Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thiem al in openingsronde uitgeschakeld op Roland Garros

Thiem al in openingsronde uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Dominic Thiem is in de eerste ronde van Roland Garros uitgeschakeld. De 27-jarige Oostenrijker, tweevoudig finalist in Parijs, verloor na een voorsprong van 2-0 in sets in een vijfsetter van de Spanjaard Pablo Andujar. Het werd 4-6 5-7 6-3 6-4 6-4. De partij op het Court Philippe-Chatrier duurde bijna 4,5 uur.

Thiem was als vierde geplaatst in Parijs, waar hij in 2018 en 2019 in de finale stond. Beide keren verloor hij van Rafael Nadal.

Door zijn mindere voorbereiding werd Thiem dit jaar niet gezien als een belangrijke uitdager van topfavoriet Nadal. De Oostenrijker verloor vorige week in Lyon al zijn eerste partij en speelde in het gravelseizoen geen rol van betekenis. Hij werd dit seizoen ook al gehinderd door een voetblessure, waardoor hij de masterstoernooien van Miami en Monte Carlo miste.

US Open

Tegen Andujar leek er lange tijd weinig aan de hand voor de nummer 4 van de wereld. Hij had aan een break in de eerste game voldoende voor setwinst en pakte na breaks over en weer ook de tweede set, met 7-5. De taaie Spanjaard gaf zich echter niet gewonnen en Thiem begon steeds minder te spelen en meer fouten te maken. Andujar benutte met een forehandwinner zijn eerste wedstrijdpunt.

De 35-jarige Andujar, de nummer 68 van de wereld, had eerder deze maand al opzien gebaard door Roger Federer te verslaan bij diens rentree in Genève.

Vorig jaar veroverde Thiem op de US Open zijn eerste grandslamtitel. Op Roland Garros reikte hij toen tot de kwartfinales.

Meer uit Sport

Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

14 uur geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

17 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

17 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

17 uur geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

17 uur geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

22 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

23 uur geleden