Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Threads- en Instagram-gebruikers krijgen weer posts over politiek

Threads- en Instagram-gebruikers krijgen weer posts over politiek

MENLO PARK (ANP) - Threads- en Instagram-gebruikers kunnen binnenkort weer posts over de politiek te zien krijgen van accounts die ze niet volgen. "Onze bedoeling is om politieke aanbevelingen op een verantwoorde en gepersonaliseerde manier in te voeren", heeft het hoofd van de twee platforms, Adam Mosseri, laten weten via zijn Threads- account.

"Ik heb lange tijd openlijk volgehouden dat het niet aan ons is om mensen politieke inhoud te tonen van accounts die ze niet volgen", erkende hij. "Maar veel mensen hebben duidelijk aangegeven dat ze deze inhoud wel willen zien en het blijkt in de praktijk lastig om een duidelijke grens te trekken tussen wat wel en geen politieke inhoud is." Volgens Mosseri wordt verandering als eerste doorgevoerd in de Verenigde Staten en komende week ook in andere delen van de wereld.

Dinsdag maakte topman Mark Zuckerberg al bekend dat Meta in de Verenigde Staten stopt met de feitelijke controles door experts op berichten die zich snel verspreiden op Facebook of Instagram. In Nederlandse politiek werd bezorgd gereageerd op deze koerswijziging. De vrees bestaat dat hierdoor veel meer desinformatie op de sociale media kan verschijnen.

Een woordvoerder van Meta benadrukte woensdag dat het bedrijf geen plannen heeft om in Europa ook te stoppen met factchecken, maar de NOS meldde op basis van ingewijden dat Meta al wel voorsorteert op zo'n stap. Het techbedrijf zou de Europese Commissie hierover een risicoanalyse hebben gestuurd.

Meer uit Financieel

Kleine uitslagen op Wall Street in aanloop naar rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten voor de derde keer op rij gaat verlagen. De Fed begon dinsdag aan de tweedaagse beleidsvergadering.

2 uur geleden
Topvrouw chatdienst Slack gaat naar OpenAI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topvrouw van berichtendienst Slack vertrekt naar OpenAI. Denise Dresser wordt bij de maker van de populaire chatbot ChatGPT verantwoordelijk voor de inkomstenstroom van het bedrijf. Dresser werd eind 2023 benoemd tot hoogste baas bij Slack, nadat de aanbieder van communicatiediensten voor kantoor was overgenomen door softwareconcern Salesforce.

2 uur geleden
Zilverprijs stijgt naar recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs heeft een nieuw recordniveau bereikt. De prijs van het edelmetaal steeg dinsdag voor het eerst ooit tot boven de 60 dollar per troy ounce (31,1 gram). De waarde van zilver wordt onder meer aangejaagd doordat handelaren speculeren op verdere versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve.

3 uur geleden
Vakbond vindt banenverlies APG 'zo net voor kerst bijzonder zuur'

HEERLEN (ANP) - Vakbond De Unie vindt dat de aangekondigde banenreductie bij pensioenuitvoerder APG op een ongelukkig moment komt. "Er is nooit een goed moment om slecht nieuws te brengen, maar zo kort voor kerst is bijzonder zuur", reageert bestuurder Joop Voesten van De Unie. APG kondigde dinsdag aan tot 1200 voltijdsbanen te willen schrappen tot 2030, als onderdeel van een nieuwe strategie.

4 uur geleden
Miljarden extra nodig voor aanleg landelijk waterstofnetwerk

DEN HAAG (ANP) - Voor de aanleg van het landelijk waterstofnetwerk, dat vanaf 2030 de grote industriële regio's in Nederland met elkaar moet verbinden, zijn miljarden euro's extra nodig. Volgens de Algemene Rekenkamer zijn de verwachte opstartverliezen meer dan drie keer zo hoog als het beschikbare subsidiebedrag van 750 miljoen euro.

5 uur geleden
Pensioenuitvoerder APG schrapt komende jaren ruim duizend banen

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerder APG gaat tot 2030 ruim duizend voltijdsbanen schrappen, waarvan het grootste deel in Nederland. Het bedrijf doet dat om "sneller, efficiënter en slagvaardiger" te worden en wil inspelen op grote veranderingen in de pensioensector.

6 uur geleden
Microsoft investeert recordbedrag in AI in India

REDMOND (ANP/RTR) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft gaat 17,5 miljard dollar (15 miljard euro) investeren in kunstmatige intelligentie in India. Volgens topman Satya Nadella gaat het om de grootste investering van het bedrijf ooit in Azië. Microsoft wil onder meer investeren in de infrastructuur voor AI in het snelgroeiende land.

6 uur geleden