Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thomas en Lammers helpen PSV weer de juiste richting op

Thomas en Lammers helpen PSV weer de juiste richting op

DEN HAAG (ANP) - De spelers van PSV stapten zaterdag eindelijk weer eens lachend de bus in. Na de zege van vorige week op Willem II (3-0) wisten de Eindhovenaren voor het eerst in ruim vier maanden ook weer eens een uitwedstrijd te winnen. Bij ADO Den Haag werd het 0-3. "Het zal gezellig zijn zo, dit hebben we wel verdiend", zei Sam Lammers, die samen met Ryan Thomas PSV weer de juiste richting op helpt.

De onlangs van een zware blessure teruggekeerde spits opende tegen ADO na een kwartier spelen de score uit een strafschop. Na rust gaf Lammers de assist op de 0-2 van Thomas, die tegen Willem II ook al trefzeker was. "Ik zag Ryan lopen. Ik dacht: ik geef de bal net voor hem, dan kan hij er tegenaan lopen", vertelde Lammers, die vooral blij was met het doelpunt dat hij zelf maakte. Het was de eerste sinds zijn terugkeer. "Daar zit je als spits op te wachten. Ik kom steeds meer in mijn ritme. Dan is het doelpunt een beloning."

De strafschop van Lammers werd bijna gestopt door ADO-doelman Luuk Koopmans, die bij Jong PSV nog samen speelde met Lammers. "Ik schoot hem niet zo zuiver. We kunnen er over door blijven praten, maar hij zat", aldus de doelpuntenmaker. "Ik ben blij met die penalty en de rest van de wedstrijd. Maar als je kritisch bent, hadden we er nog een paar meer moeten maken. De eerste vijftien minuten was het heel rommelig en kon het alle kanten op. Daarna stonden zij met de kont in de zestien en creëerden wij heel veel gevaar via onze backs met voorzetten. De eerste helft kregen we zoveel kansen. We hadden de wedstrijd gelijk op slot moeten gooien, maar hij viel er net niet in. Dan weet je dat het nog spannend kan worden."

Aanvallende middenvelder

Thomas zorgde twintig minuten voor tijd met de 0-2 voor opluchting bij PSV. De Nieuw-Zeelander is door trainer Ernest Faber doorgeschoven naar de positie van meest aanvallende middenvelder. "Hij is uitermate geschikt om te pendelen tussen de aanval en het middenveld. Ryan is misschien een puzzelstukje dat we nodig hebben om als team overeind te blijven", legde de coach uit. Die omzetting pakt voorlopig goed uit.

Thomas, net als Lammers pas net terug na lang blessureleed, speelde nog niet vaak op die positie. "In Nieuw-Zeeland vroeger misschien, maar dat is al lang geleden. Het gaat lekker zo. Hopelijk kunnen we dit doortrekken."

Meer uit Voetbal

Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

54 minuten geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

55 minuten geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

1 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

3 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

3 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

9 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

9 uur geleden