Theaterhuis 'aangeslagen' na MeToo-berichten over directeur
AMSTERDAM (ANP) - De Raad van Toezicht van theaterhuis Likeminds in Amsterdam is "aangeslagen" na de beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van directeur Jarrod Francisco. NRC meldde dat verscheidene theatermakers waren vertrokken vanwege grensoverschrijdend gedrag van Francisco.
"De Raad van Toezicht heeft kennisgenomen van het artikel dat op donderdag 7 september is gepubliceerd in de NRC", staat in een statement op de website van Likeminds. "We zijn zeer aangeslagen door het feit dat een dergelijk aantal (oud)medewerkers en betrokkenen van Likeminds deze ervaringen heeft gehad en dat de omvang hiervan niet eerder door ons is gesignaleerd."
De NRC sprak voor het artikel onder meer met zestien (oud)-medewerkers van het Amsterdamse theatercollectief. De directeur van Likeminds zou door de jaren heen relaties hebben gehad met meerdere medewerkers. Naast die relaties zou hij zich flirterig gedragen en medewerkers ongevraagd aanraken. Een maker diende in 2022 een officiële klacht in over het "dominante, seksistische gedrag" van de algemeen directeur. In het artikel van NRC gaat het niet alleen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, maar ook zou de financiële verslaglegging "grote gebreken" vertonen.
De Raad van Toezicht gaat zich beraden "op de toekomst en in gesprek met medewerkers, makers en stakeholders". Ook belooft zij dat binnenkort een uitgebreidere verklaring komt. Momenteel is nog niet duidelijk wat de gevolgen zijn voor de positie van de directeur.
Meer uit Binnenland
VLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
7 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
10 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Trouwen op het gemeentehuis is in 2026 in bijna alle gemeenten duurder geworden dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP van alle tarieven voor een huwelijksceremonie op het gemeentehuis.
12 uur geleden