Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thiem hoop dat de grandslamtitel bevrijdend zal werken

Thiem hoop dat de grandslamtitel bevrijdend zal werken

NEW YORK (ANP/DPA) - US Open-winnaar Dominic Thiem denkt dat een last van zijn schouders is gevallen nadat hij na een spannende partij tegen de Duitser Alexander Zverev zijn eerste grandslamtitel heeft binnengehaald. De Oostenrijker won na een lange vijfsetter (2-6 4-6 6-4 6-3 7-6 (6)) en zei dat hij fysiek gezien klaar is voor Roland Garros.

"De vraag zal zijn hoe ik er mentaal mee om kan gaan", zei de 27-jarige tennisser. "Ik ben natuurlijk nog nooit in deze positie geweest. Ik heb nu een groot doel behaald, ik weet niet hoe ik me de komende dagen zal voelen", zei Thiem, die de eerste grandslamwinnaar is die na 1990 is geboren.

"Doordat ik dit nu heb bereikt, denk ik en hoop ik dat het een beetje makkelijker wordt en dat ik in de toekomst wat vrijer kan speler op de grote toernooien", zei hij. De Oostenrijker gaf toe dat de zenuwen hem in het begin van de partij in de greep hadden en ook in vijfde set toen hij vlak voor de tiebreak last kreeg van kramp.

Zenuwen

"Op de een of andere manier was de geest sterker dan het lichaam en daar ben ik heel blij om", zei hij. "Het lag aan mijn zenuwen. Ik wist zelfs niet meer hoe dat voelde en hoe ik het kwijt moest raken. Maar in de derde set is het toch gelukt."

De als tweede geplaatste Thiem startte als favoriet in de finale tegen Zverev, de nummer vijf van de ranking. De angst om voor de vierde keer een grandslamfinale te verliezen speelde de Oostenrijker in de eerste twee sets parten. "Ik denk dat het me niet hielp, omdat ik zo zo gespannen was in het begin. Misschien was het zelfs niet goed dat ik die eerdere finales had gespeeld."

"Ik wilde deze titel zo graag", zei Thiem. "Natuurlijk zat er ook in mijn achterhoofd dat als ik zou verliezen het 0-4 in grandslamfinales zou zijn. Komt deze kans dan nog wel een keer? Dat soort gedachten zorgen ervoor dat je niet je beste tennis kan spelen, dat je niet vrijuit speelt."

Meer uit Sport

Saudi-Arabië stelt tennistoernooi uit na aanvallen Houthi's

RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.

51 minuten geleden
Sabalenka uitgeschakeld in tweede ronde van tennistoernooi Wuhan

WUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.

1 uur geleden
Persbureau AFP: FIFA komt met ontwikkelingsplan van 5,7 miljard

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.

1 uur geleden
Merlier sprint naar zege in eerste etappe Eneco Tour

EDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.

2 uur geleden
Nederlandse baansprinters reden 'kwaad' naar WK-titel

SHANGHAI (ANP) - Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg "maakten zich kwaad" voordat ze in Shanghai naar hun vierde wereldtitel op rij reden. "Ondanks dat de concurrentie in de eerste ronde dichterbij kwam, hebben we ons kwaad gemaakt en laten zien wat onze kwaliteiten zijn", sprak Van den Berg na afloop bij de NOS.

2 uur geleden
Mondiale turnbond betreurt visa-situatie Russen

ROTTERDAM (ANP) - De mondiale turnbond World Gymnastics betreurt de gevolgen van de visumproblemen voor de Russische delegatie bij de WK in Rotterdam. Dat meldt de bond in een persbericht.

2 uur geleden
Nederlandse baansprinters prolongeren WK-titel in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - De Nederlandse baansprinters hebben in Shanghai opnieuw met succes hun wereldtitel verdedigd. Harry Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg versloegen in de finale van de teamsprint de Australiërs. Het Nederlandse trio werd vanaf 2019 acht keer wereldkampioen op dit onderdeel. Voor Lavreysen betekende het zijn 21e wereldtitel op de baan.

3 uur geleden