Thiem en Zverev naar finale US Open
NEW YORK (ANP) - De Oostenrijker Dominic Thiem en de Duitser Alexander Zverev hebben de finale bereikt in het enkelspel van de US open tennis in New York. Thiem, de nummer 2 van de plaatsingslijst, was in drie sets te sterk voor de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev: 6-2 7-6 (7) 7-6 (5). Zverev, als vijfde ingeschaald, versloeg de Spanjaard Pablo Carreno Busta, nummer 20 van de plaatsingslijst, in vijf sets: 3-6 2-6 6-3 6-4 6-3. De finale is zondag en zorgt voor een primeur. Geen van finalisten won ooit een grandslamtoernooi.
Thiem was vrijwel steeds iets secuurder dan Medvedev tijdens de vele lange rally's in de partij. Alleen in de tweede en derde set wist de Rus het spel van Thiem bij vlagen te ontregelen. De spelers braken meerdere keren elkaars service, maar in de tiebreaks was Thiem net iets koelbloediger.
De 27-jarige Oostenrijker staat voor de vierde keer in de finale van een grandslamtoernooi. Hij verloor zijn voorgaande drie, de laatste in januari van Novak Djokovic in de Australian Open. "Die nederlaag kwam hard aan, omdat het heel close was. Ik ben blij dat ik nu alweer de kans krijg om aslnog mijn grote doel te bereiken en dat is het winnen van een grand slam", zei Thiem na zijn zege op Medvedev. "Absoluut de moeilijkste zege in drie sets die ik ooit heb behaald, want het had ook andersom kunnen zijn. Als Medvedev in zijn ritme komt, mist hij vrijwel niets. Ik moest hem bestrijden met veel slice, hoge ballen en veel spin."
Kansloos
De 23-jarige Zverev begon stroef tegen Carreno Busta en verloor de eerste twee sets vrij kansloos, hij noteerde 36 foutslagen. Pas in het derde bedrijf kreeg Zverev vat op de Spanjaard, die het hoge niveau van de eerste twee sets niet kon volhouden. Hij moest zich aan het begin van de vijfde set laten behandelen en leverde prompt zijn eerste opslagbeurt in. Zverev gaf dat voordeel niet meer uit handen.
Voor de Duitser wordt het zijn eerste grandslamfinale. Hij gaf na afloop toe dat hij er eigenlijk niet meer in geloofde na die eerste twee verloren sets. "Toen keek ik naar het scorebord en dacht bij mezelf: 'ik sta in de halve finale van een grand slam 2-0 achter, terwijl ik de favoriet ben en deze partij behoor te winnen. Ik moet beter spelen'. Vanaf dat moment ging het ook beter", aldus Zverev.
De twee finalisten stonden al negen keer tegenover elkaar. Thiem won het vaakst, namelijk zeven keer.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
58 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
14 uur geleden