The Passion in Harlingen weer met publiek en een nieuw personage
HARLINGEN (ANP) - Na jaren zonder, keert The Passion dit jaar weer terug met publiek langs de route. Het paasspektakel van KRO-NCRV wordt dit jaar vanuit Harlingen uitgezonden en bevat ook een nieuw personage.
De hoofdrollen zijn bij deze editie weggelegd voor Sinan Eroglu (Jezus), Marlijn Weerdenburg (Maria) en Buddy Vedder (Judas). Ook Ferdi Stofmeel en Bertrie Wierenga zijn donderdag te zien, zij spelen respectievelijk de rollen van Petrus en Maria Magdalena. Laatstgenoemde werd vorig jaar geïntroduceerd in de vertelling, Kim-Lian van der Meij speelde haar toen.
Nieuw dit jaar is de rol van de vrouw van Pontius Pilatus, de Romeinse politicus die Jezus liet kruisigen. Nhung Dam vertolkt de rol van deze Claudia Procula. Haar verhaal zal tijdens The Passion Hemelvaart op 18 mei verder worden uitgediept, liet KRO-NCRV eerder weten.
Na een jaar van afwezigheid keert Anita Witzier weer terug als verslaggever. Vorig jaar liep Sosha Duysker met de processie mee. Thomas van Luyn is dit jaar tijdens de dertiende editie van The Passion de verteller.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.
1 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.
2 uur geleden