The Guardian-medewerkers werken nog weken thuis door cyberaanval
LONDEN (ANP) - De Britse krant The Guardian is al twee weken slachtoffer van een grote cyberaanval. De medewerkers moesten aanvankelijk een paar dagen rond de feestdagen thuis werken, maar hebben nu volgens Britse media te horen gekregen dat het kantoor nog zeker tot 23 januari dicht blijft.
Op 21 december schreef de krant over een "ernstig IT-incident" dat een dag eerder was begonnen. Waarschijnlijk zijn hackers met gijzelsoftware het computersysteem binnengedrongen en hebben ze gegevens vergrendeld. Bij een aanval met ransomware vragen de criminelen meestal losgeld om de gegevens terug te krijgen, soms in bitcoins.
De publicatie van artikelen op de website of in de papieren krant zou volgens The Guardian niet in gevaar zijn, maar de nieuwssite Semafor schrijft dat het de eerste paar dagen bijna niet was gelukt om een krant te printen.
De situatie is na twee weken nog altijd niet opgelost. The Press Gazette schrijft dat de medewerkers voorlopig thuis moeten blijven omdat sommige systemen tijdelijk uit de lucht zijn gehaald. Het zou onder andere gaan om het wifi-systeem op de redactie. Volgens The Guardian kan iedereen goed thuiswerken door de ervaring die is opgedaan tijdens de coronapandemie.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
1 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
2 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
7 uur geleden