Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thiem en Zverev naar finale US Open

Thiem en Zverev naar finale US Open

NEW YORK (ANP) - De Oostenrijker Dominic Thiem en de Duitser Alexander Zverev hebben de finale bereikt in het enkelspel van de US open tennis in New York. Thiem, de nummer 2 van de plaatsingslijst, was in drie sets te sterk voor de als derde geplaatste Rus Daniil Medvedev: 6-2 7-6 (7) 7-6 (5). Zverev, als vijfde ingeschaald, versloeg de Spanjaard Pablo Carreno Busta, nummer 20 van de plaatsingslijst, in vijf sets: 3-6 2-6 6-3 6-4 6-3. De finale is zondag en zorgt voor een primeur. Geen van finalisten won ooit een grandslamtoernooi.

Thiem was vrijwel steeds iets secuurder dan Medvedev tijdens de vele lange rally's in de partij. Alleen in de tweede en derde set wist de Rus het spel van Thiem bij vlagen te ontregelen. De spelers braken meerdere keren elkaars service, maar in de tiebreaks was Thiem net iets koelbloediger.

De 27-jarige Oostenrijker staat voor de vierde keer in de finale van een grandslamtoernooi. Hij verloor zijn voorgaande drie, de laatste in januari van Novak Djokovic in de Australian Open. "Die nederlaag kwam hard aan, omdat het heel close was. Ik ben blij dat ik nu alweer de kans krijg om aslnog mijn grote doel te bereiken en dat is het winnen van een grand slam", zei Thiem na zijn zege op Medvedev. "Absoluut de moeilijkste zege in drie sets die ik ooit heb behaald, want het had ook andersom kunnen zijn. Als Medvedev in zijn ritme komt, mist hij vrijwel niets. Ik moest hem bestrijden met veel slice, hoge ballen en veel spin."

Kansloos

De 23-jarige Zverev begon stroef tegen Carreno Busta en verloor de eerste twee sets vrij kansloos, hij noteerde 36 foutslagen. Pas in het derde bedrijf kreeg Zverev vat op de Spanjaard, die het hoge niveau van de eerste twee sets niet kon volhouden. Hij moest zich aan het begin van de vijfde set laten behandelen en leverde prompt zijn eerste opslagbeurt in. Zverev gaf dat voordeel niet meer uit handen.

Voor de Duitser wordt het zijn eerste grandslamfinale. Hij gaf na afloop toe dat hij er eigenlijk niet meer in geloofde na die eerste twee verloren sets. "Toen keek ik naar het scorebord en dacht bij mezelf: 'ik sta in de halve finale van een grand slam 2-0 achter, terwijl ik de favoriet ben en deze partij behoor te winnen. Ik moet beter spelen'. Vanaf dat moment ging het ook beter", aldus Zverev.

De twee finalisten stonden al negen keer tegenover elkaar. Thiem won het vaakst, namelijk zeven keer.

Meer uit Sport

Atlete Hassan zegt na ziekte af voor marathon New York

OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.

58 minuten geleden
Mekies nog vijf jaar lang teambaas Red Bull in Formule 1

MILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.

4 uur geleden
Turner Schmidt extra gespannen en extra gemotiveerd door Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.

4 uur geleden
Saudi-Arabië stelt tennistoernooi uit na aanvallen Houthi's

RIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.

5 uur geleden
Sabalenka uitgeschakeld in tweede ronde van tennistoernooi Wuhan

WUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.

6 uur geleden
Persbureau AFP: FIFA komt met ontwikkelingsplan van 5,7 miljard

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.

6 uur geleden
Merlier sprint naar zege in eerste etappe Eneco Tour

EDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.

6 uur geleden