Thaise regering trekt decreet tegen protesten in
BANGKOK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Thaise regering heeft een nooddecreet ingetrokken dat was bedoeld om protesten de kop in te drukken. Door de strengere maatregelen, met onder meer een samenscholingsverbod voor meer dan vijf personen, zwelden de protesten juist aan.
Door de stap lijkt premier Prayuth Chan-ocha wat tegemoet te willen komen aan de demonstranten. De betogers tegen de regering gaven de premier kort voor de bekendmaking drie dagen om op te stappen en andere eisen in te willigen, waaronder een hervorming van de monarchie in het Zuidoost-Aziatische land. Zij leken daarmee de uitgestoken hand van de premier in een eerdere televisietoespraak af te wijzen.
Duizenden betogers braken woensdagavond door politiebarricades en prikkeldraadversperringen om naar het kantoor van de premier te trekken. Ze verzamelden zich bij het gebouw, vlak nadat de eerste minister had bekendgemaakt dat de regering bereid is om een nooddecreet dat grote samenkomsten verbiedt, in te trekken zolang de betogingen vreedzaam blijven. Vrije Jeugd, een van de protestorganisaties, stelde het ultimatum woensdagavond op Facebook. "Als de regering niet binnen drie dagen antwoordt, zal het volk terugkomen met hogere eisen dan eerder."
Prayuth en zijn regering worstelen met de aanzwellende massademonstraties, die geïnspireerd zijn op de spontane betogingen in Hongkong om de politie te ontlopen en het nooddecreet van afgelopen week te trotseren. De betogers willen meer democratie en een omverwerping van de machtige koningsgezinde elite. De regering probeert hard en bloedig optreden tegen de demonstranten dat de economie kan schaden vooralsnog te vermijden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
6 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.
8 uur geledenBOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.
9 uur geledenMAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.
9 uur geledenNABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.
12 uur geleden