The Information: Sam Altman niet terug als directeur van OpenAI
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De ontslagen topman Sam Altman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI keert niet terug bij het bedrijf als directeur, meldt de website The Information. Pogingen van leidinggevenden binnen het bedrijf om hem terug te halen, hebben geen succes gehad.
Emmett Shear, medeoprichter van videostreamingsite Twitch, zal het stokje tijdelijk overnemen als interim-directeur, aldus het bericht, waarin medeoprichter en bestuurslid Ilya Sutskever wordt geciteerd.
Geen succes
Altman werd vrijdag onverwacht ontslagen omdat het bestuur van OpenAI het vertrouwen in hem was kwijtgeraakt. Hij was volgens het bestuur niet altijd openhartig in zijn communicatie, aldus een verklaring.
Zondag zou hij samen met de opgestapte president en medeoprichter Greg Brockman van OpenAI op het hoofdkantoor in San Francisco zijn geweest op uitnodiging van Mira Murati. De technologiedirecteur werd vrijdag na ontslag van Altman benoemd tot tijdelijk bestuursvoorzitter van OpenAI. Maar haar toenadering tot Altman lijkt dus geen succes te hebben gehad.
Protest
Grote investeerders in OpenAI, waaronder Microsoft, hadden volgens bronnen juist druk uitgeoefend op het bedrijf om Altman weer terug te laten keren. Zo zou topman Satya Nadella van Microsoft zijn steun aan Altman hebben uitgesproken.
Ook binnen OpenAI was er onrust ontstaan door het ontslag van Altman. Brockman is uit protest opgestapt, zeiden ingewijden. Mogelijk kunnen meer mensen vertrekken bij het bedrijf.
Kunstmatige intelligentie
Volgens persbureau Bloomberg hadden Altman en het bestuur meningsverschillen over onder meer veiligheid van kunstmatige intelligentie, snelheid van technologische ontwikkeling en vercommercialisering van OpenAI.
OpenAI werd in 2015 opgericht, mede door Altman en Elon Musk. ChatGPT werd ongeveer een jaar geleden gelanceerd, wat heeft geleid tot een enorme toename van de interesse in kunstmatige intelligentie.
Meer uit Financieel
HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
24 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
3 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
4 uur geleden