Thiem al in openingsronde uitgeschakeld op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisser Dominic Thiem is in de eerste ronde van Roland Garros uitgeschakeld. De 27-jarige Oostenrijker, tweevoudig finalist in Parijs, verloor na een voorsprong van 2-0 in sets in een vijfsetter van de Spanjaard Pablo Andujar. Het werd 4-6 5-7 6-3 6-4 6-4. De partij op het Court Philippe-Chatrier duurde bijna 4,5 uur.
Thiem was als vierde geplaatst in Parijs, waar hij in 2018 en 2019 in de finale stond. Beide keren verloor hij van Rafael Nadal.
Door zijn mindere voorbereiding werd Thiem dit jaar niet gezien als een belangrijke uitdager van topfavoriet Nadal. De Oostenrijker verloor vorige week in Lyon al zijn eerste partij en speelde in het gravelseizoen geen rol van betekenis. Hij werd dit seizoen ook al gehinderd door een voetblessure, waardoor hij de masterstoernooien van Miami en Monte Carlo miste.
US Open
Tegen Andujar leek er lange tijd weinig aan de hand voor de nummer 4 van de wereld. Hij had aan een break in de eerste game voldoende voor setwinst en pakte na breaks over en weer ook de tweede set, met 7-5. De taaie Spanjaard gaf zich echter niet gewonnen en Thiem begon steeds minder te spelen en meer fouten te maken. Andujar benutte met een forehandwinner zijn eerste wedstrijdpunt.
De 35-jarige Andujar, de nummer 68 van de wereld, had eerder deze maand al opzien gebaard door Roger Federer te verslaan bij diens rentree in Genève.
Vorig jaar veroverde Thiem op de US Open zijn eerste grandslamtitel. Op Roland Garros reikte hij toen tot de kwartfinales.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
14 minuten geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
1 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
2 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
19 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
21 uur geleden