The Times: William 'brandt van binnen' na onthullingen Harry
LONDEN (ANP) - Prins William zal niet publiekelijk reageren op de onthullingen in het boek Spare van zijn broer Harry. De oudste zoon van koning Charles, die door Harry of de hertog van Sussex onder meer zijn aartsvijand wordt genoemd, zal in stilte "de klappen opvangen" maar van binnen is hij woest, zegt een vriend van de Britse troonopvolger tegen The Times on Sunday.
"Hij zal geen wraak nemen, dat zou hij nooit doen, want hij is waardig en loyaal", stelt de vriend. William is in die zin "een makkelijke prooi", zo gaat hij of zij verder. "Hij houdt zich stil voor het welzijn van zijn familie en het land."
William zou verder "bezorgd en verdrietig" zijn, maar hij probeert zich nu vooral te focussen op zijn gezin en de rest van de familie. "Van buiten gaat hij er goed mee om, van binnen brandt hij".
In Spare (Reserve) vertelt Harry onder meer dat een ruzie tussen de broers in 2019 volledig uit de hand liep. William zou zijn jongere broer uitgescholden hebben, hem bij de kraag hebben gegrepen en tegen de vloer hebben gewerkt. In een interview met ITV, dat zondag wordt uitgezonden, stelt de hertog van Sussex dat hij "een rode waas voor de ogen" van William zag.
Meer uit Buitenland
DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
8 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
11 uur geleden