Thijs H. gaat in cassatie tegen 22 jaar celstraf
DEN BOSCH (ANP) - Thijs H., die in hoger beroep is veroordeeld tot 22 jaar cel en tbs met dwangverpleging, gaat in cassatie bij de Hoge Raad. H. heeft dit donderdagmiddag in samenspraak met zijn advocaten Serge Weening en Job Knoester besloten.
De advocaten zochten H. op in het penitentiair psychiatrisch centrum van de gevangenis in Vught. Daar hebben ze samen besloten de uitspraak van het hof aan te vechten bij de Hoge Raad.
De advocaten zeggen meerdere aanknopingspunten te hebben. "We hebben een aantal zaken gehoord waarvan wij denken: hier is het hof uitgegleden", reageerde Knoester op de uitspraak. "De uitspraak is een teleurstelling. Wat ik volledig mis is de uitleg van het hof voor de keuze om van de adviezen van deskundigen af te wijken. Verdachten kunnen in de toekomst beslissen niet mee te werken aan deskundigenrapporten, als rechters toch afwijken van de adviezen in de rapportages."
Verminderd toerekeningsvatbaar
Het hof acht H. verminderd toerekeningsvatbaar voor de drie moorden die H. pleegde, terwijl de verdediging had ingezet op volledige ontoerekeningsvatbaarheid. Knoester: "Ze hebben wel gezegd dat ze aannemen dat er een stoornis is. Ze benoemden niet welke. Vervolgens zeggen ze dat die stoornis maar ten dele het gedrag van de verdachte heeft beïnvloed. Terwijl de deskundigen die er iets over konden zeggen, menen dat het volledig zijn gedragingen heeft beïnvloed. Daar wijkt het hof van af."
Advocaat Sébas Diekstra stond nabestaanden van twee slachtoffers bij tijdens het strafproces. Diekstra: "Cliënten moeten de uitspraak van het gerechtshof nog even goed op zich laten inwerken. Maar uit hun eerste reacties komt naar voren dat zij met de opgelegde gevangenisstraf, vooral ook door de duidelijke motivering van het gerechtshof, goed kunnen leven. Mijn cliënten zijn het Openbaar Ministerie en de politie heel dankbaar voor al hun onvermoeibare inspanningen, hun hulp en hun steun."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer zestig Nederlandse politiemensen ondersteunen hun Duitse collega's in München bij de veiligheidstop die daar dit weekend gehouden wordt. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie. De Nederlandse agenten krijgen vooral een ondersteunende rol bij het handhaven van de openbare orde.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie gaat extra radars op de Noordzee plaatsen om verdachte schepen en drones in de gaten te houden, meldt staatssecretaris Gijs Tuinman. Russische schepen proberen al langer de onderzeese infrastructuur zoals datakabels en pijpleidingen in de Noordzee in beeld te krijgen. Russen worden al verdacht van het saboteren van kabels in de Oostzee.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De reclassering pauzeert het gebruik van een algoritme bij het inschatten van de recidivekans van verdachten of veroordeelden. Aanleiding is kritiek van de Inspectie Justitie en Veiligheid op dit systeem, dat OxRec heet.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) verwacht de uitkomsten van het onderzoek naar asbest in speelzand binnen enkele weken. Dat laat een woordvoerder weten naar aanleiding van een rondgang van het AD langs asbestlabs. Deze laboratoria hebben in diverse monsters van verschillende soorten speelzand asbest gevonden, schrijft de krant.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid berispt de drie Nederlandse reclasseringsorganisaties. Die zouden gebruikmaken van een algoritme dat vaak een te lage inschatting maakt van de kans dat verdachten en veroordeelden opnieuw de fout ingaan. Bovendien bestaat het risico dat dit door een computer uitgevoerde stappenplan discrimineert. Reclasseringsmedewerkers gebruiken dit digitale hulpmiddel als zij in een strafproces advies geven aan rechters en het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een gesloten cultuur en gebrek aan toezicht van buitenaf maakten het mogelijk dat kindermishandeling en -misbruik lange tijd konden voortduren in het Jeugddorp De Glind in Gelderland. Tot die conclusie komen onderzoekers van de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ze constateren dat het ook nu nog aan openheid schort bij zorgorganisatie Pluryn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt carnavalsvierders voor een koud weekend. De hulporganisatie roept feestvierders daarom op goed op elkaar te letten. Tijdens carnaval zet het Rode Kruis meer dan 820 vrijwilligers in op bijna tachtig evenementen voor eerste hulp.
2 uur geleden