Thomas en Lammers helpen PSV weer de juiste richting op
DEN HAAG (ANP) - De spelers van PSV stapten zaterdag eindelijk weer eens lachend de bus in. Na de zege van vorige week op Willem II (3-0) wisten de Eindhovenaren voor het eerst in ruim vier maanden ook weer eens een uitwedstrijd te winnen. Bij ADO Den Haag werd het 0-3. "Het zal gezellig zijn zo, dit hebben we wel verdiend", zei Sam Lammers, die samen met Ryan Thomas PSV weer de juiste richting op helpt.
De onlangs van een zware blessure teruggekeerde spits opende tegen ADO na een kwartier spelen de score uit een strafschop. Na rust gaf Lammers de assist op de 0-2 van Thomas, die tegen Willem II ook al trefzeker was. "Ik zag Ryan lopen. Ik dacht: ik geef de bal net voor hem, dan kan hij er tegenaan lopen", vertelde Lammers, die vooral blij was met het doelpunt dat hij zelf maakte. Het was de eerste sinds zijn terugkeer. "Daar zit je als spits op te wachten. Ik kom steeds meer in mijn ritme. Dan is het doelpunt een beloning."
De strafschop van Lammers werd bijna gestopt door ADO-doelman Luuk Koopmans, die bij Jong PSV nog samen speelde met Lammers. "Ik schoot hem niet zo zuiver. We kunnen er over door blijven praten, maar hij zat", aldus de doelpuntenmaker. "Ik ben blij met die penalty en de rest van de wedstrijd. Maar als je kritisch bent, hadden we er nog een paar meer moeten maken. De eerste vijftien minuten was het heel rommelig en kon het alle kanten op. Daarna stonden zij met de kont in de zestien en creëerden wij heel veel gevaar via onze backs met voorzetten. De eerste helft kregen we zoveel kansen. We hadden de wedstrijd gelijk op slot moeten gooien, maar hij viel er net niet in. Dan weet je dat het nog spannend kan worden."
Aanvallende middenvelder
Thomas zorgde twintig minuten voor tijd met de 0-2 voor opluchting bij PSV. De Nieuw-Zeelander is door trainer Ernest Faber doorgeschoven naar de positie van meest aanvallende middenvelder. "Hij is uitermate geschikt om te pendelen tussen de aanval en het middenveld. Ryan is misschien een puzzelstukje dat we nodig hebben om als team overeind te blijven", legde de coach uit. Die omzetting pakt voorlopig goed uit.
Thomas, net als Lammers pas net terug na lang blessureleed, speelde nog niet vaak op die positie. "In Nieuw-Zeeland vroeger misschien, maar dat is al lang geleden. Het gaat lekker zo. Hopelijk kunnen we dit doortrekken."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
2 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
20 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
23 uur geleden