Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thomas gaat 36 uur fietsen voor het goede doel

Thomas gaat 36 uur fietsen voor het goede doel

CARDIFF (ANP) - Wielrenner Geraint Thomas gaat komende week in drie dagen tijd 36 uur fietsen voor het goede doel. De 33-jarige Welshman, in 2018 winnaar van de Tour de France, doet dat in zijn garage op een Zwift, een interactieve fietstrainer. Thomas roept andere wielrenners op virtueel met hem mee te rijden. Hij hoopt met zijn actie in deze coronacrisis heel wat geld op te halen voor de nationale gezondheidszorg (NHS) in Groot-Brittannië.

"Ik ben wel een beetje nerveus, want ik heb nog nooit zo lang gereden op een dag", zegt Thomas, die woensdagochtend begint aan zijn actie. Hij blijft dan 12 uur achter elkaar trappen op de Zwift in zijn garage. De wielrenner van Team Ineos doet dat donderdag en vrijdag ook. Via zijn Facebook-pagina wordt de 'benefietkoers' van Thomas gestreamd.

"Het zijn zware tijden. De NHS doet geweldig werk. Ik wil op mijn manier ook een kleine bijdrage leveren en het enige wat ik kan, is fietsen", aldus Thomas, die zijn bericht op Instagram afsluit met de hashtag #prayformygooch (bid voor mijn zitvlak).

Meer uit Sport

Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

6 uur geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

7 uur geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

8 uur geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

19 uur geleden
Infantino onderzoekt of FIFA aan 211 bonden meer geld kan geven

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.

20 uur geleden
Assefa na dramatische zege marathon Berlijn maanden uitgeschakeld

BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.

1 dag geleden
Olympisch kampioene Marchant stopt als baanwielrenster

MANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.

1 dag geleden