
The New York Times: Janssen tijdelijk gestopt met maken vaccin
LEIDEN (ANP) - Farmaceut Janssen uit Leiden is tijdelijk gestopt met het produceren van zijn coronavaccin. Dat meldt de Amerikaanse krant The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant is Janssen, een dochteronderneming van het Amerikaanse Johnson & Johnson (J&J), al maandenlang een "experimenteel maar potentieel winstgevender vaccin" aan het maken dat moet beschermen tegen een ander virus.
Janssen zou eind vorig jaar zijn gestopt met het maken van coronavaccins. Volgens The New York Times was Leiden op dat moment de enige productielocatie van Johnson & Johnson waar de vaccins worden gemaakt. Een woordvoerder van J&J heeft tegen de krant gezegd dat het bedrijf nog honderden miljoenen doses op voorraad heeft en kan blijven leveren. Janssen was dinsdagavond niet direct bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten lijken na maanden van terughoudendheid weer iets meer te besteden. Dat concluderen onderzoekers van ING op basis van transactiedata van de bank. ING verwacht bovendien dat deze ontwikkeling zich verder doorzet door hogere lonen en een verbetering van het consumentenvertrouwen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De financiële positie van vijf grote Nederlandse pensioenfondsen is in het derde kwartaal opnieuw verbeterd. Dit komt onder meer door de gestegen rente. Ook zijn hun beleggingen meer waard geworden. Dit melden ambtenarenpensioenfonds ABP, zorgfonds PFZW, metaalfonds PMT, bpfBOUW en metalektrofonds PME.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten lijken na maanden van terughoudendheid weer iets meer te besteden. Dat concluderen onderzoekers van ING op basis van transactiedata van de bank. ING verwacht bovendien dat deze ontwikkeling zich verder doorzet door hogere lonen en een verbetering van het consumentenvertrouwen.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft ook in het derde kwartaal van dit jaar flink minder winst geboekt, ondanks een hogere omzet. Dat komt naar voren uit de woensdag gepubliceerde resultaten van de Amerikaanse elektrische autofabrikant. Tesla wist daarmee niet te profiteren van een stijging van de verkopen, die begin deze maand al werden gemeld.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Netflix is woensdag onderuitgegaan op de aandelenbeurs in New York. Dat gebeurde na de presentatie van de kwartaalresultaten van het streamingbedrijf. Daaruit kwam naar voren dat Netflix last heeft gehad van een lopend geschil met de Braziliaanse belastingautoriteiten, dat resulteerde in een forse kostenpost. Het aandeel zakte ruim 10 procent.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/DPA) - Nazaten van de Zweedse kinderboekenschrijfster Astrid Lindgren hebben een rechtszaak aangespannen tegen een limonademerk uit Kroatië. Het gaat om het merk 'Pipi', wat volgens de kinderen en kleinkinderen van Lindgren, de bedenker van Pippi Langkous, een schending is van het merkenrecht.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de fusie tussen zuivelconcern FrieslandCampina en de Belgische branchegenoot Milcobel goedgekeurd. Volgens Brussel zijn er geen zorgen dat de fusie leidt tot een belemmering van de concurrentie op de markten waar de bedrijven actief zijn. Dat heeft FrieslandCampina woensdag bekendgemaakt.
8 uur geleden