Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thijs Römer hoort in rechtbank Assen uitspraak in zedenzaak

Thijs Römer hoort in rechtbank Assen uitspraak in zedenzaak

ASSEN (ANP) - Thijs Römer krijgt in de rechtbank van Assen te horen of hij schuldig is aan onlinezedendelicten met minderjarige meisjes. De 45-jarige acteur moest vorige maand voor de rechter komen omdat hij tussen 2015 en 2017 foto's en tekstberichten zou hebben uitgewisseld met meisjes tussen de 14 en 16 jaar oud.

Römer riskeert een werkstraf van 240 uur en een gevangenisstraf van negentig dagen. Daarvan zijn 89 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Die ene dag zou Römer niet naar de gevangenis hoeven vanwege de dagen dat hij verhoord is. Ook zou hij zich verplicht onder behandeling moeten laten stellen bij De Waag, een centrum voor forensische geestelijke gezondheidszorg.

De acteur gaf tijdens de behandeling van de zaak toe "een grens over" te zijn gegaan en dat hij met de meisjes in appgroepen sprak over "seksualiteit en over masturbatie". Ook heeft hij hen tips gegeven over hoe zij zichzelf moesten vingeren. De vermeende slachtoffers gaven aan tegen Römer op te kijken en zich bijzonder te voelen door het persoonlijke contact dat zij met hem hadden.

Een van de drie vermeende slachtoffers beweerde door Römer gedwongen te zijn om seksueel getinte foto's, filmpjes en spraakberichten naar de acteur te sturen. Om die reden wordt hem ook bezit van kinderporno ten laste gelegd. Römer ontkent dat er sprake is geweest van dwang.

Römer zei tijdens de zitting dat de effecten van deze zaak op zijn privé- en werkleven "niet groot, maar gigantisch" zijn. Zo zou hij al een jaar geen werk meer hebben en zou zijn inkomstenbron vrijwel volledig opgedroogd zijn. De acteur is uit films geknipt, is rollen kwijtgeraakt en zijn gezin worstelt met de situatie.

Meer uit Binnenland

OM: meerdere aangiftes tegen Kamerlid Markuszower binnengekomen

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Openbaar Ministerie in Amsterdam zijn meerdere aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers. Die zouden volgens de aangevers aanzetten tot haat en geweld. Een exact aantal kon het OM niet noemen.

28 minuten geleden
Nederlander met tientallen kilo's ketamine opgepakt op Ibiza

ROTTERDAM (ANP) - Op Ibiza is vorige week woensdag een 23-jarige Nederlander uit Den Bosch aangehouden die 49,5 kilo ketamine en 56.000 xtc-pillen bij zich had. Hij zit nog vast op het Spaanse eiland, meldt de politie dinsdag.

53 minuten geleden
Rapport: sekswerkers geïntimideerd en uitgebuit, geen toezicht

AMSTERDAM (ANP) - Het is slecht gesteld met de arbeidsomstandigheden van sekswerkers. De overheid controleert nauwelijks, handhaving ontbreekt structureel. Dat stelt het Sekswerk Meld- en Adviespunt (SMAP) in een rapport. Bij het meldpunt komen veel klachten binnen over exploitanten.

4 uur geleden
Mediawaakhond waarschuwt voor democratische risico's van feeds

HILVERSUM (ANP) - Aanbevelingsalgoritmes van sociale media bedreigen de democratie, maar zijn wel te verbeteren. Tot deze conclusie komt het Commissariaat voor de Media (CvdM) op basis van een analyse van de gevolgen van feeds voor de vrije meningsvorming van consumenten. De mediawaakhond biedt het kabinet en toezichthouders daarom aanbevelingen voor wetgeving en naleving.

4 uur geleden
Inwoners Engelen overhandigen petitie voor gastvrije asielopvang

DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.

13 uur geleden
ME ingezet bij bezetting VU-gebouw, universiteit doet aangifte

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.

14 uur geleden
Opnieuw Nederlander van flotilla-boot gehaald door Israël

DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.

15 uur geleden