicaliëndistributeur haalde 300 miljoen euro op met de plaatsing van nieuwe aandelen bij institutionele investeerders. De aandelen werden uitgegeven tegen 141,50 euro per stuk, wat lager is dan de huidige aandelenkoers.

Siemens

Prosus (plus 0,6 procent) profiteerde van een succesvol beursdebuut van Swiggy in India. De techinvesteerder verkocht een deel van zijn aandelen van de maaltijdbezorger bij de beursgang en houdt een belang over van zo'n 25 procent in het bedrijf.

In Frankfurt werd Siemens Energy 20 procent meer waard. Het Duitse energiebedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor de komende jaren.

De euro was 1,0603 dollar waard, tegen 1,0601 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie minder op 68,11 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 71,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

1 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

2 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

3 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

4 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

5 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

5 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

5 uur geleden