Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thiem en Zverev naar finale US Open

Thiem en Zverev naar finale US Open

NEW YORK (ANP) - De Oostenrijker Dominic Thiem en de Duitser Alexander Zverev hebben de finale bereikt in het enkelspel van de US open tennis in New York. Thiem, de nummer 2 van de plaatsingslijst, was in drie sets te sterk voor de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev: 6-2 7-6 (7) 7-6 (5). Zverev, als vijfde ingeschaald, versloeg de Spanjaard Pablo Carreno Busta, nummer 20 van de plaatsingslijst, in vijf sets: 3-6 2-6 6-3 6-4 6-3. De finale is zondag en zorgt voor een primeur. Geen van finalisten won ooit een grandslamtoernooi.

Thiem was vrijwel steeds iets secuurder dan Medvedev tijdens de vele lange rally's in de partij. Alleen in de tweede en derde set wist de Rus het spel van Thiem bij vlagen te ontregelen. De spelers braken meerdere keren elkaars service, maar in de tiebreaks was Thiem net iets koelbloediger.

De 27-jarige Oostenrijker staat voor de vierde keer in de finale van een grandslamtoernooi. Hij verloor zijn voorgaande drie, de laatste in januari van Novak Djokovic in de Australian Open. "Die nederlaag kwam hard aan, omdat het heel close was. Ik ben blij dat ik nu alweer de kans krijg om aslnog mijn grote doel te bereiken en dat is het winnen van een grand slam", zei Thiem na zijn zege op Medvedev. "Absoluut de moeilijkste zege in drie sets die ik ooit heb behaald, want het had ook andersom kunnen zijn. Als Medvedev in zijn ritme komt, mist hij vrijwel niets. Ik moest hem bestrijden met veel slice, hoge ballen en veel spin."

Kansloos

De 23-jarige Zverev begon stroef tegen Carreno Busta en verloor de eerste twee sets vrij kansloos, hij noteerde 36 foutslagen. Pas in het derde bedrijf kreeg Zverev vat op de Spanjaard, die het hoge niveau van de eerste twee sets niet kon volhouden. Hij moest zich aan het begin van de vijfde set laten behandelen en leverde prompt zijn eerste opslagbeurt in. Zverev gaf dat voordeel niet meer uit handen.

Voor de Duitser wordt het zijn eerste grandslamfinale. Hij gaf na afloop toe dat hij er eigenlijk niet meer in geloofde na die eerste twee verloren sets. "Toen keek ik naar het scorebord en dacht bij mezelf: 'ik sta in de halve finale van een grand slam 2-0 achter, terwijl ik de favoriet ben en deze partij behoor te winnen. Ik moet beter spelen'. Vanaf dat moment ging het ook beter", aldus Zverev.

De twee finalisten stonden al negen keer tegenover elkaar. Thiem won het vaakst, namelijk zeven keer.

Meer uit Sport

Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

17 minuten geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

47 minuten geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

48 minuten geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

5 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

6 uur geleden
Verhoeven geeft geen krimp oog in oog met bokskampioen Usyk

LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.

22 uur geleden
Strafproces over dood van Maradona heropend

SAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.

1 dag geleden