Thiago en Fabinho met Van Dijk in selectie Liverpool voor finale
LIVERPOOL (ANP) - De middenvelders Thiago Alcantara en Fabinho maken deel uit van de selectie van Liverpool voor de finale van de Champions League zaterdag in Parijs tegen Real Madrid. Zowel Thiago als Fabinho is zo goed als hersteld van een spierblessure. Eerder deze week bleek al dat Virgil van Dijk na twee weken afwezigheid vanwege knieklachten terugkeert in de selectie van trainer Jürgen Klopp.
De aanvoerder van Oranje viel geblesseerd uit tijdens de finale van de FA Cup tegen Chelsea, die Liverpool via strafschoppen won. De Braziliaanse middenvelder Fabinho was enkele dagen eerder tegen Aston Villa al geblesseerd geraakt. Klopp zag Thiago zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers (3-1) kort voor rust uitvallen. De Spaanse international kon al snel de training hervatten.
"Het ziet er voor beiden goed uit", zei Klopp vrijdag op zijn laatste persconferentie voor de finale. "Fabinho heeft de hele week getraind. Thiago is donderdag weer aangehaakt. Alles is oké." Thiago voetbalde van 2013 tot 2020 bij Bayern München en won in zijn laatste jaar met de Duitse topclub de Champions League. In 2011 schreef hij, als speler van FC Barcelona, het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams ook al op zijn naam.
Zorgen over het veld in Parijs
Liverpool won dit seizoen naast de FA Cup ook de League Cup. In de Premier League eindigden de 'Reds' op 1 punt van Manchester City als tweede.
Klopp maakt zich een beetje zorgen over het veld in het Stade de France van Parijs. Donderdag werd de nieuwe grasmat pas aangelegd. Parijs kreeg de organisatie pas laat toegewezen, als vervangende stad van Sint-Petersburg. "Meestal is het goed nieuws als het veld er nieuw uitziet. In dit geval is dat niet zo, omdat het gras er pas net in ligt", aldus Klopp. "Iemand dacht dat het een goed idee was om de dag voor de wedstrijd een nieuw veld aan te leggen. Het verpest mijn humeur niet. Beide teams hebben te maken met dezelfde omstandigheden, dus ik vind het prima. We gaan zo trainen en dan merken we het wel."
Real kan zaterdag voordeel halen uit de ervaring die de club heeft. De Madrilenen spelen hun vijfde Champions League-finale in negen seizoenen. "Als je kijkt naar de manier waarop Real Madrid zich steeds heeft teruggeknokt, zou ik zeggen dat ze de favorieten zijn", zei Klopp, die daarmee verwees naar de confrontaties met Paris Saint-Germain, Chelsea en Manchester City. "Het gaat erom dat wij zaterdag volledig onszelf zijn."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
3 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
15 uur geleden