The Opposites winnen Edison Pop Oeuvreprijs
AMSTERDAM (ANP) - De Edison Pop Oeuvreprijs gaat dit jaar naar The Opposites. Het duo, bestaande uit Willem 'Willy' de Bruin en Twan 'Big2' van Steenhoven, mag het beeldje zondagavond bij de talkshow Humberto mee naar huis nemen.
De jury van de prijs eert de mannen om hun doorzettingsvermogen. Na enkele jaren afwezigheid gaven De Bruin en Van Steenhoven al een klein comeback-verrassingsoptreden in 2019. Een jaar later zou het duo headliner zijn op Lowlands, maar dat plan viel door de coronacrisis in het water. "Er kwamen geen festivals in 2020. Geen comeback, geen einde. Maar de Opposites gaan door. Vol er op, alle remmen los", luidt het rapport.
Eerdere jaren ging de Oeuvreprijs naar Willeke Alberti, Ilse DeLange, Extince, Anouk, Tiësto en Thé Lau. De jury bestond dit jaar uit onder anderen Daniël Dekker (NPO Radio 5/MAX), Fernando Halman (FunX) en Hester Carvalho (NRC).
Sinds de middelbare school maken De Bruin en Van Steenhoven al samen muziek. Het duo kreeg grote bekendheid met onder andere de hits Slapeloze Nachten, Thunder, Hey DJ en Sukkel voor de Liefde. Ook maken de mannen allebei solo muziek.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP/RTR) - Een 24-jarige man uit Amsterdam is deze maand aangehouden in een onderzoek naar de hackersgroep ShinyHunters. Dat meldt de politie op X, zonder verdere details te delen. "Morgen komen wij met meer info", staat in het bericht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vindt het "schrikbarend" dat 15,8 procent van de Nederlanders het vindt te rechtvaardigen dat een man zijn vrouw slaat. Daarmee reageert de bewindsvrouw op een onderzoek naar vrouwenemancipatie door de universiteiten van Amsterdam en Tilburg. "Het laat zien dat we echt nog veel te doen hebben om geweld tegen vrouwen uit te bannen."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse spoor is niet klaar om militair materieel in oorlogstijd soepel naar het front te loodsen, erkent het kabinet. Zulke transporten worden daarvoor nu, in vredestijd, nog te ad hoc geregeld, stellen onderzoekers die door het ministerie van Infrastructuur & Waterstaat aan het werk waren gezet. Om grotere aantallen en grotere haast aan te kunnen moeten er volgens hen vaste afspraken en procedures komen. De verantwoordelijke staatssecretarissen Annet Bertram (I&W) en Derk Boswijk (Defensie) "herkennen" die conclusies.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, blijft twee weken langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris maandag besloten. De man zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat. Over zijn identiteit is nog niets bekendgemaakt.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door personeelstekorten staat in justitiële jeugdinrichtingen (JJI's) de veiligheid van jongeren en medewerkers "aanhoudend en ernstig onder druk". Er is daarom op korte termijn een actieplan nodig om ervoor te zorgen dat JJI's weer een verantwoord en veilig verblijf met passende behandeling kunnen bieden. Die oproep doen de Inspectie Justitie en Veiligheid (JenV), de Inspectie van het Onderwijs en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd maandag in een brandbrief aan de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - Ook patiënten van het ziekenhuis Elisabeth-TweeSteden (ETZ) in Tilburg en Waalwijk kunnen weer inloggen in hun persoonlijke online-omgeving, nadat het ziekenhuis het patiëntenportaal dit weekend preventief had afgesloten "door signalen van een externe partij".
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een harde toezegging om als Nederland extra bij te dragen aan de EU-marinemissie Aspides kan defensieminister Dilan Yeşilgöz niet doen. Ze zal "welwillend" kijken naar de oproep van EU-buitenlandchef Kaja Kallas om extra schepen ter beschikking te stellen voor Aspides. Dat zei Yeşilgöz bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie bijeenkomen.
20 uur geleden