'Thialf moet nationaal centrum voor wintersporten worden'
LEEUWARDEN (ANP) - Provinciale Staten van Friesland heeft met een meerderheid aan stemmen goedkeuring verleend aan het herstelplan voor het noodlijdende Thialf. De provincie gaat twee miljoen euro bijdragen om het ijsstadion in Heerenveen van een faillissement te redden. De Europese Commissie stemde eerder deze week in met deze staatssteun.
Het resterende bedrag, bijna 1 miljoen euro, moet komen van de gemeente Heerenveen. De gemeenteraad neemt daarover op 22 juni een besluit, aldus schaatsen.nl. Als die akkoord gaat, kan Thialf tot na de zomer van 2022 vooruit met het reddingskrediet, mits het herstel of de vervanging van de zonnepanelen niet te veel geld kost. Sportkoepel NOC*NSF staat vanaf 2021 jaarlijks 250.000 euro extra af voor de huur.
De PvdA wil Thialf laten uitgroeien tot het nationale schaatscentrum of zelfs het Papendal voor de wintersporten. Daarin zou ook het bondsbureau van de KNSB, dat nu gevestigd is in Utrecht, ondergebracht kunnen worden. De fractie vroeg om de haalbaarheid van die ambitie te onderzoeken. Die motie haalde het ruim.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
4 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
6 uur geleden