Thuisbezorgd-eigenaar bij stijgers op Damrak na koopadvies
AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway behoorde vrijdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De kenners van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley verhoogden het beleggingsadvies voor het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl naar kopen. Het aandeel steeg daarop ruim 4 procent. De algehele stemming op de aandelenmarkten was op de laatste dag van de turbulente beursweek voorzichtig positief. De wereldwijde beurzen kwamen deze week flink onder druk te staan na een historische koersval van de Japanse beurs op maandag. De vrees voor een recessie in de Verenigde Staten wakkerde daarbij een wereldwijde verkoopgolf aan.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent hoger op 886,20 punten. De hoofdindex begon de week op bijna 879 punten en kelderde maandag naar 840 punten, maar lijkt desondanks op een kleine weekwinst af te stevenen. De graadmeter staat nog wel ruim onder het recordniveau van bijna 950 punten van half juli.
De MidKap klom 0,8 procent tot 870,72 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,3 procent. Ook op de Aziatische aandelenmarkten werden overwegend winsten geboekt, na het sterke herstel op Wall Street. De Nikkei in Tokio, die maandag dik 12 procent kelderde, hield het weekverlies uiteindelijk beperkt tot zo'n 2,5 procent.
Winsten
ASML, Besi en ASMI, die begin deze week rake klappen kregen, stonden in de kopgroep van de AEX met winsten tot 1,5 procent. De chipbedrijven profiteerden onder meer van sterke omzetcijfers van de Taiwanese chipproducent TSMC, een belangrijke klant van de machines van ASML. Supermarktconcern Ahold Delhaize, dat deze week met cijfers kwam, sloot de rij met een verlies van dik 2 procent.
In de MidKap verloor SBM Offshore ruim 1 procent. De maritiem dienstverlener werd donderdag nog 12 procent meer waard, dankzij sterke resultaten in de eerste jaarhelft.
Hargreaves Lansdown
Marel klom 1,5 procent. De aandeelhouders van het Amerikaanse John Bean Technologies (JBT) hebben ingestemd met de overname van de IJslandse slachtmachinemaker. JBT lanceerde eerder dit jaar een bod van zo'n 3,5 miljard euro op Marel.
CVC won een fractie. De investeringsmaatschappij neemt samen met het staatsinvesteringsfonds van Abu Dhabi de Britse financiële dienstverlener Hargreaves Lansdown over voor 5,4 miljard pond (zo'n 6,3 miljard euro).
De euro was 1,0926 dollar waard, vergeleken met 1,0911 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 76,08 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 79,00 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
15 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
19 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.
1 uur geledenVEVEY (ANP/RTR) - Nestlé roept ook babyvoeding terug uit landen in Azië, Zuid-Amerika en Midden-Amerika. Eerder deze week riep het bedrijf al partijen terug uit verschillende Europese landen uit angst voor aanwezigheid van de bacterie Bacillus cereus, die mogelijk voor ernstig braken en diarree zorgt.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht donderdag geen vluchten te moeten annuleren, omdat de weersomstandigheden "er gunstig genoeg uitzien". Wel houdt de luchthaven de "situatie nauwlettend in de gaten", aldus een woordvoerster. Wel moeten reizigers rekening houden met vertragingen.
1 uur geleden