
Thieme gaat wetenschappelijk bureau Partij voor de Dieren leiden
DEN HAAG (ANP) - Voormalig Partij voor de Dieren-leider Marianne Thieme is directeur geworden van het wetenschappelijk bureau van de partij. Sinds deze maand is ze directeur van de Nicolaas G. Pierson Foundation (NGPF). Ze heeft daar Karen Soeters opgevolgd, die eind november bekendmaakte te stoppen.
Thieme was een van de oprichters van de PvdD en dertien jaar lang als voorzitter van de Tweede Kamerfractie de leider van de partij. In 2019 kondigde ze haar vertrek aan, waarna Esther Ouwehand lijsttrekker en fractievoorzitter werd.
De voormalige PvdD-leider gaat nu leiding geven aan een bureau dat onderzoek doet, maar ook uitdrukkelijk probeert om met bijvoorbeeld documentaires een groot publiek te bereiken. Thiemes voorganger Soeters kondigde in november aan terug te treden omdat zij zich wilde richten op haar eigen stichting, House of Animals.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De organisatie van de hardloopwedstrijd LOOP Leeuwarden bevestigt dat een deelnemer is overleden. De organisatie meldt op sociale media dat tijdens de halve marathon "meerdere incidenten" zijn geweest en dat ze door de hulpdiensten is geïnformeerd dat één persoon is overleden.
6 uur geledenBASEL (ANP) - In Basel is zondagmiddag het Eurovisie Songfestival officieel begonnen. In de Zwitserse stad vindt een openingsceremonie plaats met de 'langste loper' in de geschiedenis van het evenement.
9 uur geledenLIVO (ANP) - De zoektocht naar de Nederlandse toerist die sinds eind april vermist is in de Noord-Italiaanse regio Como is zondagochtend hervat, melden lokale Italiaanse media. Er wordt onder meer gezocht met drones en een helikopter.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Hardloopevenement LOOP Leeuwarden heeft de 5 en 10 kilometer zondag afgelast "in verband met de veiligheid van de deelnemers", meldt de organisatie op Instagram. "Door de incidenten tijdens de halve marathon is de druk op de medische zorg zo intensief geworden dat de veiligheid van deelnemers aan LOOP Leeuwarden in het gedrang komt."
10 uur geledenALPHEN/ETTEN-LEUR (ANP) - Politieagenten zijn zaterdag gewond geraakt bij twee incidenten, in Alphen en in Etten-Leur (Noord-Brabant).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.
19 uur geleden