Theaters laten maatregelen komend weekend nog niet los
DEN HAAG (ANP) - Theaters in Nederland voelen niet de noodzaak om komend weekend alle maatregelen los te laten in navolging van de nachtclubs. Dat laten diverse instanties weten na een rondvraag door het ANP.
Op 15 februari gaat het kabinet naar verwachting nieuwe versoepelingen voor de cultuursector aankondigen. Dat maakt dat theaters het komend weekend niet nodig vinden om net als de nachtclubs de maatregelen overboord te gooien.
"Actie moet je voeren als je vergeten bent of als het water je aan de lippen staat", vindt Jörgen Tjon A Fong, directeur van De Kleine Komedie. Hij begrijpt dat nachtclubs het wel doen, maar volgens hem zit het theater na de recente versoepelingen niet in zo'n situatie. Hij wacht daarom de persconferentie af. "We kijken reikhalzend uit naar de vijftiende, maar die paar dagen maken niet uit."
Carré
Ook Koninklijk Theater Carré in Amsterdam laat weten geen actie te ondernemen. Volgens Robert Jan Zuur staan er zaterdag en zondag twee voorstellingen op het programma, maar die zijn volgens hem gewoon op tijd klaar. "We hebben niks gepland na 22.00 uur."
Theater De Liefde in Haarlem, dat eerder met andere protestacties tegen de coronamaatregelen al in het nieuws kwam, laat ook weten niets te zullen doen. "We hebben wel voorstellingen, maar we doen er verder niks mee. We zijn geen nachtclub", zegt Mylou Frencken. "We wachten op de persconferentie."
Theaterproducent Stage Entertainment houdt zich ook aan de regels. De voorstellingen van Aladdin en TINA starten dit weekend om 19.00 uur en zijn om 22.00 uur klaar, laat een woordvoerder weten.
Meer uit Binnenland
VLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
3 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
4 uur geleden