Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thalys stopt tot eind april met directe treinreizen naar Parijs

Thalys stopt tot eind april met directe treinreizen naar Parijs

AMSTERDAM (ANP) - Het is vanaf dinsdag voorlopig niet meer mogelijk om direct met de trein van Amsterdam naar Parijs te reizen. Thalys past het reisschema, vanwege de afgenomen hoeveelheid reizigers door de maatregelen rond het nieuwe coronavirus, tot en met 30 april aan.

Mensen die met de Thalys van Amsterdam naar Parijs willen, zullen eerst een dag in Brussel moeten blijven. Een dag later komen ze dan in Frankrijk aan. Er vertrekt namelijk nog maar één keer per dag een Thalys vanuit Amsterdam. Mensen die vanuit Parijs met de Thalys naar Amsterdam gaan, hebben de komende maand ook een extra dag reistijd.

Reizigers die hun eerder geboekte reis van Thalys willen uitstellen, kunnen dit nog tot 30 april 2021 doen. "We hopen uit de grond van ons hart dat u en uw familie in een goede gezondheid deze periode doorkomen", schrijft de leiding van Thalys.

Meer uit Binnenland

KNMI gaat plaatselijk code geel, oranje en rood geven

DE BILT (ANP) - Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) gaat vanaf 2 november plaatselijk waarschuwen voor gevaarlijk weer met code geel, oranje en rood. De waarschuwingen gelden dan niet langer per provincie, maar voor kleinere, wisselende gebieden. Daardoor krijgen mensen volgens het weerinstituut gerichter te horen waar precies gevaarlijk weer wordt verwacht.

14 minuten geleden
Nog drie aanhoudingen voor fataal schietincident Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - De politie heeft woensdag opnieuw mensen aangehouden in het onderzoek naar een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hoorn, een 18-jarige man uit Zwaag en een 19-jarige man uit Avenhorn. Maandag hield de politie al twee mannen aan, een van 19 uit Amsterdam en een 21-jarige uit Hoorn.

50 minuten geleden
Nabestaanden model Ivana Smit verliezen schadevergoedingszaak

KUALA LUMPUR (ANP) - Nabestaanden van het Nederlandse model Ivana Smit hebben in Maleisië een beroepsprocedure verloren over de toekenning van schadevergoeding. In juli vorig jaar had een Maleisische rechter nog schadevergoeding toegekend en geoordeeld dat het onderzoek naar Ivana's dood ernstig tekortschoot en onzorgvuldig is uitgevoerd. De autoriteiten in Maleisië gingen daartegen in hoger beroep en zijn woensdag in het gelijk gesteld.

3 uur geleden
Nederlander vast in België voor aanslag met brandbom in Deurne

ANTWERPEN (ANP) - Een 22-jarige Nederlander zit vast in België voor mogelijke betrokkenheid bij een aanslag in Deurne bij Antwerpen. De man zou op 5 november vorig jaar even voor middernacht een brandbom tegen de voordeur van een woning in de Bosselaersstraat hebben gegooid.

3 uur geleden
Opnieuw eenrichtingsverkeer voor scheepvaart op de Boven-IJssel

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat (RWS) heeft opnieuw eenrichtingsverkeer ingesteld voor de scheepvaart op de Boven-IJssel, tussen de IJsselkop en Zutphen. Volgens RWS is dit nodig vanwege de terugkerende lage waterstand. Het houdt in dat de binnenvaart alleen in stroomopwaartse richting mag varen. De maatregel is ingegaan om 09.00 uur.

3 uur geleden
VWOV: helft werknemers wil meedoen aan staking streekvervoer

DEN HAAG (ANP) - De helft van de werknemers in het streekvervoer is woensdag bereid om mee te doen met de aangekondigde staking. Dat meldt werkgeversorganisatie VWOV. Een woordvoerster stelt daarbij dat de verschillen per regio wel groot zijn. De 50 procent stakingsbereidheid is volgens haar een landelijk gemiddelde.

4 uur geleden
NIOD: seksueel geweld tegen vrouwen om relatie met Duitser na WO2

AMSTERDAM (ANP) - Vrouwen die tijdens de bezetting een relatie met een Duitser hadden, of van collaboratie werden verdacht, hadden na de oorlog te maken met ernstig seksueel geweld. Dit blijkt volgens het Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies (NIOD) uit verhoorverslagen uit 1950 van een onderzoek voor de Parlementaire Enquête Regeringsbeleid 1940-1945.

4 uur geleden