Thiem al in openingsronde uitgeschakeld op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisser Dominic Thiem is in de eerste ronde van Roland Garros uitgeschakeld. De 27-jarige Oostenrijker, tweevoudig finalist in Parijs, verloor na een voorsprong van 2-0 in sets in een vijfsetter van de Spanjaard Pablo Andujar. Het werd 4-6 5-7 6-3 6-4 6-4. De partij op het Court Philippe-Chatrier duurde bijna 4,5 uur.
Thiem was als vierde geplaatst in Parijs, waar hij in 2018 en 2019 in de finale stond. Beide keren verloor hij van Rafael Nadal.
Door zijn mindere voorbereiding werd Thiem dit jaar niet gezien als een belangrijke uitdager van topfavoriet Nadal. De Oostenrijker verloor vorige week in Lyon al zijn eerste partij en speelde in het gravelseizoen geen rol van betekenis. Hij werd dit seizoen ook al gehinderd door een voetblessure, waardoor hij de masterstoernooien van Miami en Monte Carlo miste.
US Open
Tegen Andujar leek er lange tijd weinig aan de hand voor de nummer 4 van de wereld. Hij had aan een break in de eerste game voldoende voor setwinst en pakte na breaks over en weer ook de tweede set, met 7-5. De taaie Spanjaard gaf zich echter niet gewonnen en Thiem begon steeds minder te spelen en meer fouten te maken. Andujar benutte met een forehandwinner zijn eerste wedstrijdpunt.
De 35-jarige Andujar, de nummer 68 van de wereld, had eerder deze maand al opzien gebaard door Roger Federer te verslaan bij diens rentree in Genève.
Vorig jaar veroverde Thiem op de US Open zijn eerste grandslamtitel. Op Roland Garros reikte hij toen tot de kwartfinales.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
5 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
7 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
8 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
14 uur geleden