Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thiem: ik had gehoopt dat we beiden konden winnen

Thiem: ik had gehoopt dat we beiden konden winnen

NEW YORK (ANP) - "Ik had gehoopt dat we beiden konden winnen", zei Dominic Thiem na de zenuwslopende finale op de US Open. De woorden van de Oostenrijkse winnaar waren gericht aan Alexander Zverev, die dicht bij zijn eerste grandslamtitel was, maar toch in vijf sets verloor. Het werd na vier uur strijd uiteindelijk 2-6 4-6 6-4 6-3 7-6 (6).

"Je gaat het zeker maken en je ouders en familie trots maken", vervolgde de 27-jarige Thiem richting zijn vier jaar jongere vriend. "We kennen elkaar sinds 2014 en er is een goede vriendschap ontstaan. Sinds 2016 hebben we ook een mooie rivaliteit."

Zverev hoorde het in tranen aan. Kort daarvoor had hij het woord genomen, maar bij zijn speech was hij de emoties niet de baas. "Ik weet niet waar ik moet beginnen", zei de Duitser na de finale met een zeer vermakelijke apotheose. "Allereerst wil ik Dominic feliciteren. Ik had graag gezien dat je wat meer ballen had gemist en ik niet de runner-up speech zou doen. Ik hoop dat ik ooit de beker mee naar huis kan nemen."

Beiden richtten zich ook nadrukkelijk tot de organisatie, aangezien het lange tijd onzeker was of het toernooi wel doorgang zou vinden. "Totdat ik hier aankwam kon ik niet geloven dat dit toernooi door zou gaan", bekende Thiem. "Het was niet makkelijk voor jullie. Hopelijk hebben we in 2021 weer volle banen. Dat is de wens van iedereen."

Meer uit Sport

Kruijswijk begint in Monaco aan zijn laatste Ronde van Spanje

MONACO (ANP) - Wielrenner Steven Kruijswijk (39) begint zaterdag aan zijn laatste Ronde van Spanje. Dat blijkt na de bekendmaking van de definitieve formatie van Visma-Lease a Bike voor de Vuelta. Verder verschijnen ook Wout van Aert, Matthew Brennan, Christophe Laporte, oud-winnaar Sepp Kuss, Ben Tulett, Bruno Armirail en Jørgen Nordhagen voor de Nederlandse ploeg aan de start.

1 uur geleden
Pitcher Jansen heeft 492e save binnen in Amerikaanse MLB

PITTSBURGH (ANP) - Honkbalinternational Kenley Jansen (38) heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor de 492e keer in de Major League Baseball (MLB) een save op zijn naam gekregen. Het was zijn zestiende save dit seizoen.

3 uur geleden
Tenniszussen Williams genieten ondanks nederlaag van terugkeer

CINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.

3 uur geleden
Hockeyster Burg dacht niet te veel na en scoorde op intuïtie

AMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.

15 uur geleden
Ehren vindt dat hockeysters de zege 'zeker niet cadeau' kregen

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.

16 uur geleden
Hockeysters op WK naar winnaarspoule na zege op Australië

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.

17 uur geleden
Einde seizoen voor wielrenner Vingegaard na val in Tour de France

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.

1 dag geleden