
The Times: EBU weigert boodschap Zelensky bij songfestivalfinale
LONDEN (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) heeft een videoboodschap van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag bij de finale van het Eurovisie Songfestival in Liverpool geweigerd. Volgens de Britse krant The Times wil de organisator voorkomen dat het een politiek evenement wordt.
Zelensky zou hebben gevraagd om in een video aan te dringen op steun tijdens de oorlog in Oekraïne, maar dat wil de EBU niet. "Een van de pijlers van de wedstrijd is het niet-politieke karakter ervan. Dat principe verbiedt de mogelijkheid om tijdens de wedstrijd politieke of soortgelijke verklaringen af te leggen", laat de organisator weten. "Het verzoek van de heer Zelensky om het publiek op het Eurovisie Songfestival toe te spreken, is weliswaar met lovenswaardige bedoelingen gedaan, maar kan helaas niet worden ingewilligd omdat het in strijd zou zijn met de regels van het evenement."
Vorig jaar besloot de EBU kort na de inval in Oekraïne wel dat Rusland niet mocht meedoen. De organisator stelde destijds dat deelname van Rusland de wedstrijd "in diskrediet" kon brengen. Meerdere landen hadden de EBU onder druk gezet en zeiden niet te komen als Rusland ook mocht komen.
Oekraïne zou, door de winst van vorig jaar, eigenlijk het songfestival moeten huisvesten. Vanwege de oorlog heeft het Verenigd Koninkrijk de organisatie overgenomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde zondag tarieven van 100 procent aan op films die in het buitenland worden geproduceerd. Hij zei op zijn platform Truth Social dat de Amerikaanse filmindustrie een "zeer snelle dood" sterft, doordat andere landen filmmakers en studio's uit de Verenigde Staten weg zouden lokken.
50 minuten geledenQIANXI (ANP/AFP) - Negen mensen zijn om het leven gekomen en zeker zeventig mensen zijn in het ziekenhuis opgenomen nadat boten met toeristen door harde wind kapseisden in het zuidwesten van China, meldde de Chinese staatsomroep CCTV maandag.
53 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israël is van plan zijn aanvallen op de Gazastrook te intensiveren, luidt een unaniem besluit van het veiligheidskabinet onder leiding van premier Benjamin Netanyahu. Dit meldden Israëlische media maandagochtend, verwijzend naar hoge functionarissen.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij het Bureau of Prisons opdracht heeft gegeven om de beruchte gevangenis Alcatraz in de Baai van San Francisco te herbouwen en te heropenen om "Amerika's meest meedogenloze en gewelddadige criminelen te huisvesten".
5 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen blijven zich richten op Israëlische luchthavens. Volgens militair woordvoerder Yahya Saree hebben de Houthi's vooral de internationale luchthaven Ben-Gurion, bij Tel Aviv, in het vizier. Ook riep de Houthi-woordvoerder internationale luchtvaartmaatschappijen op om hun "vluchten naar de luchthaven van de vijand te annuleren".
8 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De uiterst rechtse presidentskandidaat George Simion heeft de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen met een ruime marge gewonnen, maar heeft geen absolute meerderheid weten te bemachtigen. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid India en Pakistan te helpen bij het oplossen van de spanningen over Kasjmir. Buitenlandminister Sergej Lavrov besprak dit zondag met zijn Pakistaanse ambtgenoot Ishaq Dar, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Vrijdag sprak Lavrov ook al met de Indiase minister van Buitenlandse Zaken, Subrahmanyam Jaishankar.
9 uur geleden