Thiem schrijft historie met memorabele titel
NEW YORK (ANP) - Dominic Thiem heeft met het veroveren van de titel op de US Open geschiedenis geschreven. De 27-jarige Oostenrijker, die de Duitser Alexander Zverev in vijf sets versloeg, is de eerste mannelijke winnaar van een grandslamtoernooi die na 1990 is geboren.
De afgelopen jaren maakten Novak Djokovic, Rafael Nadal en Roger Federer de dienst uit in het internationale tennis. De nieuwe generatie tennissers kwam er op de grote toernooien niet aan te pas. De dertigers domineerden.
Bij de absentie van Nadal en Federer en de diskwalificatie van Djokovic greep Thiem zijn kans. Hij is de eerste winnaar buiten de 'Big Three' sinds 2016, toen Stan Wawrinka de US Open wist te winnen. Djokovic werd in de vierde ronde gediskwalificeerd omdat hij een lijnrechter had geraakt met een uit frustratie weggeslagen bal.
Bovendien is Thiem de eerste winnaar van een grandslamtoernooi die jonger is dan 30 jaar sinds Wimbledon 2016, waar de destijds 29-jarige Andy Murray zegevierde.
Nooit eerder won een Oostenrijker de US Open. In 1995 won Thomas Muster Roland Garros, maar de gravelspecialist kwam op de US Open nooit voorbij de kwartfinales.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
6 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
23 uur geleden