Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thiem verovert eerste grandslamtitel op US Open

Thiem verovert eerste grandslamtitel op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Dominic Thiem heeft op de US Open ten koste van Alexander Zverev zijn eerste grandslamtitel veroverd. De als tweede geplaatste Oostenrijker knokte zich terug uit geslagen positie en won in vijf sets: 2-6 4-6 6-4 6-3 7-6 (6). De partij duurde 4 uur en 2 minuten.

De 27-jarige Thiem keek in de derde set tegen een break achterstand aan en maakte in de vijfde set een 5-3-achterstand ongedaan. Hij verzuimde zelf, na een korte behandeling wegens kramp, op 6-5 in de beslissende set om het duel uit te serveren en haalde de winst uiteindelijk met krampverschijnselen binnen via een alles beslissende tiebreak.

In die zenuwslopende tiebreak oogde Thiem, de nummer 3 van de wereld, aangeslagen en hij bewoog bijzonder moeizaam. Zverev won de eerste twee punten en een anticlimax leek in te maak. Omdat Zverev (23) zijn zenuwen niet in bedwang had en zijn service haperde, nam Thiem zowaar een voorsprong van 5-3. Op 6-4 in de tiebreak kreeg de Oostenrijker twee wedstrijdpunten, maar die bleken niet aan hem besteed.

Niet veel later maakte Thiem het toch af op zijn derde wedstrijdpunt na een misser van Zverev met zijn backhand. De twee vrienden vielen elkaar op de speelhelft van Thiem in de armen.

Zverev, de mondiale nummer 7, begon het duel nog op indrukwekkende wijze en had de eerste set al na een half uur binnen. Met harde groundstrokes en agressiever tennis dan eerder in het toernooi domineerde hij Thiem, die onder de indruk leek. Naar mate het duel vorderde, namen de zenuwen zichtbaar de overhand en begon Zverev steeds angstiger te spelen. Thiem profiteerde en haalde de partij alsnog binnen.

Thiem stond al drie keer eerder in de finale; twee keer op Roland Garros en één keer op de Australian Open. Op Roland Garros verloor hij twee keer van Rafael Nadal en begin dit jaar moest hij in Melbourne zijn meerdere erkennen in Novak Djokovic. Nu titelhouder Nadal ontbrak in New York en Novak Djokovic werd gediskwalificeerd, greep Thiem zijn kans.

Thiem is de tweede Oostenrijker in de historie die een grand slam weet te winnen. Thomas Muster ging hem 25 jaar geleden voor op Roland Garros.

Meer uit Sport

Ganna wint met Italië gemengde ploegentijdrit op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.

8 uur geleden
Recordbedrag aan prijzengeld op EK atletiek 2028

LAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.

8 uur geleden
Skiër Hirscher na acht maanden weer op de sneeuw in Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.

9 uur geleden
Verstappen wil bij Grote Prijs Azerbeidzjan 'momentum' vasthouden

BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.

14 uur geleden
Verstappen heeft Hadjar terug als teamgenoot bij GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.

14 uur geleden
Fenix-Premier Tech haalt wereldkampioene tijdrijden bij beloften

MONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.

16 uur geleden
Olympisch kampioene Oldenburg gaat weer roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.

17 uur geleden