Thomas gaat 36 uur fietsen voor het goede doel
CARDIFF (ANP) - Wielrenner Geraint Thomas gaat komende week in drie dagen tijd 36 uur fietsen voor het goede doel. De 33-jarige Welshman, in 2018 winnaar van de Tour de France, doet dat in zijn garage op een Zwift, een interactieve fietstrainer. Thomas roept andere wielrenners op virtueel met hem mee te rijden. Hij hoopt met zijn actie in deze coronacrisis heel wat geld op te halen voor de nationale gezondheidszorg (NHS) in Groot-Brittannië.
"Ik ben wel een beetje nerveus, want ik heb nog nooit zo lang gereden op een dag", zegt Thomas, die woensdagochtend begint aan zijn actie. Hij blijft dan 12 uur achter elkaar trappen op de Zwift in zijn garage. De wielrenner van Team Ineos doet dat donderdag en vrijdag ook. Via zijn Facebook-pagina wordt de 'benefietkoers' van Thomas gestreamd.
"Het zijn zware tijden. De NHS doet geweldig werk. Ik wil op mijn manier ook een kleine bijdrage leveren en het enige wat ik kan, is fietsen", aldus Thomas, die zijn bericht op Instagram afsluit met de hashtag #prayformygooch (bid voor mijn zitvlak).
Meer uit Sport
ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
36 minuten geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
38 minuten geledenBAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
12 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.
13 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
16 uur geleden