Theaters laten maatregelen komend weekend nog niet los
DEN HAAG (ANP) - Theaters in Nederland voelen niet de noodzaak om komend weekend alle maatregelen los te laten in navolging van de nachtclubs. Dat laten diverse instanties weten na een rondvraag door het ANP.
Op 15 februari gaat het kabinet naar verwachting nieuwe versoepelingen voor de cultuursector aankondigen. Dat maakt dat theaters het komend weekend niet nodig vinden om net als de nachtclubs de maatregelen overboord te gooien.
"Actie moet je voeren als je vergeten bent of als het water je aan de lippen staat", vindt Jörgen Tjon A Fong, directeur van De Kleine Komedie. Hij begrijpt dat nachtclubs het wel doen, maar volgens hem zit het theater na de recente versoepelingen niet in zo'n situatie. Hij wacht daarom de persconferentie af. "We kijken reikhalzend uit naar de vijftiende, maar die paar dagen maken niet uit."
Carré
Ook Koninklijk Theater Carré in Amsterdam laat weten geen actie te ondernemen. Volgens Robert Jan Zuur staan er zaterdag en zondag twee voorstellingen op het programma, maar die zijn volgens hem gewoon op tijd klaar. "We hebben niks gepland na 22.00 uur."
Theater De Liefde in Haarlem, dat eerder met andere protestacties tegen de coronamaatregelen al in het nieuws kwam, laat ook weten niets te zullen doen. "We hebben wel voorstellingen, maar we doen er verder niks mee. We zijn geen nachtclub", zegt Mylou Frencken. "We wachten op de persconferentie."
Theaterproducent Stage Entertainment houdt zich ook aan de regels. De voorstellingen van Aladdin en TINA starten dit weekend om 19.00 uur en zijn om 22.00 uur klaar, laat een woordvoerder weten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
3 uur geleden