Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

The Moscow Times: Spotify verwijdert pro-Russische artiesten

The Moscow Times: Spotify verwijdert pro-Russische artiesten

STOCKHOLM (ANP) - Muziekdienst Spotify is begonnen met het verwijderen van Russische artiesten die de oorlog in Oekraïne steunen. Dat meldt de Russische krant The Moscow Times. Eerder sloot Spotify al het kantoor in Moskou, sloot het diensten af in het land en sprak het steun uit aan Oekraïense medewerkers.

Artiesten als Lyube, Grigory Leps, Oleg Gazmanov, Polina Gagarina en Shaman zijn volgens de Russische krant niet meer te vinden op de streamingdienst.

In 2022 sloot Spotify het kantoor in Rusland "voor onbepaalde tijd" als reactie op de inval van Rusland in Oekraïne. De organisatie liet weten "individuele ondersteuning" te bieden aan medewerkers van het kantoor in Moskou, net als aan de "wereldwijde gemeenschap van Oekraïense medewerkers".

De muziekdienst besloot zich kort daarna volledig terug te trekken uit Rusland, omdat het land een nieuwe wet invoerde die het illegaal maakt om gebeurtenissen te melden die het Russische leger in de problemen zouden kunnen brengen. "Spotify is nog steeds van mening dat het van cruciaal belang is om te proberen onze service in Rusland operationeel te houden en zo te voorzien in betrouwbaar, onafhankelijk nieuws en informatie uit de regio," liet het bedrijf weten.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt tijdelijke stillegging van Project Freedom aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.

1 uur geleden
Russische aanvallen maken dodelijke slachtoffers in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.

5 uur geleden
Iran ontkent aanvallen op de Emiraten

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.

6 uur geleden
Stones bevestigen komst van eerste album in drie jaar

LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.

8 uur geleden
Russische wetenschappers veroordeeld voor hoogverraad

MOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.

9 uur geleden
Advocaat: Nobelprijswinnaar Mohammadi 'tussen leven en dood'

TEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.

10 uur geleden
VAE melden nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.

10 uur geleden