Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

The Guardian-medewerkers werken nog weken thuis door cyberaanval

The Guardian-medewerkers werken nog weken thuis door cyberaanval

LONDEN (ANP) - De Britse krant The Guardian is al twee weken slachtoffer van een grote cyberaanval. De medewerkers moesten aanvankelijk een paar dagen rond de feestdagen thuis werken, maar hebben nu volgens Britse media te horen gekregen dat het kantoor nog zeker tot 23 januari dicht blijft.

Op 21 december schreef de krant over een "ernstig IT-incident" dat een dag eerder was begonnen. Waarschijnlijk zijn hackers met gijzelsoftware het computersysteem binnengedrongen en hebben ze gegevens vergrendeld. Bij een aanval met ransomware vragen de criminelen meestal losgeld om de gegevens terug te krijgen, soms in bitcoins.

De publicatie van artikelen op de website of in de papieren krant zou volgens The Guardian niet in gevaar zijn, maar de nieuwssite Semafor schrijft dat het de eerste paar dagen bijna niet was gelukt om een krant te printen.

De situatie is na twee weken nog altijd niet opgelost. The Press Gazette schrijft dat de medewerkers voorlopig thuis moeten blijven omdat sommige systemen tijdelijk uit de lucht zijn gehaald. Het zou onder andere gaan om het wifi-systeem op de redactie. Volgens The Guardian kan iedereen goed thuiswerken door de ervaring die is opgedaan tijdens de coronapandemie.

Meer uit Buitenland

UNIFIL-vredeshandhaver gedood bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.

1 uur geleden
Vredeshandhavers UNIFIL gewond bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.

1 uur geleden
Pakistan wil gesprekken Iran en VS in komende dagen organiseren

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.

3 uur geleden
Russische olietanker maandag in Cuba verwacht

BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.

5 uur geleden
Libanon meldt ruim 1200 doden door aanvallen Israël sinds 2 maart

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.

5 uur geleden
40 soorten toegevoegd aan lijst beschermde wilde dieren

CAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.

5 uur geleden
Netanyahu beveelt verdere uitbreiding bufferzone Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.

7 uur geleden