Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thialf is bezorgd over voortbestaan en wil energiecompensatie

Thialf is bezorgd over voortbestaan en wil energiecompensatie

HEERENVEEN (ANP) - IJsstadion Thialf heeft "zeer grote zorgen" over het voortbestaan van de schaatsbaan vanwege de hoge energiekosten. Het is zelfs niet zeker dat het huidige professionele schaatsseizoen in Heerenveen kan worden afgemaakt als compensatie vanuit de overheid uitblijft, stelt directeur Minne Dolstra in een brief aan de Tweede Kamer.

Thialf vraagt Den Haag dan ook om maandag met "dringende voorstellen voor haar fors gestegen energiekosten" te komen tijdens gesprekken over de begroting. Het stadion ging er lang van uit net als zwembaden en sportaccommodaties wel een tegemoetkoming te krijgen, maar deze week zou zijn gebleken dat dat niet het geval is.

Volgens Thialf zijn de energielasten nu nog wel te dragen, maar vanaf 1 januari zouden die meer dan verdubbelen. Daardoor zou een begrotingstekort van meer dan 1 miljoen euro ontstaan. De provincie en gemeente hebben al laten weten niet meer te kunnen helpen.

"Indien het zou komen tot een sluiting dan zijn de gevolgen niet te overzien", staat in de brief. Volgens het stadion kan het dan nog weleens voor een langere periode gesloten blijven, doordat specialistische medewerkers vertrekken, huurcontracten worden ontbonden en zakelijke relaties ervandoor gaan.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

12 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

14 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

14 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

17 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden