The Times: William 'brandt van binnen' na onthullingen Harry
LONDEN (ANP) - Prins William zal niet publiekelijk reageren op de onthullingen in het boek Spare van zijn broer Harry. De oudste zoon van koning Charles, die door Harry of de hertog van Sussex onder meer zijn aartsvijand wordt genoemd, zal in stilte "de klappen opvangen" maar van binnen is hij woest, zegt een vriend van de Britse troonopvolger tegen The Times on Sunday.
"Hij zal geen wraak nemen, dat zou hij nooit doen, want hij is waardig en loyaal", stelt de vriend. William is in die zin "een makkelijke prooi", zo gaat hij of zij verder. "Hij houdt zich stil voor het welzijn van zijn familie en het land."
William zou verder "bezorgd en verdrietig" zijn, maar hij probeert zich nu vooral te focussen op zijn gezin en de rest van de familie. "Van buiten gaat hij er goed mee om, van binnen brandt hij".
In Spare (Reserve) vertelt Harry onder meer dat een ruzie tussen de broers in 2019 volledig uit de hand liep. William zou zijn jongere broer uitgescholden hebben, hem bij de kraag hebben gegrepen en tegen de vloer hebben gewerkt. In een interview met ITV, dat zondag wordt uitgezonden, stelt de hertog van Sussex dat hij "een rode waas voor de ogen" van William zag.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
35 minuten geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
35 minuten geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
14 uur geleden