Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Theorie-examens bij CBR voor sommigen weer mogelijk

Theorie-examens bij CBR voor sommigen weer mogelijk

DEN HAAG (ANP) - Het wordt voor sommige groepen weer mogelijk om theorie-examens voor rijbewijzen af te leggen. Dat staat op de site van Rijksoverheid.

Het gaat om mensen die voor hun werk een rijbewijs nodig hebben, of die eerder een straf kregen waarvoor ze opnieuw theorie-examen moeten doen. Voor anderen geldt nog steeds dat ze moeten wachten tot ze weer theorie-examen kunnen doen.

Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) is sinds 15 december dicht vanwege corona. Inmiddels zijn ruim 300.000 theorie-examens uitgesteld.

Omdat het nu niet mogelijk is examen te doen, zijn theorie-examens die voor 1 mei verlopen geldig tot 1 oktober. Daarmee wil minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) voorkomen dat het CBR nog grotere achterstanden oploopt.

Meer uit Binnenland

Breda schiet COA te hulp met tijdelijke noodopvang 500 mensen

BREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.

7 minuten geleden
Kamil E. wil via rechter af van risicostatus om familiecontact

DEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.

18 minuten geleden
Twee minderjarigen en een 18-jarige vast na dodelijk geweld Hoorn

HOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.

48 minuten geleden
Nieuwe radartoren in aanbouw bij luchthaven Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.

1 uur geleden
Zeven jaar cel voor vader uit Helmond na dood baby

DEN BOSCH (ANP) - De 35-jarige Jon T. uit Helmond is maandag veroordeeld tot zeven jaar cel door de rechtbank in Den Bosch omdat hij verantwoordelijk is voor de dood van zijn zes weken oude zoon. Het kind overleed in 2021 aan ernstig hersenletsel. Dat ontstond door hevig geweld door de vader, concludeert de rechtbank.

3 uur geleden
Verkozen wijkraadslid mag zetel niet namens Leefbaar innemen

ROTTERDAM (ANP) - Patricia Reichman, die is verkozen als wijkraadslid voor Leefbaar Rotterdam in Blijdorp-Bergpolder-Liskwartier, mag haar zetel niet namens Leefbaar Rotterdam innemen. Dat meldt een woordvoerder van de partij. "Er is gebleken dat zij niet de waarheid heeft gesproken over meerdere zaken, waardoor wat ons betreft een samenwerking onmogelijk is geworden", aldus de woordvoerder.

3 uur geleden
Laatste zittingsdag zaak Ali B verder na getuigenverhoren

AMSTERDAM (ANP) - De ingelaste getuigenverhoren in het hoger beroep in de zedenzaak tegen Ali B zijn afgelopen. De zaak werd in de middag hervat.

3 uur geleden