Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thomas en Lammers helpen PSV weer de juiste richting op

Thomas en Lammers helpen PSV weer de juiste richting op

DEN HAAG (ANP) - De spelers van PSV stapten zaterdag eindelijk weer eens lachend de bus in. Na de zege van vorige week op Willem II (3-0) wisten de Eindhovenaren voor het eerst in ruim vier maanden ook weer eens een uitwedstrijd te winnen. Bij ADO Den Haag werd het 0-3. "Het zal gezellig zijn zo, dit hebben we wel verdiend", zei Sam Lammers, die samen met Ryan Thomas PSV weer de juiste richting op helpt.

De onlangs van een zware blessure teruggekeerde spits opende tegen ADO na een kwartier spelen de score uit een strafschop. Na rust gaf Lammers de assist op de 0-2 van Thomas, die tegen Willem II ook al trefzeker was. "Ik zag Ryan lopen. Ik dacht: ik geef de bal net voor hem, dan kan hij er tegenaan lopen", vertelde Lammers, die vooral blij was met het doelpunt dat hij zelf maakte. Het was de eerste sinds zijn terugkeer. "Daar zit je als spits op te wachten. Ik kom steeds meer in mijn ritme. Dan is het doelpunt een beloning."

De strafschop van Lammers werd bijna gestopt door ADO-doelman Luuk Koopmans, die bij Jong PSV nog samen speelde met Lammers. "Ik schoot hem niet zo zuiver. We kunnen er over door blijven praten, maar hij zat", aldus de doelpuntenmaker. "Ik ben blij met die penalty en de rest van de wedstrijd. Maar als je kritisch bent, hadden we er nog een paar meer moeten maken. De eerste vijftien minuten was het heel rommelig en kon het alle kanten op. Daarna stonden zij met de kont in de zestien en creëerden wij heel veel gevaar via onze backs met voorzetten. De eerste helft kregen we zoveel kansen. We hadden de wedstrijd gelijk op slot moeten gooien, maar hij viel er net niet in. Dan weet je dat het nog spannend kan worden."

Aanvallende middenvelder

Thomas zorgde twintig minuten voor tijd met de 0-2 voor opluchting bij PSV. De Nieuw-Zeelander is door trainer Ernest Faber doorgeschoven naar de positie van meest aanvallende middenvelder. "Hij is uitermate geschikt om te pendelen tussen de aanval en het middenveld. Ryan is misschien een puzzelstukje dat we nodig hebben om als team overeind te blijven", legde de coach uit. Die omzetting pakt voorlopig goed uit.

Thomas, net als Lammers pas net terug na lang blessureleed, speelde nog niet vaak op die positie. "In Nieuw-Zeeland vroeger misschien, maar dat is al lang geleden. Het gaat lekker zo. Hopelijk kunnen we dit doortrekken."

Meer uit Voetbal

Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

2 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

2 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

4 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

6 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

7 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

8 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

9 uur geleden