Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Theaterhuis 'aangeslagen' na MeToo-berichten over directeur

Theaterhuis 'aangeslagen' na MeToo-berichten over directeur

AMSTERDAM (ANP) - De Raad van Toezicht van theaterhuis Likeminds in Amsterdam is "aangeslagen" na de beschuldigingen van grensoverschrijdend gedrag aan het adres van directeur Jarrod Francisco. NRC meldde dat verscheidene theatermakers waren vertrokken vanwege grensoverschrijdend gedrag van Francisco.

"De Raad van Toezicht heeft kennisgenomen van het artikel dat op donderdag 7 september is gepubliceerd in de NRC", staat in een statement op de website van Likeminds. "We zijn zeer aangeslagen door het feit dat een dergelijk aantal (oud)medewerkers en betrokkenen van Likeminds deze ervaringen heeft gehad en dat de omvang hiervan niet eerder door ons is gesignaleerd."

De NRC sprak voor het artikel onder meer met zestien (oud)-medewerkers van het Amsterdamse theatercollectief. De directeur van Likeminds zou door de jaren heen relaties hebben gehad met meerdere medewerkers. Naast die relaties zou hij zich flirterig gedragen en medewerkers ongevraagd aanraken. Een maker diende in 2022 een officiële klacht in over het "dominante, seksistische gedrag" van de algemeen directeur. In het artikel van NRC gaat het niet alleen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, maar ook zou de financiële verslaglegging "grote gebreken" vertonen.

De Raad van Toezicht gaat zich beraden "op de toekomst en in gesprek met medewerkers, makers en stakeholders". Ook belooft zij dat binnenkort een uitgebreidere verklaring komt. Momenteel is nog niet duidelijk wat de gevolgen zijn voor de positie van de directeur.

Meer uit Binnenland

Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

12 minuten geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

55 minuten geleden
Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

3 uur geleden
Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

4 uur geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

6 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

7 uur geleden
Kosten gehandicaptenparkeerkaart lopen nog steeds flink uiteen

DEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.

7 uur geleden