'Thialf moet nationaal centrum voor wintersporten worden'
LEEUWARDEN (ANP) - Provinciale Staten van Friesland heeft met een meerderheid aan stemmen goedkeuring verleend aan het herstelplan voor het noodlijdende Thialf. De provincie gaat twee miljoen euro bijdragen om het ijsstadion in Heerenveen van een faillissement te redden. De Europese Commissie stemde eerder deze week in met deze staatssteun.
Het resterende bedrag, bijna 1 miljoen euro, moet komen van de gemeente Heerenveen. De gemeenteraad neemt daarover op 22 juni een besluit, aldus schaatsen.nl. Als die akkoord gaat, kan Thialf tot na de zomer van 2022 vooruit met het reddingskrediet, mits het herstel of de vervanging van de zonnepanelen niet te veel geld kost. Sportkoepel NOC*NSF staat vanaf 2021 jaarlijks 250.000 euro extra af voor de huur.
De PvdA wil Thialf laten uitgroeien tot het nationale schaatscentrum of zelfs het Papendal voor de wintersporten. Daarin zou ook het bondsbureau van de KNSB, dat nu gevestigd is in Utrecht, ondergebracht kunnen worden. De fractie vroeg om de haalbaarheid van die ambitie te onderzoeken. Die motie haalde het ruim.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
11 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden