Thialf open voor suggestie om gastheer te zijn bij Spelen 2030
HEERENVEEN (ANP) - Directeur Minne Dolstra van Thialf staat open voor de suggestie dat het schaatsstadion in Heerenveen gastheer wordt voor de eventuele Olympische Winterspelen van 2030 in Zwitserland. "Als ze het vragen, dan gaan wij geen nee zeggen. Uiteraard na samenspraak met de betrokken partijen", bevestigt Dolstra eerdere berichtgeving van De Telegraaf.
Zwitserland heeft zich, net als Frankrijk en Zweden, officieel kandidaat gesteld voor de Spelen van 2030. Het land beschikt echter niet over een goede schaatsaccommodatie. In het kader van duurzaamheid en om de kosten te drukken, zou men bij de eventuele toewijzing van de Spelen kijken naar uitwijkmogelijkheden, zoals Thialf.
"We hebben nog geen officieel verzoek uit Zwitserland gehad", zegt Dolstra. "Ik had al wel iets gehoord dat ze niet alles zelf wilden doen, net als Italië dat in 2026 niet van plan is. Maar ik weet inmiddels dat we worden genoemd in het bidbook van Zwitserland."
Verbroedering en duurzaamheid
Dolstra ziet veel voordelen in het plan om het schaatsen in Thialf te houden, als Zwitserland groen licht krijgt voor 2030. "Het gaat bij de Olympische Spelen ook om verbroedering. Daarnaast kijkt men naar duurzaamheid. Sommige landen gebruiken hun accommodaties niet meer na afloop van de Spelen. Het worden spooksteden of ze worden neergehaald. Dat zou nu niet het geval zijn."
Dolstra denkt ook niet dat er grootschalige veranderingen aan het eigen stadion moeten plaatsvinden, als Thialf daadwerkelijk het schaatsen in 2030 onder zijn hoede krijgt. "Een paar kleine dingen. Het stadion is klaar voor grote evenementen, dat hebben we de laatste jaren al vaker bewezen. Het zou goed zijn voor Thialf, voor Friesland en voor Nederland."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
52 minuten geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
1 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
3 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
6 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.
7 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren versloeg voor de tweede keer Duitsland (5-1) in Santiago del Estero.
7 uur geleden