Thijssen: ook bedrijven horen in het bestuur van waterschappen
DEN HAAG (ANP) - Ondernemersvoorzitter Ingrid Thijssen wil voorkomen dat bedrijven straks hun vaste plek verliezen in de besturen van waterschappen. In een ingezonden opiniestuk bij NRC roept de voorzitter van VNO-NCW de Eerste Kamer op om tegen een voorstel te stemmen dat regelt dat er straks geen 'geborgde zetels' meer zijn voor ondernemingen.
Vorig jaar kwamen GroenLinks en D66 met het plan om boeren, bedrijven en natuurbeheerders geen vaste plek meer te geven naast de kandidaten van politieke partijen die bij verkiezingen worden gekozen. Dat zou democratischer zijn, betoogden ze. Uiteindelijk werd in de Tweede Kamer een compromis bereikt waarbij het aantal geborgde zetels afneemt en alleen nog maar verdeeld wordt tussen boeren en natuurbeheerders.
"Ondernemers, veelal van het midden- en kleinbedrijf, vallen voortaan als enigen buiten de boot", stelt Thijssen, die dit onverstandig vindt. Volgens haar hebben waterschappen, anders dan een gemeente of de Tweede Kamer, een specialistische taak. Daar zou een vorm van democratie waarin ook belanghebbenden een stem hebben volgens haar goed passen, net als bij de besturen van universiteiten waarin bijvoorbeeld ook studenten zitten.
Het belang van de waterschappen
"Door de toenemende droogte, de stijgende zeespiegel en de noodzaak over te gaan naar een circulaire economie is het belang van de waterschappen de komende decennia groter dan ooit", aldus Thijssen. "Juist de kennis en ervaring van het bedrijfsleven komt de waterschapsbesturen daarbij bovengemiddeld van pas."
De Eerste Kamer moet zich nog over het voorstel buigen. Het onderwerp wordt volgende week behandeld. Het idee is dat de wet ingaat vóór de waterschapsverkiezingen die in maart volgend jaar worden gehouden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink vindt het 'onbegrijpelijk' dat Kamerlid Gidi Markuszower oproept tot het gebruik van geweld. Dat zei de CDA-vicepremier in televisieprogramma Café Kockelmann. "Het woord geweld is gebruikt, dat onthoudt iedereen. En dat is echt onbegrijpelijk."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Oproepen tot geweld keur ik altijd hard af", reageert justitieminister David van Weel (VVD) op de uitspraken die Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) voor de camera van Left Laser deed. Hij zei in de video dat Palestijnse vluchtelingen met geweld moeten worden tegengehouden, "misschien met nog meer geweld dan waar ze vandaan zijn gekomen".
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Gidi Markuszower vindt dat hij zich voor de camera van het communistische platform Left Laser "beter, scherper en gepaster" had moeten uitspreken. Dat zei hij in gesprek met Sven Kockelmann, bij Sven op 1.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.
2 dagen geleden