Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thuisbezorgd-eigenaar bij stijgers op Damrak na adviesverhoging

Thuisbezorgd-eigenaar bij stijgers op Damrak na adviesverhoging

AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway behoorde woensdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl werd door de Franse bank BNP Paribas Exane van de verkooplijst gehaald en klom 0,5 procent. De algehele stemming op de Europese markten was voorzichtig positief. Beleggers kijken vooral uit naar de start van het cijferseizoen op Wall Street. Daar komen later op de dag de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs en Wells Fargo met kwartaalresultaten.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,3 procent hoger op 887,92 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 821,18 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,2 procent. Londen steeg 0,7 procent, na een onverwachte daling van de Britse inflatie in december.

Naast de kwartaalcijfers van de Amerikaanse banken wordt ook gelet op het inflatiecijfer van de Verenigde Staten over december. Dat cijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.

ASML

ASML verloor 0,4 procent, na een verdere aanscherping van de export van productieapparatuur voor chips. Volgens minister Reinette Klever (Buitenlandse Handel) gaat het om "een zeer beperkt aantal technologieën en goederen". Het betreft onder meer specifieke meet- en inspectieapparatuur. Slechts een klein aantal bedrijven in Nederland is actief op dit gebied. Het gaat onder meer om ASML en ASMI. De nieuwe exportcontrolemaatregel wordt op 1 april van kracht. ASMI en Besi wonnen 0,3 procent.

Verzekeraar NN Group (min 0,6 procent) was de grootste daler in de AEX, na een verkoopadvies door Kepler Cheuvreux. Branchegenoot Aegon ging aan kop, met een plus van 1,9 procent. In de MidKap daalde Air France-KLM 0,2 procent. De kenners van de Britse bank Barclays verlaagden het beleggingsadvies voor de luchtvaartcombinatie naar verkopen. Envipco bleef onveranderd. Twee leden van de familie Bouri hebben een belang van bijna 14 procent in de fabrikant van statiegeldmachines verkocht.

De euro noteerde op 1,0301 dollar, tegen 1,0289 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,5 procent in prijs tot 77,92 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent meer op 80,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

EasyJet-directeur ziet benadeelde opstappers op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.

1 uur geleden
Vakbond FNV: banenverlies ABN AMRO 'ronduit schokkend'

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".

1 uur geleden
CNV: ABN AMRO trakteert werknemers op 'onaangename verrassing'

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."

2 uur geleden
EasyJet profiteert van populariteit eigen reisorganisatie

LONDEN (ANP) - EasyJet heeft in het afgelopen boekjaar de omzet en winst verhoogd. Daarbij profiteerde de budgetluchtvaartmaatschappij van zijn snelgroeiende divisie die complete vakanties aanbiedt. Die presteerde zo goed dat easyJet zijn winstdoel voor dit onderdeel in 2030 heeft verhoogd.

3 uur geleden
ABN AMRO gelooft dat AI werk van personeel kan overnemen

AMSTERDAM (ANP) - Topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) werk van medewerkers kan overnemen. Volgens haar treft de grote reorganisatie die de bank dinsdag aankondigde daarom vooral ondersteunend personeel, over de gehele breedte van de bank. Bij de klantenservice, de operationele afdeling en het team dat controleert op mogelijk witwassen, wordt de werkgelegenheid met zo'n 35 procent ingekrompen.

3 uur geleden
ABN AMRO stijgt op Damrak na schrappen duizenden banen

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. Ook wordt dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkocht aan Rabobank. Het aandeel werd 4 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

3 uur geleden
Vakbond De Unie: 'schokgolf' bij ABN AMRO door groot banenverlies

AMSTERDAM (ANP) - Het grote banenverlies bij ABN AMRO zorgt voor een "schokgolf" bij de bank. Dat zegt bestuurder Harma Pethke van vakbond De Unie in een reactie op de bekendmaking dat de komende jaren ruim 5000 banen komen te vervallen. Het banenverlies is onderdeel van een nieuwe strategie van topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO.

4 uur geleden