Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

The Pogues-frontman Shane MacGowan (65) overleden

The Pogues-frontman Shane MacGowan (65) overleden

DUBLIN (ANP) - Shane MacGowan, leadzanger van de Ierse band The Pogues, is overleden. Hij stierf op 65-jarige leeftijd na een lange periode vol gezondheidsproblemen, heeft zijn vrouw Victoria Mary Clarke op sociale media bekendgemaakt. Ze schrijft dat de "liefde van haar leven" er niet meer is. De twee hadden ruim 32 jaar een relatie.

MacGowan werd afgelopen jaren meermaals in het ziekenhuis opgenomen, afgelopen zomer vanwege een infectie. Deze week werd hij eindelijk ontslagen en leek het juist weer beter met de zanger te gaan. Sinds 2015 zat MacGowan al in een rolstoel nadat hij zijn bekken had gebroken.

The Pogues is in Nederland vooral bekend van de kerstsingle Fairytale of New York, die ieder jaar weer volop op de radio wordt gedraaid rond de kerstdagen. Het liedje maakte de band samen met Kirsty MacColl, die in 2000 op 41-jarige leeftijd stierf na een jetskiongeluk.

MacGowan werd in 1991 uit The Pogues gezet omdat de overige leden vonden dat hij onbetrouwbaar was en dat hij te veel feestte. De zanger richtte daarna een eigen groep op die actief was tot begin deze eeuw. In 2001 sloot MacGowan zich weer aan bij The Pogues. De groep toerde tot 2014 waarna de band uit elkaar ging.

Meer uit Buitenland

Mogelijk honderd woningen in Frankrijk onbewoonbaar door tornado

POMAS (ANP/RTR/AFP) - Van de circa driehonderd beschadigde woningen in het door een tornado getroffen Zuid-Franse dorp Pomas moet mogelijk een honderdtal als verloren beschouwd worden. Dat melden lokale autoriteiten. Naar de precieze omvang van de schade wordt nog onderzoek gedaan.

49 minuten geleden
Rechter weigert veroordeling Ghislaine Maxwell te herzien

NEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York weigert de veroordeling van de tot twintig jaar cel veroordeelde Ghislaine Maxwell te herzien. Ze had dat in een verzoek gevraagd te doen.

2 uur geleden
Tweede lichaam gevonden in zaak vermiste 5-jarige in België

ONHAYE (ANP/BELGA) - In de zoektocht naar een 5-jarige vermiste jongen en zijn vader in Onhaye, in de Belgische provincie Namen, is een tweede lichaam gevonden. Dat heeft het parket van Namen dinsdag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Volgens het parket gaat het hoogstwaarschijnlijk om de vader van de jongen.

3 uur geleden
Trump haalt uit naar regering Iran: executies moeten nu stoppen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw uitgehaald naar de regering van Iran. Hij stelt dat zij met het doden van demonstranten verantwoordelijk is voor een gigantische humanitaire crisis die "moet worden gestopt".

4 uur geleden
Oekraïne krijgt wat extra Patriots en andere luchtafweer

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft wat extra Patriot-luchtverdedigingsraketten gekregen, zegt president Volodymyr Zelensky. Bondgenoten hebben volgens hem ook luchtafweerbatterijen voor de korte afstand toegezegd en raketten waarmee gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten kunnen neerhalen.

4 uur geleden
Film Lukas Dhont voor derde keer Belgische inzending voor Oscars

LOS ANGELES (ANP) - De film Coward van Lukas Dhont is de Belgische inzending voor de Oscars. Dat heeft het Vlaams Audiovisueel Fonds dinsdag gemeld. Het is al de derde keer dat een film van de 35-jarige Belgische filmmaker deze eer te beurt valt, na Girl (2018) en Close (2022). Close werd daadwerkelijk genomineerd.

4 uur geleden
Aartsbisschop Vaticaan dringt bij Lavrov aan op dialoog

MOSKOU (ANP/RTR) - Aartsbisschop Paul Richard Gallagher van het Vaticaan heeft in een gesprek met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov aangedrongen op het belang van diplomatie en dialoog in wat hij "een moeilijke tijd voor internationale relaties" noemde. Gallagher, een belangrijke diplomaat die belast is met de buitenlandse relaties van het Vaticaan, bezocht Lavrov dinsdag in Moskou.

4 uur geleden