The New York Times koopt populaire internetspel Wordle
NEW YORK (ANP) - The New York Times heeft het populaire internetspelletje Wordle gekocht. Het exacte bedrag waarvoor de Amerikaanse krant het spelletje heeft overgenomen is niet bekendgemaakt. Wel gaat het om een bedrag "met zes nullen". Door de aankoop wil The New York Times zijn spelletjesaanbod uitbreiden.
Wordle werd bedacht door de in New York woonachtige Brit Josh Wardle, die het spel vier maanden geleden uitbracht. Spelers moeten in zes pogingen een woord met vijf letters raden. In november kende het spel slechts negentig spelers. Begin januari was het aantal spelers al uitgegroeid tot meer dan 300.000 en inmiddels wordt Wordle dagelijks door miljoenen mensen gespeeld. De populariteit is mogelijk te verklaren doordat gebruikers hun resultaten makkelijk kunnen delen via sociale media, zonder daarbij antwoorden te verklappen.
Volgens The New York Times blijft Wordle gratis. Ook zegt de krant dat er niets aan het spel verandert.
Meer uit Buitenland
NAQURA (ANP/AFP) - Het hoofdkwartier van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is geraakt door een projectiel, meldt de organisatie in een verklaring. UNIFIL denkt dat het projectiel is afgevuurd door een "niet-statelijke actor". De Libanese beweging Hezbollah verklaarde eerder Israëlische troepen in dezelfde stad te hebben aangevallen.
14 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën heeft gepleit voor de annexatie van het zuiden van buurland Libanon. De rechtse hardliner Bezalel Smotrich deed dat pleidooi op de radio.
15 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - Het proces rond de treinramp in Griekenland in 2023 waarbij 57 doden vielen, is uitgesteld tot 1 april. Lang werd uitgekeken naar de rechtszaak, waarin 36 mensen terechtstaan en meer dan 350 getuigen zullen worden gehoord. De reden van het uitstel: de rechtszaal waarin de rechtszaak gehouden zou worden, bleek maandag te klein voor de vele toegestroomde nabestaanden en aanwezigen.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil dringend een deal sluiten en dat zou binnen vijf dagen of zelfs eerder kunnen gebeuren, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen Fox Business. Trump maakte op Truth Social bekend dat Iran en de VS de afgelopen dagen in gesprek zijn geweest over een "volledige en totale oplossing" voor de oorlog in het Midden-Oosten. In afwachting daarvan pauzeren de VS vijf dagen de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft nieuwe aanvallen gemeld op Iran. Daar wordt volgens de krijgsmacht infrastructuur van het regime bestookt, schrijven Israëlische media als de krant Haaretz.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Er is geen communicatie tussen Teheran en de Verenigde Staten, melden Iraanse persbureaus. Eerder zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS de afgelopen dagen met Iran in overleg waren getreden. In afwachting van de uitkomsten daarvan zei Trump op Truth Social dat hij had bevolen dat de Amerikanen tot nader order geen Iraanse energie-infrastructuur zullen aanvallen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie zegt dat de brandstichting bij ambulances van een Joodse organisatie in Londen vooralsnog niet wordt gezien als terroristisch incident. Wel wordt de situatie onderzocht door de terrorismebestrijdingsdienst, "inclusief de specialistische expertise die zij met zich meebrengt, en met alle onderzoeksinvalshoeken open", aldus de autoriteiten tijdens een persconferentie. Van een onlinebericht waarin de aanvallen worden opgeëist, wordt de authenticiteit onderzocht.
2 uur geleden