Thialf is bezorgd over voortbestaan en wil energiecompensatie
HEERENVEEN (ANP) - IJsstadion Thialf heeft "zeer grote zorgen" over het voortbestaan van de schaatsbaan vanwege de hoge energiekosten. Het is zelfs niet zeker dat het huidige professionele schaatsseizoen in Heerenveen kan worden afgemaakt als compensatie vanuit de overheid uitblijft, stelt directeur Minne Dolstra in een brief aan de Tweede Kamer.
Thialf vraagt Den Haag dan ook om maandag met "dringende voorstellen voor haar fors gestegen energiekosten" te komen tijdens gesprekken over de begroting. Het stadion ging er lang van uit net als zwembaden en sportaccommodaties wel een tegemoetkoming te krijgen, maar deze week zou zijn gebleken dat dat niet het geval is.
Volgens Thialf zijn de energielasten nu nog wel te dragen, maar vanaf 1 januari zouden die meer dan verdubbelen. Daardoor zou een begrotingstekort van meer dan 1 miljoen euro ontstaan. De provincie en gemeente hebben al laten weten niet meer te kunnen helpen.
"Indien het zou komen tot een sluiting dan zijn de gevolgen niet te overzien", staat in de brief. Volgens het stadion kan het dan nog weleens voor een langere periode gesloten blijven, doordat specialistische medewerkers vertrekken, huurcontracten worden ontbonden en zakelijke relaties ervandoor gaan.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
4 minuten geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
8 minuten geledenVALENCIA (ANP) - Demi Vollering heeft haar eerste rittenkoers van dit jaar gewonnen. De wielrenster van FDJ United-SUEZ was de sterkste in de Ronde van Valencia. Vollering kwam in de vierde en laatste etappe van Sagunt naar Valencia als eerste over de streep.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone heeft op de reuzenslalom haar tweede gouden medaille van de Winterspelen in eigen land gewonnen. De 35-jarige regerend wereldkampioene had na de eerste manche een voorsprong van 34 honderdsten van een seconde, die bouwde ze in de tweede manche uit tot 62 honderdsten. De Zweedse titelverdedigster Sara Hector en de Noorse Thea Stjernesund grepen met exact dezelfde tijd het zilver.
2 uur geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo is na zijn vierde olympisch goud op de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo de succesvolste winterolympiër aller tijden. De 29-jarige Klaebo won met de Noorse ploeg de aflossing en komt daardoor in totaal op negen olympische titels. Sinds vrijdag deelde hij het record met landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Daehlie (langlaufen).
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt vond het niet eenvoudig om shorttrackster Suzanne Schulting te passeren op de olympische halve finale van de aflossing bij de vrouwen zaterdag. Dat vertelde de bondscoach zondag na de training in Milaan.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Een medaille met de aflossingsploeg bij de mannen zou de Olympische Spelen voor Jens van 't Wout compleet maken. Dat onderdeel heeft voor de 24-jarige Nederlandse shorttracker in Milaan meer prioriteit dan de 500 meter, waar hij na de 1000 en 1500 meter zijn derde individuele gouden medaille kan winnen.
4 uur geleden