Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thiem en Zverev naar finale US Open

Thiem en Zverev naar finale US Open

NEW YORK (ANP) - De Oostenrijker Dominic Thiem en de Duitser Alexander Zverev hebben de finale bereikt in het enkelspel van de US open tennis in New York. Thiem, de nummer 2 van de plaatsingslijst, was in drie sets te sterk voor de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev: 6-2 7-6 (7) 7-6 (5). Zverev, als vijfde ingeschaald, versloeg de Spanjaard Pablo Carreno Busta, nummer 20 van de plaatsingslijst, in vijf sets: 3-6 2-6 6-3 6-4 6-3. De finale is zondag en zorgt voor een primeur. Geen van finalisten won ooit een grandslamtoernooi.

Thiem was vrijwel steeds iets secuurder dan Medvedev tijdens de vele lange rally's in de partij. Alleen in de tweede en derde set wist de Rus het spel van Thiem bij vlagen te ontregelen. De spelers braken meerdere keren elkaars service, maar in de tiebreaks was Thiem net iets koelbloediger.

De 27-jarige Oostenrijker staat voor de vierde keer in de finale van een grandslamtoernooi. Hij verloor zijn voorgaande drie, de laatste in januari van Novak Djokovic in de Australian Open. "Die nederlaag kwam hard aan, omdat het heel close was. Ik ben blij dat ik nu alweer de kans krijg om aslnog mijn grote doel te bereiken en dat is het winnen van een grand slam", zei Thiem na zijn zege op Medvedev. "Absoluut de moeilijkste zege in drie sets die ik ooit heb behaald, want het had ook andersom kunnen zijn. Als Medvedev in zijn ritme komt, mist hij vrijwel niets. Ik moest hem bestrijden met veel slice, hoge ballen en veel spin."

Kansloos

De 23-jarige Zverev begon stroef tegen Carreno Busta en verloor de eerste twee sets vrij kansloos, hij noteerde 36 foutslagen. Pas in het derde bedrijf kreeg Zverev vat op de Spanjaard, die het hoge niveau van de eerste twee sets niet kon volhouden. Hij moest zich aan het begin van de vijfde set laten behandelen en leverde prompt zijn eerste opslagbeurt in. Zverev gaf dat voordeel niet meer uit handen.

Voor de Duitser wordt het zijn eerste grandslamfinale. Hij gaf na afloop toe dat hij er eigenlijk niet meer in geloofde na die eerste twee verloren sets. "Toen keek ik naar het scorebord en dacht bij mezelf: 'ik sta in de halve finale van een grand slam 2-0 achter, terwijl ik de favoriet ben en deze partij behoor te winnen. Ik moet beter spelen'. Vanaf dat moment ging het ook beter", aldus Zverev.

De twee finalisten stonden al negen keer tegenover elkaar. Thiem won het vaakst, namelijk zeven keer.

Meer uit Sport

Spanjaard Arrieta wint vijfde rit Giro, Eulálio pakt roze trui

POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.

6 uur geleden
Eerste openlijk homoseksuele basketballer in NBA overleden

NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.

15 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

1 dag geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

1 dag geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

1 dag geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

2 dagen geleden