Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thiago en Fabinho met Van Dijk in selectie Liverpool voor finale

Thiago en Fabinho met Van Dijk in selectie Liverpool voor finale

LIVERPOOL (ANP) - De middenvelders Thiago Alcantara en Fabinho maken deel uit van de selectie van Liverpool voor de finale van de Champions League zaterdag in Parijs tegen Real Madrid. Zowel Thiago als Fabinho is zo goed als hersteld van een spierblessure. Eerder deze week bleek al dat Virgil van Dijk na twee weken afwezigheid vanwege knieklachten terugkeert in de selectie van trainer Jürgen Klopp.

De aanvoerder van Oranje viel geblesseerd uit tijdens de finale van de FA Cup tegen Chelsea, die Liverpool via strafschoppen won. De Braziliaanse middenvelder Fabinho was enkele dagen eerder tegen Aston Villa al geblesseerd geraakt. Klopp zag Thiago zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers (3-1) kort voor rust uitvallen. De Spaanse international kon al snel de training hervatten.

"Het ziet er voor beiden goed uit", zei Klopp vrijdag op zijn laatste persconferentie voor de finale. "Fabinho heeft de hele week getraind. Thiago is donderdag weer aangehaakt. Alles is oké." Thiago voetbalde van 2013 tot 2020 bij Bayern München en won in zijn laatste jaar met de Duitse topclub de Champions League. In 2011 schreef hij, als speler van FC Barcelona, het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams ook al op zijn naam.

Zorgen over het veld in Parijs

Liverpool won dit seizoen naast de FA Cup ook de League Cup. In de Premier League eindigden de 'Reds' op 1 punt van Manchester City als tweede.

Klopp maakt zich een beetje zorgen over het veld in het Stade de France van Parijs. Donderdag werd de nieuwe grasmat pas aangelegd. Parijs kreeg de organisatie pas laat toegewezen, als vervangende stad van Sint-Petersburg. "Meestal is het goed nieuws als het veld er nieuw uitziet. In dit geval is dat niet zo, omdat het gras er pas net in ligt", aldus Klopp. "Iemand dacht dat het een goed idee was om de dag voor de wedstrijd een nieuw veld aan te leggen. Het verpest mijn humeur niet. Beide teams hebben te maken met dezelfde omstandigheden, dus ik vind het prima. We gaan zo trainen en dan merken we het wel."

Real kan zaterdag voordeel halen uit de ervaring die de club heeft. De Madrilenen spelen hun vijfde Champions League-finale in negen seizoenen. "Als je kijkt naar de manier waarop Real Madrid zich steeds heeft teruggeknokt, zou ik zeggen dat ze de favorieten zijn", zei Klopp, die daarmee verwees naar de confrontaties met Paris Saint-Germain, Chelsea en Manchester City. "Het gaat erom dat wij zaterdag volledig onszelf zijn."

Meer uit Voetbal

Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

30 minuten geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

31 minuten geleden
Feyenoord knokt zich met gelijkspel naar winterstop

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.

1 uur geleden
Feyenoord speelt gelijk tegen FC Twente

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste helft van het seizoen afgesloten met een gelijkspel tegen FC Twente (1-1). De ploeg van Robin van Persie zag de achterstand op koploper PSV groeien naar 11 punten. Feyenoord heeft 5 punten meer dan het als derde geklasseerde Ajax.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles en Groningen gaan met gelijkspel winterstop in

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles en FC Groningen hebben op de laatste speeldag van de eerste helft van de competitie gelijkgespeeld. Het Eredivisieduel in de Adelaarshorst eindigde in 1-1. Het was de vijfde keer op rij dat Go Ahead Eagles geen competitiewedstrijd wist te winnen.

1 uur geleden
Bosz ziet PSV voor derde duel op rij na goed begin terugvallen

UTRECHT (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na afloop van de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-2) kritisch over de eerste helft. "Het was nu de derde wedstrijd op rij dat we goed begonnen en daarna terugvielen", aldus Bosz, die daarmee doelde op de duels met Heracles Almelo en GVVV.

2 uur geleden
PSV wint ook bij Utrecht en boekt met 14e uitzege op rij record

UTRECHT (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de uitwedstrijd tegen FC Utrecht moeizaam gewonnen. De koploper stond bij rust nog met 1-0 achter, maar draaide die achterstand in de tweede helft om: 1-2. Het betekende voor PSV de veertiende achtereenvolgende zege in een uitduel in de competitie. Dat lukte sinds de invoering van de Eredivisie in 1956 nog geen enkele club.

3 uur geleden