Thiem al in openingsronde uitgeschakeld op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisser Dominic Thiem is in de eerste ronde van Roland Garros uitgeschakeld. De 27-jarige Oostenrijker, tweevoudig finalist in Parijs, verloor na een voorsprong van 2-0 in sets in een vijfsetter van de Spanjaard Pablo Andujar. Het werd 4-6 5-7 6-3 6-4 6-4. De partij op het Court Philippe-Chatrier duurde bijna 4,5 uur.
Thiem was als vierde geplaatst in Parijs, waar hij in 2018 en 2019 in de finale stond. Beide keren verloor hij van Rafael Nadal.
Door zijn mindere voorbereiding werd Thiem dit jaar niet gezien als een belangrijke uitdager van topfavoriet Nadal. De Oostenrijker verloor vorige week in Lyon al zijn eerste partij en speelde in het gravelseizoen geen rol van betekenis. Hij werd dit seizoen ook al gehinderd door een voetblessure, waardoor hij de masterstoernooien van Miami en Monte Carlo miste.
US Open
Tegen Andujar leek er lange tijd weinig aan de hand voor de nummer 4 van de wereld. Hij had aan een break in de eerste game voldoende voor setwinst en pakte na breaks over en weer ook de tweede set, met 7-5. De taaie Spanjaard gaf zich echter niet gewonnen en Thiem begon steeds minder te spelen en meer fouten te maken. Andujar benutte met een forehandwinner zijn eerste wedstrijdpunt.
De 35-jarige Andujar, de nummer 68 van de wereld, had eerder deze maand al opzien gebaard door Roger Federer te verslaan bij diens rentree in Genève.
Vorig jaar veroverde Thiem op de US Open zijn eerste grandslamtitel. Op Roland Garros reikte hij toen tot de kwartfinales.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
3 uur geleden