Thialf krijgt uitstel van verzekeraars in twist om zonnepanelen
HEERENVEEN (ANP) - IJsstadion Thialf krijgt tot 1 juni uitstel van de verzekeraars om een oplossing te vinden voor de 5000 zonnepanelen die op het dak liggen. De deadline liep in eerste instantie tot 1 februari. De panelen moeten verwijderd worden als er geen oplossing komt.
Thialf moest in mei vorig jaar op last van de verzekeraars de zonnepanelen uitzetten, omdat ze in combinatie met het isolatiemateriaal dat op het dak ligt niet aan de veiligheidseisen zouden voldoen. De aandeelhouders en directie van Thialf gaan samen met de verzekeraars op zoek naar een oplossing. Daar hebben ze nu vier maanden langer de tijd voor gekregen.
"Eén van de mogelijkheden die nu op tafel ligt, is een innovatieve coatinglaag", zegt directeur Marc Winters van het financieel toch al geplaagde Thialf. "We gaan de komende maanden kijken wat dat doet. Onze focus ligt nu op de vraag: hoe gaan we dit oplossen? Afhankelijk daarvan, kijken we wat het kost en wie daaraan kan bijdragen."
Beperkende voorwaarden
De verzekering werd afgelopen jaar opgezegd en het kostte de Friese schaatstempel veel moeite om een nieuwe polis af te sluiten bij een groep internationale verzekeraars, wel met beperkende voorwaarden wat betreft de zonnepanelen. Uit onafhankelijk onderzoek bleek dat er met de aanleg van de panelen niet zoveel mis was. De combinatie van de panelen en het isolatiemateriaal dat op het dak ligt, zou echter een verhoogd risico op brand met zich meebrengen. Sommige verzekeraars wilden daarom helemaal geen verzekering afgeven, andere vroegen heel hoge premies.
Thialf heeft de zaak aangekaart bij de overheid, omdat het niet alleen het ijsstadion betreft. Het leidde al tot vragen in de Tweede Kamer. "Dit probleem staat niet op zichzelf", zegt gedeputeerde Sander de Rouwe van de provincie Friesland, een van de aandeelhouders van Thialf. "Heel veel gebouwen in Nederland met grote oppervlaktes zonnepanelen hebben of krijgen hiermee te maken. We moeten dit dus oplossen om door te kunnen gaan met de energietransitie in Nederland. We proberen er samen uit te komen. Lukt dat niet, dan kloppen we alsnog aan bij het kabinet."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
40 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
6 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
17 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
18 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
18 uur geleden