Thiago en Fabinho met Van Dijk in selectie Liverpool voor finale
LIVERPOOL (ANP) - De middenvelders Thiago Alcantara en Fabinho maken deel uit van de selectie van Liverpool voor de finale van de Champions League zaterdag in Parijs tegen Real Madrid. Zowel Thiago als Fabinho is zo goed als hersteld van een spierblessure. Eerder deze week bleek al dat Virgil van Dijk na twee weken afwezigheid vanwege knieklachten terugkeert in de selectie van trainer Jürgen Klopp.
De aanvoerder van Oranje viel geblesseerd uit tijdens de finale van de FA Cup tegen Chelsea, die Liverpool via strafschoppen won. De Braziliaanse middenvelder Fabinho was enkele dagen eerder tegen Aston Villa al geblesseerd geraakt. Klopp zag Thiago zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers (3-1) kort voor rust uitvallen. De Spaanse international kon al snel de training hervatten.
"Het ziet er voor beiden goed uit", zei Klopp vrijdag op zijn laatste persconferentie voor de finale. "Fabinho heeft de hele week getraind. Thiago is donderdag weer aangehaakt. Alles is oké." Thiago voetbalde van 2013 tot 2020 bij Bayern München en won in zijn laatste jaar met de Duitse topclub de Champions League. In 2011 schreef hij, als speler van FC Barcelona, het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams ook al op zijn naam.
Zorgen over het veld in Parijs
Liverpool won dit seizoen naast de FA Cup ook de League Cup. In de Premier League eindigden de 'Reds' op 1 punt van Manchester City als tweede.
Klopp maakt zich een beetje zorgen over het veld in het Stade de France van Parijs. Donderdag werd de nieuwe grasmat pas aangelegd. Parijs kreeg de organisatie pas laat toegewezen, als vervangende stad van Sint-Petersburg. "Meestal is het goed nieuws als het veld er nieuw uitziet. In dit geval is dat niet zo, omdat het gras er pas net in ligt", aldus Klopp. "Iemand dacht dat het een goed idee was om de dag voor de wedstrijd een nieuw veld aan te leggen. Het verpest mijn humeur niet. Beide teams hebben te maken met dezelfde omstandigheden, dus ik vind het prima. We gaan zo trainen en dan merken we het wel."
Real kan zaterdag voordeel halen uit de ervaring die de club heeft. De Madrilenen spelen hun vijfde Champions League-finale in negen seizoenen. "Als je kijkt naar de manier waarop Real Madrid zich steeds heeft teruggeknokt, zou ik zeggen dat ze de favorieten zijn", zei Klopp, die daarmee verwees naar de confrontaties met Paris Saint-Germain, Chelsea en Manchester City. "Het gaat erom dat wij zaterdag volledig onszelf zijn."
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
44 minuten geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
1 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
1 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
2 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
3 uur geleden