Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thiem: ik had gehoopt dat we beiden konden winnen

Thiem: ik had gehoopt dat we beiden konden winnen

NEW YORK (ANP) - "Ik had gehoopt dat we beiden konden winnen", zei Dominic Thiem na de zenuwslopende finale op de US Open. De woorden van de Oostenrijkse winnaar waren gericht aan Alexander Zverev, die dicht bij zijn eerste grandslamtitel was, maar toch in vijf sets verloor. Het werd na vier uur strijd uiteindelijk 2-6 4-6 6-4 6-3 7-6 (6).

"Je gaat het zeker maken en je ouders en familie trots maken", vervolgde de 27-jarige Thiem richting zijn vier jaar jongere vriend. "We kennen elkaar sinds 2014 en er is een goede vriendschap ontstaan. Sinds 2016 hebben we ook een mooie rivaliteit."

Zverev hoorde het in tranen aan. Kort daarvoor had hij het woord genomen, maar bij zijn speech was hij de emoties niet de baas. "Ik weet niet waar ik moet beginnen", zei de Duitser na de finale met een zeer vermakelijke apotheose. "Allereerst wil ik Dominic feliciteren. Ik had graag gezien dat je wat meer ballen had gemist en ik niet de runner-up speech zou doen. Ik hoop dat ik ooit de beker mee naar huis kan nemen."

Beiden richtten zich ook nadrukkelijk tot de organisatie, aangezien het lange tijd onzeker was of het toernooi wel doorgang zou vinden. "Totdat ik hier aankwam kon ik niet geloven dat dit toernooi door zou gaan", bekende Thiem. "Het was niet makkelijk voor jullie. Hopelijk hebben we in 2021 weer volle banen. Dat is de wens van iedereen."

Meer uit Sport

Takagi blijft Groenewoud en Beune in Polen voor op 1500 meter

TOMASZÓW MAZOWIECKI (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Polen zilver gepakt op de 1500 meter. De 24-jarige Friezin moest met 1.57,70 alleen Miho Takagi voor zich dulden. De Japanse won voor de vierde keer op rij de wereldbekerwedstrijd op 1500 meter met 1.56,63. Joy Beune schaatste naar het brons.

17 minuten geleden
Tennisster Hartono bereikt finale ITF-toernooi in Dubai

DUBAI (ANP) - Tennisster Arianne Hartono heeft de finale bereikt van een groot ITF-toernooi in Dubai. De Nederlandse won in een spannende halve eindstrijd met 6-7 (2) 6-3 7-6 (5) van de Britse Heather Watson.

38 minuten geleden
Shorttrackers pakken in Beijing goud op gemengde aflossing

BEIJING (ANP) - De shorttrackers hebben bij de wereldbekerwedstrijd in Beijing goud veroverd op de gemengde aflossing. Voor volgepakte tribunes in de Chinese hoofdstad versloegen Teun Boer, Jen van 't Wout, Selma Poutsma en Xandra Velzeboer China en het team van de Verenigde Staten. Van 't Wout wist als laatste shorttracker zijn schaats net voor zijn Chinese concurrent over de streep te krijgen.

1 uur geleden
Duitsland wil grondige controle Russische sporters voor Spelen

BERLIJN (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) moet de achtergronden van Russische sporters goed onderzoeken in aanloop naar de Olympische Spelen. Dat zegt de Duitse sportminister Nancy Faeser. Zij vindt dat duidelijk moet zijn of een sporter de oorlog in Oekraïne steunt of niet.

1 uur geleden
Zwemmers Corbeau en De Groot naar halve finale op EK kortebaan

OTOPENI (ANP) - Caspar Corbeau en Koen de Groot zwemmen zaterdag de halve finale op de 50 meter schoolslag bij de EK kortebaan. Bij de series in het Roemeense Otopeni kwalificeerden zij zich met respectievelijk de derde en de vijfde tijd.

4 uur geleden
Velzeboer grijpt brons op 1500 meter bij wereldbeker shorttrack

PEKING (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft brons behaald op de 1500 meter bij de wereldbeker in Peking. Wereldkampioene Kim Gilli won goud.

5 uur geleden
Hockeysters in Pro League na sterk vierde kwart langs Argentinië

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de tweede wedstrijd van de vijfde editie van de Pro League weten te winnen. Tegen rivaal Argentinië werd het 4-1 na een sterk vierde kwart.

14 uur geleden