Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thomas gaat 36 uur fietsen voor het goede doel

Thomas gaat 36 uur fietsen voor het goede doel

CARDIFF (ANP) - Wielrenner Geraint Thomas gaat komende week in drie dagen tijd 36 uur fietsen voor het goede doel. De 33-jarige Welshman, in 2018 winnaar van de Tour de France, doet dat in zijn garage op een Zwift, een interactieve fietstrainer. Thomas roept andere wielrenners op virtueel met hem mee te rijden. Hij hoopt met zijn actie in deze coronacrisis heel wat geld op te halen voor de nationale gezondheidszorg (NHS) in Groot-Brittannië.

"Ik ben wel een beetje nerveus, want ik heb nog nooit zo lang gereden op een dag", zegt Thomas, die woensdagochtend begint aan zijn actie. Hij blijft dan 12 uur achter elkaar trappen op de Zwift in zijn garage. De wielrenner van Team Ineos doet dat donderdag en vrijdag ook. Via zijn Facebook-pagina wordt de 'benefietkoers' van Thomas gestreamd.

"Het zijn zware tijden. De NHS doet geweldig werk. Ik wil op mijn manier ook een kleine bijdrage leveren en het enige wat ik kan, is fietsen", aldus Thomas, die zijn bericht op Instagram afsluit met de hashtag #prayformygooch (bid voor mijn zitvlak).

Meer uit Sport

Antonelli kan zege in thuisrace in Monza nog niet bevatten

MONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.

1 uur geleden
Verstappen is blij met zijn podiumplaats in GP van Italië

MONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.

1 uur geleden
Van Aert sprint in Córdoba naar tweede etappezege in Vuelta

CÓRDOBA (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Vuelta. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 110,2 kilometer tussen Palma del Río en Córdoba de beste van een kopgroep van vijf renners.

1 uur geleden
Verstappen derde bij GP van Italië, zege voor Antonelli

MONZA (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 als derde geëindigd. De Red Bull-coureur moest beide Mercedescoureurs voor zich dulden. De zege ging naar de Italiaan Kimi Antonelli voor de Brit George Russell.

2 uur geleden
GP van Italië onderbroken na crash Ferrari-coureur Leclerc

MONZA (ANP) - De Grote Prijs van Italië is stilgelegd na een crash van Charles Leclerc in de Ferrari. De Monegask raakte in de derde ronde de controle over de wagen kwijt en vloog van de baan. Met een rode vlag is de wedstrijd gestopt.

3 uur geleden
Motorcrosser Herlings pakt derde wereldtitel in MXGP

AFYONKARAHISAR (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings (31) heeft zondag voor de derde keer in zijn carrière de wereldtitel in de MXGP veroverd. In Turkije had hij na de eerste manche al genoeg punten verzameld om dit seizoen niet meer achterhaald te kunnen worden door de Fransman Romain Febvre. De Nederlander won de eerste manche, voor de Sloveen Tim Gajser en Febvre.

5 uur geleden
Als eerste geplaatste Zverev nu wel in drie sets door op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is door naar de vierde ronde van de US Open. In de nacht van zaterdag op zondag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de als 25e geplaatste Chileen Alejandro Tabilo in de derde ronde in drie sets: 6-2 7-6 (2) 6-2.

10 uur geleden