Thomas en Lammers helpen PSV weer de juiste richting op
DEN HAAG (ANP) - De spelers van PSV stapten zaterdag eindelijk weer eens lachend de bus in. Na de zege van vorige week op Willem II (3-0) wisten de Eindhovenaren voor het eerst in ruim vier maanden ook weer eens een uitwedstrijd te winnen. Bij ADO Den Haag werd het 0-3. "Het zal gezellig zijn zo, dit hebben we wel verdiend", zei Sam Lammers, die samen met Ryan Thomas PSV weer de juiste richting op helpt.
De onlangs van een zware blessure teruggekeerde spits opende tegen ADO na een kwartier spelen de score uit een strafschop. Na rust gaf Lammers de assist op de 0-2 van Thomas, die tegen Willem II ook al trefzeker was. "Ik zag Ryan lopen. Ik dacht: ik geef de bal net voor hem, dan kan hij er tegenaan lopen", vertelde Lammers, die vooral blij was met het doelpunt dat hij zelf maakte. Het was de eerste sinds zijn terugkeer. "Daar zit je als spits op te wachten. Ik kom steeds meer in mijn ritme. Dan is het doelpunt een beloning."
De strafschop van Lammers werd bijna gestopt door ADO-doelman Luuk Koopmans, die bij Jong PSV nog samen speelde met Lammers. "Ik schoot hem niet zo zuiver. We kunnen er over door blijven praten, maar hij zat", aldus de doelpuntenmaker. "Ik ben blij met die penalty en de rest van de wedstrijd. Maar als je kritisch bent, hadden we er nog een paar meer moeten maken. De eerste vijftien minuten was het heel rommelig en kon het alle kanten op. Daarna stonden zij met de kont in de zestien en creëerden wij heel veel gevaar via onze backs met voorzetten. De eerste helft kregen we zoveel kansen. We hadden de wedstrijd gelijk op slot moeten gooien, maar hij viel er net niet in. Dan weet je dat het nog spannend kan worden."
Aanvallende middenvelder
Thomas zorgde twintig minuten voor tijd met de 0-2 voor opluchting bij PSV. De Nieuw-Zeelander is door trainer Ernest Faber doorgeschoven naar de positie van meest aanvallende middenvelder. "Hij is uitermate geschikt om te pendelen tussen de aanval en het middenveld. Ryan is misschien een puzzelstukje dat we nodig hebben om als team overeind te blijven", legde de coach uit. Die omzetting pakt voorlopig goed uit.
Thomas, net als Lammers pas net terug na lang blessureleed, speelde nog niet vaak op die positie. "In Nieuw-Zeeland vroeger misschien, maar dat is al lang geleden. Het gaat lekker zo. Hopelijk kunnen we dit doortrekken."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
1 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
13 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
17 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
17 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
19 uur geleden