Thiago en Fabinho met Van Dijk in selectie Liverpool voor finale
LIVERPOOL (ANP) - De middenvelders Thiago Alcantara en Fabinho maken deel uit van de selectie van Liverpool voor de finale van de Champions League zaterdag in Parijs tegen Real Madrid. Zowel Thiago als Fabinho is zo goed als hersteld van een spierblessure. Eerder deze week bleek al dat Virgil van Dijk na twee weken afwezigheid vanwege knieklachten terugkeert in de selectie van trainer Jürgen Klopp.
De aanvoerder van Oranje viel geblesseerd uit tijdens de finale van de FA Cup tegen Chelsea, die Liverpool via strafschoppen won. De Braziliaanse middenvelder Fabinho was enkele dagen eerder tegen Aston Villa al geblesseerd geraakt. Klopp zag Thiago zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers (3-1) kort voor rust uitvallen. De Spaanse international kon al snel de training hervatten.
"Het ziet er voor beiden goed uit", zei Klopp vrijdag op zijn laatste persconferentie voor de finale. "Fabinho heeft de hele week getraind. Thiago is donderdag weer aangehaakt. Alles is oké." Thiago voetbalde van 2013 tot 2020 bij Bayern München en won in zijn laatste jaar met de Duitse topclub de Champions League. In 2011 schreef hij, als speler van FC Barcelona, het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams ook al op zijn naam.
Zorgen over het veld in Parijs
Liverpool won dit seizoen naast de FA Cup ook de League Cup. In de Premier League eindigden de 'Reds' op 1 punt van Manchester City als tweede.
Klopp maakt zich een beetje zorgen over het veld in het Stade de France van Parijs. Donderdag werd de nieuwe grasmat pas aangelegd. Parijs kreeg de organisatie pas laat toegewezen, als vervangende stad van Sint-Petersburg. "Meestal is het goed nieuws als het veld er nieuw uitziet. In dit geval is dat niet zo, omdat het gras er pas net in ligt", aldus Klopp. "Iemand dacht dat het een goed idee was om de dag voor de wedstrijd een nieuw veld aan te leggen. Het verpest mijn humeur niet. Beide teams hebben te maken met dezelfde omstandigheden, dus ik vind het prima. We gaan zo trainen en dan merken we het wel."
Real kan zaterdag voordeel halen uit de ervaring die de club heeft. De Madrilenen spelen hun vijfde Champions League-finale in negen seizoenen. "Als je kijkt naar de manier waarop Real Madrid zich steeds heeft teruggeknokt, zou ik zeggen dat ze de favorieten zijn", zei Klopp, die daarmee verwees naar de confrontaties met Paris Saint-Germain, Chelsea en Manchester City. "Het gaat erom dat wij zaterdag volledig onszelf zijn."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
6 uur geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
11 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
17 uur geleden