Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

The Pogues-frontman Shane MacGowan (65) overleden

The Pogues-frontman Shane MacGowan (65) overleden

DUBLIN (ANP) - Shane MacGowan, leadzanger van de Ierse band The Pogues, is overleden. Hij stierf op 65-jarige leeftijd na een lange periode vol gezondheidsproblemen, heeft zijn vrouw Victoria Mary Clarke op sociale media bekendgemaakt. Ze schrijft dat de "liefde van haar leven" er niet meer is. De twee hadden ruim 32 jaar een relatie.

MacGowan werd afgelopen jaren meermaals in het ziekenhuis opgenomen, afgelopen zomer vanwege een infectie. Deze week werd hij eindelijk ontslagen en leek het juist weer beter met de zanger te gaan. Sinds 2015 zat MacGowan al in een rolstoel nadat hij zijn bekken had gebroken.

The Pogues is in Nederland vooral bekend van de kerstsingle Fairytale of New York, die ieder jaar weer volop op de radio wordt gedraaid rond de kerstdagen. Het liedje maakte de band samen met Kirsty MacColl, die in 2000 op 41-jarige leeftijd stierf na een jetskiongeluk.

MacGowan werd in 1991 uit The Pogues gezet omdat de overige leden vonden dat hij onbetrouwbaar was en dat hij te veel feestte. De zanger richtte daarna een eigen groep op die actief was tot begin deze eeuw. In 2001 sloot MacGowan zich weer aan bij The Pogues. De groep toerde tot 2014 waarna de band uit elkaar ging.

Meer uit Buitenland

Trump wil waarschuwingen plaatsen in museum over geschiedenis VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een presidentieel decreet uitgevaardigd om bezoekers te waarschuwen voor onjuiste historische informatie in het National Museum of American History in Washington. De instelling valt onder het Smithsonian Institution, dat bestaat uit 21 musea die gewijd zijn aan de Amerikaanse geschiedenis en cultuur.

2 uur geleden
63.000 evacuaties door ergste bosbrand ooit in regio Madrid

MADRID (ANP/AFP) - Ten westen van de Spaanse hoofdstad woedt volgens de regionale bestuurder Isabel Díaz Ayuso de "ergste bosbrand in de geschiedenis van de regio Madrid". Zeker 63.000 mensen werden geëvacueerd of kregen het bevel binnen te blijven. De brand heeft al tientallen huizen verwoest en verschillende wegen zijn afgesloten, aldus Díaz Ayuso.

3 uur geleden
VS-regering onthield staten die niet op Trump stemden subsidies

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse overheidsfunctionarissen hebben in gerechtelijke documenten toegegeven dat ze miljarden dollars aan financiering voor energieprojecten in staten hebben stopgezet "uitsluitend" op basis van het feit dat ze niet op Donald Trump hadden gestemd bij de presidentsverkiezingen van 2024. Dat melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times.

4 uur geleden
Macron vraagt Frans leger paraat te zijn om branden in zuidwesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de strijdkrachten gevraagd "zich klaar te maken om de civiele veiligheidsdiensten zo veel mogelijk te ondersteunen" vanwege de hevige bosbranden in het zuidwesten van het land. Ruim 140.000 mensen zijn inmiddels geëvacueerd. Premier Sébastien Lecornu voert een crisisoverleg met de ministers van onder meer Defensie, Volksgezondheid en Transport.

5 uur geleden
VN stemt voor verlenging termijn mensenrechtenchef Türk

NEW YORK (ANP) - Lidstaten van de Verenigde Naties hebben vrijdag ingestemd om de termijn van VN-mensenrechtenchef Volker Türk met vier jaar te verlengen. Dit ondanks kritiek van Israël, de Verenigde Staten en Rusland. Dat laatste land bracht eerder een voorstel in stemming om Türks termijn met slechts twee maanden te verlengen. Dat voorstel werd weggestemd.

6 uur geleden
Trump: Venezuela is niet klaar voor verkiezingen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela is nog niet klaar voor nieuwe verkiezingen. Dat verklaarde de Amerikaanse president Donald Trump, meer dan een half jaar nadat een Amerikaanse operatie had geleid tot de val van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro.

6 uur geleden
ICC-aanklager Khan vecht ontslag aan, zegt advocaat

NEW YORK (ANP/RTR) - Hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag Karim Khan zal zijn ontslag aanvechten, zo maakt zijn advocaat bekend op X. Khan werd eerder op vrijdag uit zijn functie gezet door lidstaten, na beschuldigingen van seksueel wangedrag tegen een directe collega. Khan ontkent alle aantijgingen.

6 uur geleden