Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Theater: tientallen dreigtelefoontjes om voorleesmiddag dragqueens

Theater: tientallen dreigtelefoontjes om voorleesmiddag dragqueens

ROTTERDAM (ANP) - Theater LantarenVenster in Rotterdam zegt tientallen dreigende telefoontjes te hebben gehad voor het organiseren van een voorleesmiddag voor kinderen door dragqueens (mannen die een vrouwelijk alter ego kiezen) komende zondag. Een woordvoerster van het theater laat weten dat er maatregelen zijn genomen om de middag goed en veilig te laten verlopen.

Tegenstanders van de voorleesmiddag door dragqueens gaan zondag demonstreren voor het theater. Onder andere Stichting De Roze Leeuw en de jongerenafdeling van de politieke partij Forum voor Democratie (JFVD) hebben aangekondigd te komen betogen. De Roze Leeuw zegt niet tegen dragqueens te zijn. Wel is de stichting bang dat door de voorleesmiddag de afkeer tegen dragqueens en daarmee ook homoseksuelen toeneemt, omdat er kinderen bij betrokken zijn. Hierdoor zouden dragqueens niet meer veilig zijn.

Volgens de woordvoerster heeft het theater de negatieve aandacht voor de voorleesmiddag niet verwacht, omdat er vaak maatschappelijke thema's aan bod komen op het podium. Daarnaast heeft LantarenVenster volgens de woordvoerster de voorleesmiddag georganiseerd omdat het theater het belangrijk vindt om onder andere de diversiteit in de samenleving te laten zien.

Voorstanders

De woordvoerster laat weten ook "veel hartverwarmende reacties" te hebben ontvangen van voorstanders van de voorleesmiddag. Volgens haar wordt zondag een tegendemonstratie gehouden door de politieke partij BIJ1.

De gemeente Rotterdam zegt donderdag op de hoogte te zijn van de demonstraties. Een woordvoerder laat weten de situatie te monitoren.

Meer uit Binnenland

Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

2 minuten geleden
Nederland ligt niet op schema met invoering EU-grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."

6 uur geleden
Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

11 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

11 uur geleden
Vrijspraak voor verdachte van leveren wapen moord Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geƫist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.

11 uur geleden
Familie Lisa: 'heel pijnlijk' dat 1700 agenten in dossier keken

DEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.

12 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: moord uit 2006 voorleggen aan Europees Hof

DEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.

12 uur geleden