Thaise oud-premier vrijgesproken van majesteitsschennis
BANGKOK (ANP/RTR) - Een Thaise rechtbank heeft de nog altijd invloedrijke oud-premier Thaksin Shinawatra vrijgesproken van het beledigen van de koninklijke familie. De zaak tegen hem was de meest spraakmakende van ruim 280 vervolgingen in de afgelopen jaren onder de omstreden majesteitsschenniswet.
De steenrijke zakenman (76) behoort tot de politieke Shinawatra-dynastie. Hoewel hij geen officiële regeringsfunctie bekleedt, wordt hij gezien als de kracht achter de coalitie onder leiding van de regerende Pheu Thai-partij. Deze coalitie verliest aan populariteit. Zijn dochter en de huidige premier Paetongtarn Shinawatra dreigt te worden afgezet.
Shinawatra werd in 2006 door het leger afgezet en vluchtte naar het buitenland. Hij keerde in 2023 terug naar Thailand. Bij aankomst werd hij gevangengezet en veroordeeld tot acht jaar cel voor corruptie en machtsmisbruik. De koning kortte die straf later in. Shinawatra kwam in 2024 vervroegd vrij.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
12 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
12 uur geleden