Thorgan Hazard in jubelstemming, Eden Hazard is bezorgd
SEVILLA (ANP) - Toen Thorgan Hazard na het gewonnen duel met Portugal even op zijn telefoon keek, wist de Belgische doelpuntenmaker genoeg. "Dit was het belangrijkste doelpunt uit mijn carrière", zei de 28-jarige middenvelder van Borussia Dortmund, die in Sevilla de kraker uit de achtste finales van het EK besliste met een prachtig afstandsschot (1-0). "Gezien het aantal berichten dat ik al op mijn telefoon heb ontvangen, mag ik dat wel concluderen."
Hazard, wiens twee jaar oudere broer Eden de aanvoerder van de 'Rode Duivels' is, haalde in de 42e minuut van buiten het zestienmetergebied uit. De Portugese keeper Rui Patricio verkeek zich op het harde en zwabberende schot. "De bal leek naar links te gaan. Maar juist toen de keeper dat dacht, boog de bal af naar rechts", zei Hazard glunderend.
De middenvelder werd door de UEFA gekozen tot 'man of the match', al erkende hij dat die prijs ook zomaar voor doelman Thibaut Courtois had kunnen zijn. "Hij heeft opnieuw laten zien dat hij de beste keeper ter wereld is. Thibaut redde ons een paar keer. We hebben een geweldige Thibaut nodig om door te gaan op dit toernooi."
Broer Eden Hazard moest zich in de slotfase laten vervangen vanwege een hamstringblessure. De aanvaller van Real Madrid vreest voor een verrekking of mogelijk zelfs een scheurtje. "Ik voelde iets in mijn hamstrings en denk dat er een probleem is", aldus de captain. "We moeten onderzoeken hoe ernstig het is. We zien wel of op tijd fit ben voor de kwartfinales." België neemt het daarin vrijdag in München op tegen Italië.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
47 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
48 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden