Thiem hoop dat de grandslamtitel bevrijdend zal werken
NEW YORK (ANP/DPA) - US Open-winnaar Dominic Thiem denkt dat een last van zijn schouders is gevallen nadat hij na een spannende partij tegen de Duitser Alexander Zverev zijn eerste grandslamtitel heeft binnengehaald. De Oostenrijker won na een lange vijfsetter (2-6 4-6 6-4 6-3 7-6 (6)) en zei dat hij fysiek gezien klaar is voor Roland Garros.
"De vraag zal zijn hoe ik er mentaal mee om kan gaan", zei de 27-jarige tennisser. "Ik ben natuurlijk nog nooit in deze positie geweest. Ik heb nu een groot doel behaald, ik weet niet hoe ik me de komende dagen zal voelen", zei Thiem, die de eerste grandslamwinnaar is die na 1990 is geboren.
"Doordat ik dit nu heb bereikt, denk ik en hoop ik dat het een beetje makkelijker wordt en dat ik in de toekomst wat vrijer kan speler op de grote toernooien", zei hij. De Oostenrijker gaf toe dat de zenuwen hem in het begin van de partij in de greep hadden en ook in vijfde set toen hij vlak voor de tiebreak last kreeg van kramp.
Zenuwen
"Op de een of andere manier was de geest sterker dan het lichaam en daar ben ik heel blij om", zei hij. "Het lag aan mijn zenuwen. Ik wist zelfs niet meer hoe dat voelde en hoe ik het kwijt moest raken. Maar in de derde set is het toch gelukt."
De als tweede geplaatste Thiem startte als favoriet in de finale tegen Zverev, de nummer vijf van de ranking. De angst om voor de vierde keer een grandslamfinale te verliezen speelde de Oostenrijker in de eerste twee sets parten. "Ik denk dat het me niet hielp, omdat ik zo zo gespannen was in het begin. Misschien was het zelfs niet goed dat ik die eerdere finales had gespeeld."
"Ik wilde deze titel zo graag", zei Thiem. "Natuurlijk zat er ook in mijn achterhoofd dat als ik zou verliezen het 0-4 in grandslamfinales zou zijn. Komt deze kans dan nog wel een keer? Dat soort gedachten zorgen ervoor dat je niet je beste tennis kan spelen, dat je niet vrijuit speelt."
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud gewonnen op de 500 meter. Hij bleef de Canadees Maxime Laoun en de Turk Furkan Akar voor.
9 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen is er in Austin niet in geslaagd voor de derde keer op rij poleposition te veroveren in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest in de kwalificatie voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten alleen zijn meerdere erkennen in WK-leider Kimi Antonelli en veroverde de tweede startpositie. Verstappens teamgenoot Isack Hadjar en de Monegask Charles Leclerc van Ferrari vormen de tweede startrij.
20 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Titelverdediger Gian van Veen is al vroeg uitgeschakeld op het EK darts in Dortmund. In de achtste finales was de Engelsman Luke Woodhouse te sterk: 6-10. Vorig jaar pakte Van Veen op het EK zijn eerste hoofdprijs door de Engelsman Luke Humphries te verslaan in de finale.
5 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kwam op het Circuit of the Americas in Austin (Texas) tot een snelste ronde van 1.35,061. De Brit Lewis Hamilton was in zijn Ferrari een kleine twee tienden van een seconde sneller dan de 29-jarige Nederlander van Red Bull, die regelmatig zijn onvrede uitte over zijn auto.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zaterdag voor de tweede keer dit jaar de finale van een ATP-toernooi bereikt. In de halve finale van het European Open in Brussel was de Nederlander in drie sets te sterk voor de Argentijnse nummer 21 van de wereld Francisco Cerúndolo: 2-6 6-3 7-6 (4). In de finale staat Griekspoor zondag tegenover de winnaar van het duel tussen de Fransman Arthur Fils en de Duitser Jan-Lennard Struff.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is in de brugfinale bij de WK in Rotterdam buiten de medailles geëindigd. Visser kwam na een gedegen oefening tot 14,366 punten, goed voor de vijfde plaats. Dat is haar beste brugresultaat ooit op een WK.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.
13 uur geleden