Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thiem hoop dat de grandslamtitel bevrijdend zal werken

Thiem hoop dat de grandslamtitel bevrijdend zal werken

NEW YORK (ANP/DPA) - US Open-winnaar Dominic Thiem denkt dat een last van zijn schouders is gevallen nadat hij na een spannende partij tegen de Duitser Alexander Zverev zijn eerste grandslamtitel heeft binnengehaald. De Oostenrijker won na een lange vijfsetter (2-6 4-6 6-4 6-3 7-6 (6)) en zei dat hij fysiek gezien klaar is voor Roland Garros.

"De vraag zal zijn hoe ik er mentaal mee om kan gaan", zei de 27-jarige tennisser. "Ik ben natuurlijk nog nooit in deze positie geweest. Ik heb nu een groot doel behaald, ik weet niet hoe ik me de komende dagen zal voelen", zei Thiem, die de eerste grandslamwinnaar is die na 1990 is geboren.

"Doordat ik dit nu heb bereikt, denk ik en hoop ik dat het een beetje makkelijker wordt en dat ik in de toekomst wat vrijer kan speler op de grote toernooien", zei hij. De Oostenrijker gaf toe dat de zenuwen hem in het begin van de partij in de greep hadden en ook in vijfde set toen hij vlak voor de tiebreak last kreeg van kramp.

Zenuwen

"Op de een of andere manier was de geest sterker dan het lichaam en daar ben ik heel blij om", zei hij. "Het lag aan mijn zenuwen. Ik wist zelfs niet meer hoe dat voelde en hoe ik het kwijt moest raken. Maar in de derde set is het toch gelukt."

De als tweede geplaatste Thiem startte als favoriet in de finale tegen Zverev, de nummer vijf van de ranking. De angst om voor de vierde keer een grandslamfinale te verliezen speelde de Oostenrijker in de eerste twee sets parten. "Ik denk dat het me niet hielp, omdat ik zo zo gespannen was in het begin. Misschien was het zelfs niet goed dat ik die eerdere finales had gespeeld."

"Ik wilde deze titel zo graag", zei Thiem. "Natuurlijk zat er ook in mijn achterhoofd dat als ik zou verliezen het 0-4 in grandslamfinales zou zijn. Komt deze kans dan nog wel een keer? Dat soort gedachten zorgen ervoor dat je niet je beste tennis kan spelen, dat je niet vrijuit speelt."

Meer uit Sport

Permane langer teambaas Racing Bulls in Formule 1

SÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.

29 minuten geleden
MotoGP-coureurs voelen bij GP Qatar 'spanning van de oorlog'

LUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.

1 uur geleden
Antonelli heeft podiumfoto met Verstappen en Hamilton ingelijst

SÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

1 uur geleden
Verstappen verrast met tweede plek in F1-kampioenschap

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.

13 uur geleden
Tennisser Alcaraz zonder te spelen naar kwartfinale in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.

21 uur geleden
Alle 18.000 startbewijzen Marathon Rotterdam vergeven

ROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.

21 uur geleden
Voormalig wereldkampioen Formule 1 Alan Jones overleden

SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.

1 dag geleden