Thiago en Fabinho met Van Dijk in selectie Liverpool voor finale
LIVERPOOL (ANP) - De middenvelders Thiago Alcantara en Fabinho maken deel uit van de selectie van Liverpool voor de finale van de Champions League zaterdag in Parijs tegen Real Madrid. Zowel Thiago als Fabinho is zo goed als hersteld van een spierblessure. Eerder deze week bleek al dat Virgil van Dijk na twee weken afwezigheid vanwege knieklachten terugkeert in de selectie van trainer Jürgen Klopp.
De aanvoerder van Oranje viel geblesseerd uit tijdens de finale van de FA Cup tegen Chelsea, die Liverpool via strafschoppen won. De Braziliaanse middenvelder Fabinho was enkele dagen eerder tegen Aston Villa al geblesseerd geraakt. Klopp zag Thiago zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers (3-1) kort voor rust uitvallen. De Spaanse international kon al snel de training hervatten.
"Het ziet er voor beiden goed uit", zei Klopp vrijdag op zijn laatste persconferentie voor de finale. "Fabinho heeft de hele week getraind. Thiago is donderdag weer aangehaakt. Alles is oké." Thiago voetbalde van 2013 tot 2020 bij Bayern München en won in zijn laatste jaar met de Duitse topclub de Champions League. In 2011 schreef hij, als speler van FC Barcelona, het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams ook al op zijn naam.
Zorgen over het veld in Parijs
Liverpool won dit seizoen naast de FA Cup ook de League Cup. In de Premier League eindigden de 'Reds' op 1 punt van Manchester City als tweede.
Klopp maakt zich een beetje zorgen over het veld in het Stade de France van Parijs. Donderdag werd de nieuwe grasmat pas aangelegd. Parijs kreeg de organisatie pas laat toegewezen, als vervangende stad van Sint-Petersburg. "Meestal is het goed nieuws als het veld er nieuw uitziet. In dit geval is dat niet zo, omdat het gras er pas net in ligt", aldus Klopp. "Iemand dacht dat het een goed idee was om de dag voor de wedstrijd een nieuw veld aan te leggen. Het verpest mijn humeur niet. Beide teams hebben te maken met dezelfde omstandigheden, dus ik vind het prima. We gaan zo trainen en dan merken we het wel."
Real kan zaterdag voordeel halen uit de ervaring die de club heeft. De Madrilenen spelen hun vijfde Champions League-finale in negen seizoenen. "Als je kijkt naar de manier waarop Real Madrid zich steeds heeft teruggeknokt, zou ik zeggen dat ze de favorieten zijn", zei Klopp, die daarmee verwees naar de confrontaties met Paris Saint-Germain, Chelsea en Manchester City. "Het gaat erom dat wij zaterdag volledig onszelf zijn."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
17 uur geleden