Thorgan Hazard in jubelstemming, Eden Hazard is bezorgd
SEVILLA (ANP) - Toen Thorgan Hazard na het gewonnen duel met Portugal even op zijn telefoon keek, wist de Belgische doelpuntenmaker genoeg. "Dit was het belangrijkste doelpunt uit mijn carrière", zei de 28-jarige middenvelder van Borussia Dortmund, die in Sevilla de kraker uit de achtste finales van het EK besliste met een prachtig afstandsschot (1-0). "Gezien het aantal berichten dat ik al op mijn telefoon heb ontvangen, mag ik dat wel concluderen."
Hazard, wiens twee jaar oudere broer Eden de aanvoerder van de 'Rode Duivels' is, haalde in de 42e minuut van buiten het zestienmetergebied uit. De Portugese keeper Rui Patricio verkeek zich op het harde en zwabberende schot. "De bal leek naar links te gaan. Maar juist toen de keeper dat dacht, boog de bal af naar rechts", zei Hazard glunderend.
De middenvelder werd door de UEFA gekozen tot 'man of the match', al erkende hij dat die prijs ook zomaar voor doelman Thibaut Courtois had kunnen zijn. "Hij heeft opnieuw laten zien dat hij de beste keeper ter wereld is. Thibaut redde ons een paar keer. We hebben een geweldige Thibaut nodig om door te gaan op dit toernooi."
Broer Eden Hazard moest zich in de slotfase laten vervangen vanwege een hamstringblessure. De aanvaller van Real Madrid vreest voor een verrekking of mogelijk zelfs een scheurtje. "Ik voelde iets in mijn hamstrings en denk dat er een probleem is", aldus de captain. "We moeten onderzoeken hoe ernstig het is. We zien wel of op tijd fit ben voor de kwartfinales." België neemt het daarin vrijdag in München op tegen Italië.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.
7 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters die actief zijn in de Champions League zullen elkaar veelvuldig tegenkomen. Dat bleek uit de loting die vrijdag door de UEFA verricht werd. Het hoofdtoernooi van de Champions League telt bij de vrouwen achttien ploegen die in de competitiefase elk zes tegenstanders treffen.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Sami Ouaissa, Sam Lammers en Mikkel Bro Hansen. De drie spelers werden deze week door de Eindhovenaren aan de selectie toegevoegd en zijn nog niet klaar voor speelminuten, zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie op sportcomplex De Herdgang.
7 uur geledenALMELO (ANP) - De Graafschap 'boycot' de uitwedstrijd met Heracles Almelo van vrijdagavond vanwege de op het laatste moment gewijzigde vervoersregeling. Dat laat de Achterhoekse club vrijdagochtend op de eigen site weten. De club neemt geen uitsupporters mee, en buiten het elftal en de stafleden ook geen officiële vertegenwoordiging.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat op dit moment niet in op vragen over de beschuldiging vanuit de FIFA van een "lastercampagne" door de UEFA. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse voetbalbond vrijdag weten aan het ANP. Donderdagavond berichtte persbureau Reuters over een gerechtelijk document waaruit zou blijken dat de FIFA de Europese voetbalbond beschuldigt van het voeren van een lastercampagne tegen de FIFA en haar leiderschap.
10 uur geledenTOULOUSE (ANP) - Ayase Ueda heeft direct zijn waarde bewezen voor zijn nieuwe club Lille. De Japanse spits, die maandag werd overgenomen van Feyenoord, maakte als invaller het enige doelpunt in de uitwedstrijd tegen Toulouse in de Franse competitie.
23 uur geledenGENUA (ANP) - Kingsley Ehizibue maakt in de Serie A de overstap van Udinese naar Genoa. De 31-jarige Nederlandse verdediger ondertekent een meerjarig contract bij zijn nieuwe werkgever.
23 uur geleden