Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thorgan Hazard in jubelstemming, Eden Hazard is bezorgd

Thorgan Hazard in jubelstemming, Eden Hazard is bezorgd

SEVILLA (ANP) - Toen Thorgan Hazard na het gewonnen duel met Portugal even op zijn telefoon keek, wist de Belgische doelpuntenmaker genoeg. "Dit was het belangrijkste doelpunt uit mijn carrière", zei de 28-jarige middenvelder van Borussia Dortmund, die in Sevilla de kraker uit de achtste finales van het EK besliste met een prachtig afstandsschot (1-0). "Gezien het aantal berichten dat ik al op mijn telefoon heb ontvangen, mag ik dat wel concluderen."

Hazard, wiens twee jaar oudere broer Eden de aanvoerder van de 'Rode Duivels' is, haalde in de 42e minuut van buiten het zestienmetergebied uit. De Portugese keeper Rui Patricio verkeek zich op het harde en zwabberende schot. "De bal leek naar links te gaan. Maar juist toen de keeper dat dacht, boog de bal af naar rechts", zei Hazard glunderend.

De middenvelder werd door de UEFA gekozen tot 'man of the match', al erkende hij dat die prijs ook zomaar voor doelman Thibaut Courtois had kunnen zijn. "Hij heeft opnieuw laten zien dat hij de beste keeper ter wereld is. Thibaut redde ons een paar keer. We hebben een geweldige Thibaut nodig om door te gaan op dit toernooi."

Broer Eden Hazard moest zich in de slotfase laten vervangen vanwege een hamstringblessure. De aanvaller van Real Madrid vreest voor een verrekking of mogelijk zelfs een scheurtje. "Ik voelde iets in mijn hamstrings en denk dat er een probleem is", aldus de captain. "We moeten onderzoeken hoe ernstig het is. We zien wel of op tijd fit ben voor de kwartfinales." België neemt het daarin vrijdag in München op tegen Italië.

Meer uit Voetbal

La Liga-voorzitter Tebas: Infantino mag niet doorgaan

MADRID (ANP) - De Spanjaard Javier Tebas, voorzitter van La Liga, stelt in een boodschap op X dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet vertrekken. "Infantino mag niet doorgaan", luidt de kop boven een verklaring. "Dat de FIFA het voorstel om zijn competities te privatiseren heeft ingetrokken, is goed nieuws. Maar het zou een ernstige vergissing zijn om te denken dat daarmee het probleem is opgelost", aldus de baas van de Spaanse voetbalcompetitie.

7 uur geleden
Dumfries debuteert bij Real Madrid in oefenduel met Fiorentina

KLAGENFURT (ANP) - Denzel Dumfries heeft zaterdag in het Oostenrijkse Klagenfurt zijn debuut gemaakt voor Real Madrid. De Nederlandse international deed 75 minuten mee in een oefenduel met het Italiaanse Fiorentina als aanvaller aan de rechterkant. De wedstrijd eindigde in een 2-2-gelijkspel.

9 uur geleden
CONCACAF wil net als UEFA herziening FIFA na WK-plan Infantino

NEW YORK (ANP) - De CONCACAF heeft zaterdag in navolging van de UEFA opgeroepen tot een "grondige herziening" van het bestuur van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De voetbalconfederatie van Noord-Amerika, Midden-Amerika en de Caraïben maakte dit bekend naar aanleiding van het inmiddels teruggetrokken plan van de FIFA om de exploitatie van het WK voetbal open te stellen voor particuliere investeerders.

10 uur geleden
UEFA roept op tot hervormingen binnen wereldvoetbalbond FIFA

NYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft opgeroepen tot hervormingen binnen de FIFA. Dat blijkt zaterdag uit de reactie van de UEFA op het besluit van de wereldvoetbalbond om het omstreden investeringsplan in te trekken. "Het voorstel is van tafel. De taak om de FIFA opnieuw op te bouwen is pas net begonnen", schrijft de Europese bond in een verklaring.

16 uur geleden
KNVB zegt vertrouwen in FIFA-voorzitter Infantino op

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft zijn vertrouwen in FIFA-voorzitter Gianni Infantino opgezegd vanwege de, inmiddels ingetrokken, investeringsplannen rond het WK voetbal. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond KNVB zaterdag weten aan het ANP.

17 uur geleden
Aziatische voetbalbond 'verwelkomt' terugtrekking FIFA-plan

KUALA LUMPUR (ANP) - De voorzitter van de Aziatische voetbalbond AFC, Salman bin Ibrahim Al Khalifa, 'verwelkomt' de terugtrekking van het FIFA-plan om een deel van de commerciële rechten te vermarkten. Dat laat de AFC weten in een reactie op de eigen site. In de nacht van vrijdag op zaterdag trok wereldvoetbalbond FIFA het plan terug, na een boycot vanuit Europa en afwijzing door Noord- en Midden-Amerika en Azië.

20 uur geleden
New York Post: FIFA staakt plan voor verkoop belang WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft het omstreden plan om een belang in de commerciële rechten van het WK voetbal aan externe investeerders te verkopen laten varen, meldt de New York Post op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is het plan gestrand na felle weerstand vanuit de Europese voetbalwereld en verdeeldheid binnen de top van de wereldvoetbalbond.

1 dag geleden