The New York Times koopt populaire internetspel Wordle
NEW YORK (ANP) - The New York Times heeft het populaire internetspelletje Wordle gekocht. Het exacte bedrag waarvoor de Amerikaanse krant het spelletje heeft overgenomen is niet bekendgemaakt. Wel gaat het om een bedrag "met zes nullen". Door de aankoop wil The New York Times zijn spelletjesaanbod uitbreiden.
Wordle werd bedacht door de in New York woonachtige Brit Josh Wardle, die het spel vier maanden geleden uitbracht. Spelers moeten in zes pogingen een woord met vijf letters raden. In november kende het spel slechts negentig spelers. Begin januari was het aantal spelers al uitgegroeid tot meer dan 300.000 en inmiddels wordt Wordle dagelijks door miljoenen mensen gespeeld. De populariteit is mogelijk te verklaren doordat gebruikers hun resultaten makkelijk kunnen delen via sociale media, zonder daarbij antwoorden te verklappen.
Volgens The New York Times blijft Wordle gratis. Ook zegt de krant dat er niets aan het spel verandert.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Het dodental na een Russische aanval op een distributiepunt voor hulpgoederen in Oekraïne afgelopen maandag is verder opgelopen. Er zijn tot nu toe 53 doden gevallen, meldden Oekraïense autoriteiten. Er worden ook nog mensen vermist, het zoeken naar slachtoffers gaat volgens de hulpdiensten door.
16 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - De toegang tot schoon drinkwater in Gaza dreigt nog verder te verslechteren, waarschuwt hulporganisatie CARE. Door tekorten aan geld en materiaal kunnen volgens CARE de komende maanden rond de 360 waterdistributiepunten wegvallen. Driekwart van de bevolking in Gaza is afhankelijk van drinkwater dat met vrachtwagens wordt vervoerd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Belgische parlement heeft een omstreden wet goedgekeurd na een fel debat dat de hele nacht heeft geduurd. De wet maakt het mogelijk woningen binnen te gaan van mensen zonder verblijfsrecht en hen te arresteren.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - De oud-premier van Maleisië, Najib Razak, mag de rest van zijn gevangenisstraf thuis onder huisarrest uitzitten. De 73-jarige Najib kreeg een koninklijk pardon en moest een boete betalen om aan de voorwaarden te voldoen. Dat is inmiddels gebeurd en hij is onderweg naar huis, laat zijn advocaat weten.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV is onderweg naar Zuid-Amerika voor zijn bezoek aan Uruguay, Argentinië en Peru. De reis vindt plaats drie weken na zijn longkankeroperatie. Het Vaticaan liet deze week weten dat hij volledig hersteld is en er geen speciale voorzorgsmaatregelen worden getroffen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een nationale rechter heeft tijdelijk het begin van de bouw van een 76 meter hoge triomfboog in de Amerikaanse hoofdstad Washington geblokkeerd. De beslissing van de rechter kwam vrijwel direct nadat een federale commissie groen licht had gegeven voor de bouw van het monument. De triomfboog is een idee van president Donald Trump.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het Oval Office, de presidentiële werkkamer in het Witte Huis, tot nationaal monument verklaard. Daartoe zette hij donderdag zijn handtekening. Trump wil zo vermijden dat zijn opvolgers de wijzigingen die hij aanbracht in het kantoor weer ongedaan kunnen maken. Hij liet er onder meer de muren met bladgoud decoreren.
8 uur geleden