Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thiem schrijft historie met memorabele titel

Thiem schrijft historie met memorabele titel

NEW YORK (ANP) - Dominic Thiem heeft met het veroveren van de titel op de US Open geschiedenis geschreven. De 27-jarige Oostenrijker, die de Duitser Alexander Zverev in vijf sets versloeg, is de eerste mannelijke winnaar van een grandslamtoernooi die na 1990 is geboren.

De afgelopen jaren maakten Novak Djokovic, Rafael Nadal en Roger Federer de dienst uit in het internationale tennis. De nieuwe generatie tennissers kwam er op de grote toernooien niet aan te pas. De dertigers domineerden.

Bij de absentie van Nadal en Federer en de diskwalificatie van Djokovic greep Thiem zijn kans. Hij is de eerste winnaar buiten de 'Big Three' sinds 2016, toen Stan Wawrinka de US Open wist te winnen. Djokovic werd in de vierde ronde gediskwalificeerd omdat hij een lijnrechter had geraakt met een uit frustratie weggeslagen bal.

Bovendien is Thiem de eerste winnaar van een grandslamtoernooi die jonger is dan 30 jaar sinds Wimbledon 2016, waar de destijds 29-jarige Andy Murray zegevierde.

Nooit eerder won een Oostenrijker de US Open. In 1995 won Thomas Muster Roland Garros, maar de gravelspecialist kwam op de US Open nooit voorbij de kwartfinales.

Meer uit Sport

Zesde tijd Verstappen in sprintkwalificatie, Russell de snelste

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de kwalificatie voor de sprintrace bij de Dutch Grand Prix. Daarmee lijkt het erop dat de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 nog niet de snelheid heeft voor een glorieus afscheid in Zandvoort. De coureur van Red Bull start zaterdag in de sprintrace vanaf de derde startrij.

50 minuten geleden
Sinner meldt zich met knieblessure af voor US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jannik Sinner doet niet mee aan de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar dat op 30 augustus begint. De Italiaanse nummer 1 van de wereld heeft een knieblessure.

2 uur geleden
Wielrenster Le Court na zege nieuwe leidster in Groot-Brittannië

THE GREAT ORME (ANP) - Wielrenster Kimberley Le Court heeft de derde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië op haar naam geschreven. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal kwam in Wales na een rit over ruim 104 kilometer tussen Mold en The Great Orme, in de buurt van de plaats Llandudno, alleen over de streep.

2 uur geleden
Wielrenner Milan stapt af tijdens derde etappe Renewi Tour

CELLES (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan is al snel na de start van de derde etappe van de Renewi Tour afgestapt. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek, de winnaar van de eerste etappe, was donderdag in de tweede rit betrokken bij een zware valpartij.

4 uur geleden
Elfde tijd Verstappen in training Zandvoort, Antonelli de snelste

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft in de vrije training bij de laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort de elfde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 en drievoudig winnaar in de Noord-Hollandse duinen slaagde er niet in een snelle ronde te rijden op het 4,26 kilometer lange circuit.

4 uur geleden
Wielrenster Kopecky niet meer van start in Groot-Brittannië

MOLD (ANP) - Wielrenster Lotte Kopecky staat vrijdag niet meer aan de start voor de derde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië. De 30-jarige Belgische van SD Worx - Protime is niet fit genoeg voor de rit over ruim 104 kilometer tussen Mold en de Great Orme Tramway in Llandudno.

5 uur geleden
Lammers gunt Verstappen de zege in Zandvoort: mooiste traktatie

ZANDVOORT (ANP) - Jan Lammers gunt Max Verstappen zondag de overwinning in de laatste Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "Ik zou dat de mooiste traktatie vinden. Zo'n afscheid zou geweldig zijn", zegt de sportief directeur tegen het ANP.

5 uur geleden