The Moscow Times: Spotify verwijdert pro-Russische artiesten
STOCKHOLM (ANP) - Muziekdienst Spotify is begonnen met het verwijderen van Russische artiesten die de oorlog in Oekraïne steunen. Dat meldt de Russische krant The Moscow Times. Eerder sloot Spotify al het kantoor in Moskou, sloot het diensten af in het land en sprak het steun uit aan Oekraïense medewerkers.
Artiesten als Lyube, Grigory Leps, Oleg Gazmanov, Polina Gagarina en Shaman zijn volgens de Russische krant niet meer te vinden op de streamingdienst.
In 2022 sloot Spotify het kantoor in Rusland "voor onbepaalde tijd" als reactie op de inval van Rusland in Oekraïne. De organisatie liet weten "individuele ondersteuning" te bieden aan medewerkers van het kantoor in Moskou, net als aan de "wereldwijde gemeenschap van Oekraïense medewerkers".
De muziekdienst besloot zich kort daarna volledig terug te trekken uit Rusland, omdat het land een nieuwe wet invoerde die het illegaal maakt om gebeurtenissen te melden die het Russische leger in de problemen zouden kunnen brengen. "Spotify is nog steeds van mening dat het van cruciaal belang is om te proberen onze service in Rusland operationeel te houden en zo te voorzien in betrouwbaar, onafhankelijk nieuws en informatie uit de regio," liet het bedrijf weten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
5 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de veiligheidstroepen opdracht gegeven geen actie te ondernemen tegen vreedzame betogers. Volgens mensenrechtenactivisten zijn minstens 36 doden gevallen bij protesten tegen de slechte economische situatie in Iran.
6 uur geleden