Thiem klopt Cilic in drie sets in eerste ronde Roland Garros
PARIJS (ANP) - Dominic Thiem is goed begonnen aan Roland Garros, het toernooi waar de 27-jarige Oostenrijker afgelopen twee jaar in de finale stond. De kampioen van de US Open werd door de Kroaat Marin Cilic niet in de problemen gebracht. Het werd 6-4 6-3 6-3.
In de derde set kwam Cilic (31) nog met 2-0 voor, maar hij wist zijn voorsprong niet vast te houden. De voormalig US Open-kampioen, momenteel de nummer 40 van de wereld, kwam er niet aan te pas in de rally's en verloor zes keer zijn opslaggame.
Voor Thiem was het zijn eerste wedstrijd sinds de eindstrijd van de US Open, waarin hij Alexander Zverev in vijf sets de baas was. Beide spelers meldden zich af voor het masterstoernooi van Rome, dat gold als voorbereiding op Roland Garros.
Thiem verloor in 2018 en 2019 in de finale van Rafael Nadal. Twee jaar geleden in drie sets, vorig jaar in vier.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
13 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
14 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
17 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
18 uur geleden