The Opposites winnen Edison Pop Oeuvreprijs
AMSTERDAM (ANP) - De Edison Pop Oeuvreprijs gaat dit jaar naar The Opposites. Het duo, bestaande uit Willem 'Willy' de Bruin en Twan 'Big2' van Steenhoven, mag het beeldje zondagavond bij de talkshow Humberto mee naar huis nemen.
De jury van de prijs eert de mannen om hun doorzettingsvermogen. Na enkele jaren afwezigheid gaven De Bruin en Van Steenhoven al een klein comeback-verrassingsoptreden in 2019. Een jaar later zou het duo headliner zijn op Lowlands, maar dat plan viel door de coronacrisis in het water. "Er kwamen geen festivals in 2020. Geen comeback, geen einde. Maar de Opposites gaan door. Vol er op, alle remmen los", luidt het rapport.
Eerdere jaren ging de Oeuvreprijs naar Willeke Alberti, Ilse DeLange, Extince, Anouk, Tiësto en Thé Lau. De jury bestond dit jaar uit onder anderen Daniël Dekker (NPO Radio 5/MAX), Fernando Halman (FunX) en Hester Carvalho (NRC).
Sinds de middelbare school maken De Bruin en Van Steenhoven al samen muziek. Het duo kreeg grote bekendheid met onder andere de hits Slapeloze Nachten, Thunder, Hey DJ en Sukkel voor de Liefde. Ook maken de mannen allebei solo muziek.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De Groot-Nederlandse Studenten Vereniging (GNSV) krijgt geen plek meer op de introductiemarkt van de Radboud Universiteit in Nijmegen. De universiteit heeft dat donderdag bevestigd na een bericht van Omroep Gelderland. De instelling denkt nog na over andere maatregelen tegen de nationalistische studentenclub. "We gaan ze niet meer faciliteren, we willen ze niet meer ontvangen, we willen niets met ze te maken hebben", aldus een woordvoerder van de universiteit.
29 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Opnieuw is in Nederland iemand overleden die het westnijlvirus had opgelopen. Ook het aantal nieuwe besmettingen is iets toegenomen: in de afgelopen week kreeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zestien meldingen binnen over mensen bij wie het virus is ontdekt. "Alle nieuwe patiënten kregen het westnijlvirus door de beet van een besmette mug", zegt het RIVM erbij.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De binnenvaartsector ziet het eenrichtingsverkeer dat vanaf vrijdag op de Boven-IJssel geldt als "noodzakelijk kwaad". Dat laat Koninklijke Binnenvaart Nederland weten. De maatregel betekent voor sommige schepen dat ze 300 kilometer moeten omvaren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vanwege lage waterstanden kunnen schepen op de IJssel vanaf vrijdagochtend tussen Zutphen en Westervoort alleen in de richting van Arnhem varen, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Op plekken is de vaargeul in de rivier te ondiep en te smal. Dat maakt tweerichtingsverkeer onveilig, volgens RWS.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer op Amsterdam Centraal ligt zaterdag 3 oktober volledig stil voor grootschalige werkzaamheden, melden NS en ProRail. Op zondag 4 en maandag 5 oktober rijden er minder treinen dan normaal en moeten reizigers rekening houden met grote drukte, vooral tijdens de spits. De grootscheepse renovatie van het station bereikt volgens ProRail "een belangrijke mijlpaal".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dichter en performer Babs Gons krijgt de Johannes Vermeerprijs 2026. De jury meldt Babs Gons unaniem te hebben voorgedragen voor de prijs vanwege haar "grensverleggende, multidisciplinaire" werk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel zegt dat zijn uitleg over de 10.000 onbehandelde aangiftes anders is dan die van de Algemene Rekenkamer, door het gebruik van andere methodes. De politie beoordeelt aangiften en meldingen op aanknopingspunten, terwijl de Rekenkamer kijkt naar hoe ernstig de zaak is, schrijft Van Weel in een brief aan de Tweede Kamer.
3 uur geleden