
Thuis omkleden en douchen bij bezoek aan zwembad
NIEUWEGEIN (ANP) - Wie vanaf maandag weer gaat zwemmen, moet zich thuis al omkleden. Dat staat in het protocol dat de Nederlandse zwembond KNZB in samenwerking met heel wat partijen uit de zwembranche heeft opgesteld.
Bezoekers aan het zwembad moeten zorgen dat ze bij binnenkomst hun zwemkleding al onder hun normale kleding hebben zitten en vrijwel gelijk het water in kunnen duiken, zodat gebruik van de kleedhokjes wordt beperkt. Het is ook de bedoeling dat ze zowel voor als na het zwembadbezoek thuis douchen.
Buitenbaden gingen eind vorige maand al open, maar alleen voor de jeugd. Vanaf maandag is buiten sporten voor iedereen weer toegestaan en mogen de binnenbaden ook open. Het voorschrift om onderling minimaal 1,5 meter afstand te houden, geldt ook in het zwembad. Bij zwemlessen moet de instructeur bij voorkeur vanaf de kant lesgeven. In de kinderbaden mogen tijdens het recreatief zwemmen geen volwassenen in het water zijn.
Eenrichtingsverkeer
Wat betreft het baantjes trekken is het advies om voor eenrichtingsverkeer te zorgen: de ene baan heen, de andere baan terug. De zwemmers moeten onderling afstand houden en inhalen is dus niet toegestaan.
De zwembaden moeten een systeem hanteren dat voorkomt dat er meer mensen dan toegestaan aanwezig zijn, zoals fysiek tellen, een reserveringssysteem of een pasjesblokkering.
Beperkt onderzoek
Er is nog maar beperkt onderzoek gedaan naar verspreiding van het coronavirus via zwembadwater. "Maar vaststaat dat chloor het virus afbreekt", aldus een woordvoerder van de KNZB. "Het RIVM zegt dat het veilig genoeg is om weer te gaan zwemmen."
De FNV, die ook betrokken was bij de samenstelling van het protocol 'Verantwoord Zwemmen', wil dat zwembaden de tijd nemen voordat ze hun deuren openen voor het publiek. "Na dit weekend al opengaan, is voor veel zwembaden echt nog te vroeg, zij zijn er dan nog niet klaar voor", zegt Hanan Yagoubi namens de FNV. "Wij vinden het belangrijk dat de zwembaden pas weer openen als hun mensen veilig kunnen werken, volgens de afspraken die in het protocol staan."
Meer uit Sport
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn de tweede week van de Nations League begonnen met een nederlaag. De ploeg van bondscoach Joel Banks ging in Belgrado in drie sets onderuit tegen Argentinië: 0-3 (20-25 14-25 22-25).
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sifan Hassan bereidt zich voor op de marathon van Sydney op 31 augustus. Dat meldt haar management Global Sports. Het wordt haar zesde race over de klassieke afstand van 42,195 kilometer. De Nederlandse atlete veroverde vorig jaar in Parijs olympisch goud op de marathon en werd als eerste Nederlander gekozen tot beste atlete van de wereld.
19 uur geledenSURHUISTERVEEN (ANP) - Daan Hoole heeft zijn Nederlandse titel tijdrijden geprolongeerd. De 26-jarige renner van Lidl-Trek was de snelste op het traject van 36,8 kilometer in Surhuisterveen. Hij klokte 36.20 minuten en was 20 seconden sneller dan Dylan van Baarle (36.40). Axel van der Tuuk reed naar het brons in een tijd van 36.45.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Bol heeft haar eerste uitstapje naar de 400 meter vlak in dit buitenseizoen niet kunnen bekronen met een overwinning. De specialiste op de 400 meter horden eindigde bij de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava als derde in 49,98 seconden.
1 dag geledenSURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft Riejanne Markus onttroond als Nederlands kampioene tijdrijden. De 25-jarige Bredewold verraste in de titelstrijd over 32 kilometer in Surhuisterveen met de beste tijd (40.23 minuten). Markus, die de afgelopen twee jaar de titel veroverde, gaf negen seconden toe op Bredewold en moest genoegen nemen met het zilver (40.32). Lieke Nooijen (40.57) fietste naar het brons.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door sporttribunaal CAS in het gelijk gesteld in een zaak tegen de UEFA. De Europese voetbalbond legde de Alkmaarse voetbalclub een boete van 40.000 euro op voor de ongeregeldheden in oktober 2023 rond de wedstrijd tegen Legia Warschau in de Conference League.
1 dag geledenSANTA PONÇA (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zijn eerste wedstrijd sinds zijn opgave tijdens Roland Garros gewonnen. De nummer 1 van Nederland versloeg in de tweede ronde van het grastoernooi van Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-5 6-4.
1 dag geleden