
Thiem en Wawrinka terug op tennisbaan in Marbella
MARBELLA (ANP) - Tennissers Dominic Thiem en Stan Wawrinka maken volgende week na lang blessureleed hun rentree op het challengertoernooi van Marbella. Thiem liep bij een grastoernooi in dezelfde Spaanse stad vorig jaar een polsblessure op. Wawrinka kwam vorig jaar in maart voor het laatst in actie.
"Ik wil weer wennen aan de wedstrijden na al deze maanden en ik denk dat dit de goede manier is om weer te beginnen", zei Thiem. "Het is een heel heel zware periode voor mij geweest en weer terug in competitie zijn is wat ik nodig heb. Ik heb zo lang moeten wachten om weer de baan op te kunnen lopen na alle tegenslagen."
De 28-jarige Oostenrijker won in 2020 de US Open. Hij is weggezakt naar de 50e plaats op de wereldranglijst. Begin deze maand stelde hij zijn comeback op het toernooi van Indian Wells nog uit. Thiem wilde zijn rentree maken op gravel.
Wawrinka onderging afgelopen jaar twee operaties aan zijn linkervoet. De 36-jarige Zwitser is gezakt naar plaats 232 op de wereldranglijst.
Meer uit Sport
MARSEILLE (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is ook op zijn vijfde toernooi van 2025 meteen uitgeschakeld. De 29-jarige Veenendaler verloor op het ATP-toernooi van Marseille in drie sets van de Italiaan Lorenzo Sonego: 1-6 6-3 3-6.
2 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR) - Golficoon Tiger Woods heeft zijn rentree op de golfbaan uitgesteld vanwege het recente overlijden van zijn moeder. De 49-jarige Amerikaan zou donderdag bij de Genesis Invitational op de golfbaan van Torrey Pines bij San Diego zijn eerste toernooi sinds juli spelen.
5 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is "bijna 100 procent genezen" van de dijbeenblessure die hij opliep tijdens de Australian Open en waardoor hij in de halve finale na één set moest opgeven. De 37-jarige Serviër, 24-voudig grandslamwinnaar, bereidt zich voor op het toernooi in Doha, waar hij voor zijn honderdste titel wil gaan.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - De Internationale boksbond IBA gaat juridische stappen ondernemen tegen het Internationaal Olympisch Comité (IOC) over de deelname van de Algerijnse Imane Khelif en de Taiwanese Lin Yu-ting aan de Spelen van vorig jaar in Parijs.
12 uur geledenEASTERN MOUNTAIN (ANP) - De Franse renner David Gaudu (Groupama - FDJ) heeft de macht gegrepen in de Ronde van Oman. Hij won de derde etappe, een rit met aankomst op de Eastern Mountain. In de eindsprint bergop versloeg hij de Brit Adam Yates (UAE Team Emirates). Wout Poels (Astana) was op de tiende plaats de beste Nederlander. Hij kwam 23 seconden na de winnaar over de meet.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Carolien Gehrels is tijdens een buitengewone vergadering van aandeelhouders benoemd tot voorzitter van de raad van commissarissen van Ajax. De 57-jarige voormalig wethouder van Amsterdam is de opvolger van Michael van Praag, die maandag is afgetreden.
15 uur geledenSAALBACH (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin ziet af van deelname aan de reuzenslalom op de wereldkampioenschappen ski in het Oostenrijkse Saalbach. De Amerikaanse vedette meldt op Instagram dat ze mentaal nog niet klaar is. In plaats daarvan doet ze wel mee aan de teamwedstrijd. Ze vormt met Breezy Johnson het Amerikaanse koppel.
15 uur geleden