'The Hunter' staakt na dit seizoen zijn jacht op doelpunten
AMSTERDAM (ANP) - "Zeg nooit nooit", zei Klaas-Jan Huntelaar na de eenvoudige zege van Ajax op PEC Zwolle (4-0). "Maar ga er maar vanuit dat ik na dit seizoen stop met voetballen. Het is mooi geweest, ook mijn lichaam is wel eens uitgeput. Voetballen is het leukste wat er is, maar mijn jeugd is nu wel bijna voorbij."
Wie Huntelaar zag voetballen tegen PEC, zag een spits die nog net zo gretig is als toen hij in 2002 in het shirt van PSV in het betaalde voetbal debuteerde. De 37-jarige aanvaller opende de score met zijn 150e doelpunt in de Eredivisie. En hij wilde meer. Daarom werd hij soms boos als een ploeggenoot hem niet aanspeelde.
"Als ik speel, dan wil ik nog steeds winnen en zoveel mogelijk scoren", vertelde hij. "Ik vind het niet erg om hard te trainen, al voel ik mijn lichaam wel eens. Maar ik heb er de laatste maanden goed over nagedacht. Arjen Robben is ook op zijn besluit teruggekomen. Maar ik heb echt goed nagedacht. Mijn kinderen willen dat papa doorgaat. Maar aan alles komt een einde. Het is na dit seizoen wel mooi geweest."
Altijd en overal scoren
Ook op zijn 37e staat Huntelaar nog garant voor doelpunten. Al liet hij afgelopen weken tegen Liverpool en FC Twente zien dat hij niet meer zo meedogenloos is als in zijn beste tijden. Maar scoren deed Huntelaar na zijn vertrek bij PSV en De Graafschap altijd en overal. Via AGOVV belandde hij bij Heerenveen, waar hij zich in de kijker speelde bij Ajax, zijn favoriete club waar hij na omzwervingen langs Real Madrid, AC Milan en Schalke 04 drie jaar geleden weer terugkeerde.
Huntelaar wilde nog minimaal een keer kampioen worden met Ajax en slaagde in 2019 in die missie, nadat hij met zijn ploeg via Real Madrid en Juventus de halve finales van de Champions League had bereikt. "Ik ken mijn rol sinds mijn rentree en speel lang niet meer altijd", zei Huntelaar. "Maar het is het waard geweest."
Trainer worden
Voor terugkijken op hoogte - en dieptepunten vindt Huntelaar het nog te vroeg. "Dat doe ik wel als het echt voorbij is", zei hij. Maar zo dodelijk als Huntelaar voor het doel is de laatste 20 jaar geen Nederlandse aanvaller geweest. Ook voor Oranje was hij met 42 doelpunten in 76 interlands ongekend productief. Want zo vaak speelde hij geen hele wedstrijd. En in de bloei van zijn loopbaan kozen de bondscoaches vaak voor Robin van Persie, die net iets completer was als spits.
Huntelaar weet nog niet of hij na volgend seizoen in een andere rol bij Ajax verder gaat. "Maar hij is altijd welkom bij mij", zei trainer Erik ten Hag. "Onze jonge spelers kijken vaak met open mond toe wat hij allemaal brengt op een training. Traoré en Brobbey komen er aan. Maar als ik een beroep op Huntelaar doe, dan staat hij er. Ik weet dat hij wel trainer wil worden. Hij kan aanvallers trainen, maar hij kan nog veel meer. Hij kan spelers duidelijk maken dat ze alles moeten doen om de top te halen. Maar eerst wil hij dit seizoen nog titels winnen. Hij wil zijn loopbaan mooi afsluiten."
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
20 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geleden