Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thialf krijgt uitstel van verzekeraars in twist om zonnepanelen

Thialf krijgt uitstel van verzekeraars in twist om zonnepanelen

HEERENVEEN (ANP) - IJsstadion Thialf krijgt tot 1 juni uitstel van de verzekeraars om een oplossing te vinden voor de 5000 zonnepanelen die op het dak liggen. De deadline liep in eerste instantie tot 1 februari. De panelen moeten verwijderd worden als er geen oplossing komt.

Thialf moest in mei vorig jaar op last van de verzekeraars de zonnepanelen uitzetten, omdat ze in combinatie met het isolatiemateriaal dat op het dak ligt niet aan de veiligheidseisen zouden voldoen. De aandeelhouders en directie van Thialf gaan samen met de verzekeraars op zoek naar een oplossing. Daar hebben ze nu vier maanden langer de tijd voor gekregen.

"Eén van de mogelijkheden die nu op tafel ligt, is een innovatieve coatinglaag", zegt directeur Marc Winters van het financieel toch al geplaagde Thialf. "We gaan de komende maanden kijken wat dat doet. Onze focus ligt nu op de vraag: hoe gaan we dit oplossen? Afhankelijk daarvan, kijken we wat het kost en wie daaraan kan bijdragen."

Beperkende voorwaarden

De verzekering werd afgelopen jaar opgezegd en het kostte de Friese schaatstempel veel moeite om een nieuwe polis af te sluiten bij een groep internationale verzekeraars, wel met beperkende voorwaarden wat betreft de zonnepanelen. Uit onafhankelijk onderzoek bleek dat er met de aanleg van de panelen niet zoveel mis was. De combinatie van de panelen en het isolatiemateriaal dat op het dak ligt, zou echter een verhoogd risico op brand met zich meebrengen. Sommige verzekeraars wilden daarom helemaal geen verzekering afgeven, andere vroegen heel hoge premies.

Thialf heeft de zaak aangekaart bij de overheid, omdat het niet alleen het ijsstadion betreft. Het leidde al tot vragen in de Tweede Kamer. "Dit probleem staat niet op zichzelf", zegt gedeputeerde Sander de Rouwe van de provincie Friesland, een van de aandeelhouders van Thialf. "Heel veel gebouwen in Nederland met grote oppervlaktes zonnepanelen hebben of krijgen hiermee te maken. We moeten dit dus oplossen om door te kunnen gaan met de energietransitie in Nederland. We proberen er samen uit te komen. Lukt dat niet, dan kloppen we alsnog aan bij het kabinet."

Meer uit Sport

Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

14 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

16 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

16 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

16 uur geleden
Tennisteams Polen en Zwitserland naar finale United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.

17 uur geleden
Veenings en Kessler winnen in vrieskou strandrace Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.

18 uur geleden
Skiester Vonn tekent in Zauchensee voor 84e wereldbekerzege

ZAUCHENSEE (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een maand voor aanvang van de Winterspelen in Milaan en Cortina haar vorm onderstreept met een wereldbekerzege. De 41-jarige was in het Oostenrijkse Zauchensee de snelste op de afdaling.

19 uur geleden