Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thorgan Hazard in jubelstemming, Eden Hazard is bezorgd

Thorgan Hazard in jubelstemming, Eden Hazard is bezorgd

SEVILLA (ANP) - Toen Thorgan Hazard na het gewonnen duel met Portugal even op zijn telefoon keek, wist de Belgische doelpuntenmaker genoeg. "Dit was het belangrijkste doelpunt uit mijn carrière", zei de 28-jarige middenvelder van Borussia Dortmund, die in Sevilla de kraker uit de achtste finales van het EK besliste met een prachtig afstandsschot (1-0). "Gezien het aantal berichten dat ik al op mijn telefoon heb ontvangen, mag ik dat wel concluderen."

Hazard, wiens twee jaar oudere broer Eden de aanvoerder van de 'Rode Duivels' is, haalde in de 42e minuut van buiten het zestienmetergebied uit. De Portugese keeper Rui Patricio verkeek zich op het harde en zwabberende schot. "De bal leek naar links te gaan. Maar juist toen de keeper dat dacht, boog de bal af naar rechts", zei Hazard glunderend.

De middenvelder werd door de UEFA gekozen tot 'man of the match', al erkende hij dat die prijs ook zomaar voor doelman Thibaut Courtois had kunnen zijn. "Hij heeft opnieuw laten zien dat hij de beste keeper ter wereld is. Thibaut redde ons een paar keer. We hebben een geweldige Thibaut nodig om door te gaan op dit toernooi."

Broer Eden Hazard moest zich in de slotfase laten vervangen vanwege een hamstringblessure. De aanvaller van Real Madrid vreest voor een verrekking of mogelijk zelfs een scheurtje. "Ik voelde iets in mijn hamstrings en denk dat er een probleem is", aldus de captain. "We moeten onderzoeken hoe ernstig het is. We zien wel of op tijd fit ben voor de kwartfinales." België neemt het daarin vrijdag in München op tegen Italië.

Meer uit Voetbal

Bayern-aanvaller Díaz voorlopig aan de kant met hamstringblessure

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.

31 minuten geleden
Hajduk Split moet in leeg stadion spelen om vuurwerk tegen Ajax

SPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.

5 uur geleden
Arsenal maakt zich zorgen om blessure aanvaller Saka

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.

7 uur geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz nieuwe bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is definitief de nieuwe bondscoach van Costa Rica. De oud-aanvoerder van het nationale team, die deze maand al op de bank zat op interim-basis, heeft als taak meegekregen om zich met zijn land te kwalificeren voor het WK van 2030.

7 uur geleden
Van Bronckhorst vindt dat Feyenoord meer had verdiend bij Betis

SEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.

14 uur geleden
Arsenal redt punt bij Bayern München na late goal Rice

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en Arsenal hebben elkaar in evenwicht gehouden in de topper in de Champions League. Het werd 2-2 in München. Declan Rice tekende laat in de wedstrijd voor de gelijkmaker voor de club uit Londen.

17 uur geleden
Nipte nederlaag Feyenoord bij Real Betis in Champions League

SEVILLA (ANP) - Feyenoord heeft tegen Real Betis zijn tweede nederlaag in de Champions League van dit seizoen geleden. De koploper van de Eredivisie verloor in Sevilla met 1-0 van de Spaanse subtopper. Isco tekende na een uur uit een strafschop voor de enige treffer.

17 uur geleden