Theater: tientallen dreigtelefoontjes om voorleesmiddag dragqueens
ROTTERDAM (ANP) - Theater LantarenVenster in Rotterdam zegt tientallen dreigende telefoontjes te hebben gehad voor het organiseren van een voorleesmiddag voor kinderen door dragqueens (mannen die een vrouwelijk alter ego kiezen) komende zondag. Een woordvoerster van het theater laat weten dat er maatregelen zijn genomen om de middag goed en veilig te laten verlopen.
Tegenstanders van de voorleesmiddag door dragqueens gaan zondag demonstreren voor het theater. Onder andere Stichting De Roze Leeuw en de jongerenafdeling van de politieke partij Forum voor Democratie (JFVD) hebben aangekondigd te komen betogen. De Roze Leeuw zegt niet tegen dragqueens te zijn. Wel is de stichting bang dat door de voorleesmiddag de afkeer tegen dragqueens en daarmee ook homoseksuelen toeneemt, omdat er kinderen bij betrokken zijn. Hierdoor zouden dragqueens niet meer veilig zijn.
Volgens de woordvoerster heeft het theater de negatieve aandacht voor de voorleesmiddag niet verwacht, omdat er vaak maatschappelijke thema's aan bod komen op het podium. Daarnaast heeft LantarenVenster volgens de woordvoerster de voorleesmiddag georganiseerd omdat het theater het belangrijk vindt om onder andere de diversiteit in de samenleving te laten zien.
Voorstanders
De woordvoerster laat weten ook "veel hartverwarmende reacties" te hebben ontvangen van voorstanders van de voorleesmiddag. Volgens haar wordt zondag een tegendemonstratie gehouden door de politieke partij BIJ1.
De gemeente Rotterdam zegt donderdag op de hoogte te zijn van de demonstraties. Een woordvoerder laat weten de situatie te monitoren.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - Nederland en Duitsland gaan nog intensiever samenwerken om de verspreiding en het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk tegen te gaan. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten, voorzitter van het Offensief tegen Explosies. Ze is woensdag met vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Veiligheid, de politie en het OM aanwezig voor overleg met de Duitse autoriteiten op het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen in Düsseldorf.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
11 uur geleden