Threads- en Instagram-gebruikers krijgen weer posts over politiek
MENLO PARK (ANP) - Threads- en Instagram-gebruikers kunnen binnenkort weer posts over de politiek te zien krijgen van accounts die ze niet volgen. "Onze bedoeling is om politieke aanbevelingen op een verantwoorde en gepersonaliseerde manier in te voeren", heeft het hoofd van de twee platforms, Adam Mosseri, laten weten via zijn Threads- account.
"Ik heb lange tijd openlijk volgehouden dat het niet aan ons is om mensen politieke inhoud te tonen van accounts die ze niet volgen", erkende hij. "Maar veel mensen hebben duidelijk aangegeven dat ze deze inhoud wel willen zien en het blijkt in de praktijk lastig om een duidelijke grens te trekken tussen wat wel en geen politieke inhoud is." Volgens Mosseri wordt verandering als eerste doorgevoerd in de Verenigde Staten en komende week ook in andere delen van de wereld.
Dinsdag maakte topman Mark Zuckerberg al bekend dat Meta in de Verenigde Staten stopt met de feitelijke controles door experts op berichten die zich snel verspreiden op Facebook of Instagram. In Nederlandse politiek werd bezorgd gereageerd op deze koerswijziging. De vrees bestaat dat hierdoor veel meer desinformatie op de sociale media kan verschijnen.
Een woordvoerder van Meta benadrukte woensdag dat het bedrijf geen plannen heeft om in Europa ook te stoppen met factchecken, maar de NOS meldde op basis van ingewijden dat Meta al wel voorsorteert op zo'n stap. Het techbedrijf zou de Europese Commissie hierover een risicoanalyse hebben gestuurd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met winst geëindigd, aan het begin van een verkorte beursweek. Vooral techaandelen waren gewild bij beleggers.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtszaak over onder meer vermeende omkoping en valsheid in geschrifte door scheepsbouwer Damen Shipyards uit Gorinchem gaat op 11 december verder. Dit heeft de rechter maandag besloten tijdens de eerste zitting in de omvangrijke zaak in de rechtbank in Zwolle.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was maandag een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van een tegenvallende winstgroei in de eerste jaarhelft. Het concern zag de winst flink stijgen door een hogere omzet uit zijn e-commerce-activiteiten en de verkoop van een deel van zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Toch rekenden beleggers op meer. Het aandeel verloor ruim 3 procent.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De Zwitserse nationale omroep SRG schrapt de komende drie jaar ongeveer negenhonderd banen, om de kosten te verlagen "te midden van de omwentelingen in het medialandschap". Volgens de publieke omroep moet de reorganisatie een kostenbesparing van 270 miljoen Zwitserse frank (290 miljoen euro) opleveren tegen 2029.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de verkorte handelsweek. De Amerikaanse financiële markten zijn donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving. Op de dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open. De handelsvolumes op de beurzen zullen naar verwachting relatief beperkt blijven.
12 uur geleden