Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thaise protestleider krijgt vier jaar cel om majesteitsschennis

Thaise protestleider krijgt vier jaar cel om majesteitsschennis

BANGKOK (ANP/AFP) - Een Thaise rechtbank heeft dinsdag een van de leidende figuren in de door jongeren geleide pro-democratische protestbeweging in het land tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij de koning zou hebben beledigd.

Anon Numpa werd veroordeeld op grond van de strenge majesteitswetten van Thailand vanwege een toespraak die hij in 2020 in Bangkok hield op het hoogtepunt van de straatdemonstraties. Hij was een van de demonstranten die opriepen tot hervorming van de wetgeving die koning Maha Vajiralongkorn en zijn naaste familie tegen kritiek beschermt.

Het strafhof van Bangkok oordeelde dinsdag dat de toespraak die Anon in 2020 gaf, neerkwam op majesteitsschennis en veroordeelde hem tot vier jaar gevangenisstraf. Hij kreeg ook een boete van 20.000 baht (ongeveer 520 euro) voor het overtreden van een destijds geldende noodverordening.

Meer uit Buitenland

Nieuwe arrestatie om moord op Ann Widdecombe

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 28-jarige man aangehouden op verdenking van de moord op de voormalige Britse minister Ann Widdecombe. De arrestatie vond plaats in South Yorkshire, maakte de politie zaterdag bekend.

3 uur geleden
Albanezen betogen tegen hotelplan Trump-familie en Ye

TIRANA (ANP/AFP) - Duizenden Albanezen hebben zaterdag in Tirana het vertrek geëist van premier Edi Rama. Het was de 42e avond op rij dat werd gedemonstreerd tegen onder meer een omstreden resortproject waarbij Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, betrokken is.

3 uur geleden
Zelensky wil snellere wapenleveringen van bondgenoten

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat bondgenoten meer haast maken met wapenleveringen. In een videoboodschap zegt hij de diplomatieke aanpak van Oekraïne om die redenen te willen veranderen.

5 uur geleden
Duitse politie doet onderzoek naar vermoedelijke spoorsabotage

LEVERKUSEN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse politie doet onderzoek naar een nieuw geval van vermoedelijke sabotage op het spoor. Een extreemlinkse groepering heeft de verantwoordelijkheid opgeëist.

7 uur geleden
Tyfoon Bavi aan land aan oostkust China

YUHUAN (ANP/AFP) - De tyfoon Bavi is in het oosten van China in de stad Yuhuan aan land gegaan met windsnelheden tot 144 kilometer per uur. De autoriteiten hadden naar eigen zeggen uit voorzorg bijna 2 miljoen mensen uit de bedreigde kustgebieden geëvacueerd.

8 uur geleden
Trump dagvaardt NYT-journalisten om berichten over Air Force One

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft dagvaardingen uitgevaardigd aan verschillende journalisten van de New York Times, nadat zij hadden bericht over veiligheidsproblemen van Trumps nieuwe vliegtuig. Dat meldt de krant zaterdag.

9 uur geleden
Opgepakte man na moord Ann Widdecombe is geen verdachte meer

NEWTON ABBOT (ANP) - De 26-jarige man die werd opgepakt op verdenking van de moord op de conservatieve Britse oud-politica Ann Widdecombe, is geen verdachte meer. De politie meldt dat hij is vrijgelaten en geen deel meer uitmaakt van het onderzoek. De politie denkt nu volgens Britse media ook dat ze al bijna een etmaal dood was voor ze donderdag werd gevonden.

12 uur geleden