Thiem: ik had gehoopt dat we beiden konden winnen
NEW YORK (ANP) - "Ik had gehoopt dat we beiden konden winnen", zei Dominic Thiem na de zenuwslopende finale op de US Open. De woorden van de Oostenrijkse winnaar waren gericht aan Alexander Zverev, die dicht bij zijn eerste grandslamtitel was, maar toch in vijf sets verloor. Het werd na vier uur strijd uiteindelijk 2-6 4-6 6-4 6-3 7-6 (6).
"Je gaat het zeker maken en je ouders en familie trots maken", vervolgde de 27-jarige Thiem richting zijn vier jaar jongere vriend. "We kennen elkaar sinds 2014 en er is een goede vriendschap ontstaan. Sinds 2016 hebben we ook een mooie rivaliteit."
Zverev hoorde het in tranen aan. Kort daarvoor had hij het woord genomen, maar bij zijn speech was hij de emoties niet de baas. "Ik weet niet waar ik moet beginnen", zei de Duitser na de finale met een zeer vermakelijke apotheose. "Allereerst wil ik Dominic feliciteren. Ik had graag gezien dat je wat meer ballen had gemist en ik niet de runner-up speech zou doen. Ik hoop dat ik ooit de beker mee naar huis kan nemen."
Beiden richtten zich ook nadrukkelijk tot de organisatie, aangezien het lange tijd onzeker was of het toernooi wel doorgang zou vinden. "Totdat ik hier aankwam kon ik niet geloven dat dit toernooi door zou gaan", bekende Thiem. "Het was niet makkelijk voor jullie. Hopelijk hebben we in 2021 weer volle banen. Dat is de wens van iedereen."
Meer uit Sport
ALTO DE AITANA (ANP) - Enric Mas heeft de negende etappe in de Vuelta gewonnen. In de rit van Villajoyosa over 187,4 kilometer naar Alto de Aitana was hij de sterkste. De Schot Oscar Onley werd tweede. De Spanjaard Mas van Movistar blijft leider in het klassement.
14 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Jan van der Bij verloor zijn oma een week voordat hij zondag goud won met de mannenacht op de WK roeien. Dat zei de emotionele roeier na de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen de NOS. De Nederlandse mannenacht prolongeerde de wereldtitel na een spannende race door Groot-Brittannië 6 honderdsten van een seconde achter zich te houden.
18 minuten geledenVAL DI SOLE (ANP) - Mathieu van der Poel (31) is er niet in geslaagd om het WK mountainbike te winnen. De titel ging in het Italiaanse Val di Sole naar de Brit Thomas Pidcock (27), die net als Van der Poel vanaf de vijfde rij startte. De Brit Charlie Aldridge werd tweede voor de Canadees Cole Punchard. Van der Poel werd 30e.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Wereldkampioene in de skiff Lauren Henry denkt dat het beste nog moet komen bij de teruggekeerde olympisch kampioene Karolien Florijn. Dat zei de Britse roeister zondag op de Amsterdamse Bosbaan tegen het ANP. Florijn voer achter Henry en de Ierse Fiona Murtagh naar de derde plaats op de WK in Nederland.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Karolien Florijn is "supertrots" op haar bronzen medaille in de skiff op de WK roeien. Dat zei de regerend olympisch kampioene na afloop van de wedstrijd op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Florijn nam na de Spelen van Parijs een jaar pauze van het roeien en dit WK was haar eerste toernooi in twee jaar tijd.
1 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben op het wereldkampioenschap in eigen land en België naast het brons gegrepen. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee verloor in het Belgische Waver de wedstrijd om de derde plaats van Argentinië: 1-2.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Nederland heeft het medailleklassement gewonnen op de WK roeien. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos verzamelde het thuisland vier gouden, drie zilveren en drie bronzen medailles. Duitsland eindigde als tweede met drie goud en twee zilver, voor de Verenigde Staten met drie goud en zes brons.
2 uur geleden