Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Threads- en Instagram-gebruikers krijgen weer posts over politiek

Threads- en Instagram-gebruikers krijgen weer posts over politiek

MENLO PARK (ANP) - Threads- en Instagram-gebruikers kunnen binnenkort weer posts over de politiek te zien krijgen van accounts die ze niet volgen. "Onze bedoeling is om politieke aanbevelingen op een verantwoorde en gepersonaliseerde manier in te voeren", heeft het hoofd van de twee platforms, Adam Mosseri, laten weten via zijn Threads- account.

"Ik heb lange tijd openlijk volgehouden dat het niet aan ons is om mensen politieke inhoud te tonen van accounts die ze niet volgen", erkende hij. "Maar veel mensen hebben duidelijk aangegeven dat ze deze inhoud wel willen zien en het blijkt in de praktijk lastig om een duidelijke grens te trekken tussen wat wel en geen politieke inhoud is." Volgens Mosseri wordt verandering als eerste doorgevoerd in de Verenigde Staten en komende week ook in andere delen van de wereld.

Dinsdag maakte topman Mark Zuckerberg al bekend dat Meta in de Verenigde Staten stopt met de feitelijke controles door experts op berichten die zich snel verspreiden op Facebook of Instagram. In Nederlandse politiek werd bezorgd gereageerd op deze koerswijziging. De vrees bestaat dat hierdoor veel meer desinformatie op de sociale media kan verschijnen.

Een woordvoerder van Meta benadrukte woensdag dat het bedrijf geen plannen heeft om in Europa ook te stoppen met factchecken, maar de NOS meldde op basis van ingewijden dat Meta al wel voorsorteert op zo'n stap. Het techbedrijf zou de Europese Commissie hierover een risicoanalyse hebben gestuurd.

Meer uit Financieel

Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

7 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

9 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

11 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

13 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

16 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

1 dag geleden