Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Theater: tientallen dreigtelefoontjes om voorleesmiddag dragqueens

Theater: tientallen dreigtelefoontjes om voorleesmiddag dragqueens

ROTTERDAM (ANP) - Theater LantarenVenster in Rotterdam zegt tientallen dreigende telefoontjes te hebben gehad voor het organiseren van een voorleesmiddag voor kinderen door dragqueens (mannen die een vrouwelijk alter ego kiezen) komende zondag. Een woordvoerster van het theater laat weten dat er maatregelen zijn genomen om de middag goed en veilig te laten verlopen.

Tegenstanders van de voorleesmiddag door dragqueens gaan zondag demonstreren voor het theater. Onder andere Stichting De Roze Leeuw en de jongerenafdeling van de politieke partij Forum voor Democratie (JFVD) hebben aangekondigd te komen betogen. De Roze Leeuw zegt niet tegen dragqueens te zijn. Wel is de stichting bang dat door de voorleesmiddag de afkeer tegen dragqueens en daarmee ook homoseksuelen toeneemt, omdat er kinderen bij betrokken zijn. Hierdoor zouden dragqueens niet meer veilig zijn.

Volgens de woordvoerster heeft het theater de negatieve aandacht voor de voorleesmiddag niet verwacht, omdat er vaak maatschappelijke thema's aan bod komen op het podium. Daarnaast heeft LantarenVenster volgens de woordvoerster de voorleesmiddag georganiseerd omdat het theater het belangrijk vindt om onder andere de diversiteit in de samenleving te laten zien.

Voorstanders

De woordvoerster laat weten ook "veel hartverwarmende reacties" te hebben ontvangen van voorstanders van de voorleesmiddag. Volgens haar wordt zondag een tegendemonstratie gehouden door de politieke partij BIJ1.

De gemeente Rotterdam zegt donderdag op de hoogte te zijn van de demonstraties. Een woordvoerder laat weten de situatie te monitoren.

Meer uit Binnenland

Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

3 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

4 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

4 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

5 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

7 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

7 uur geleden